• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ, що робити?

 1. Запис про недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ, причини появи
 2. Дії податкової інспекції, пов'язані із забезпеченням достовірності відомостей про адресу реєстрації...
 3. Визначаємо наявність запису про недостовірність в ЕГРЮЛ
 4. Наслідки записи про недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ для бізнесу
 5. Для організації
 6. Для фізичних осіб
 7. рекомендації
 8. Способи виправлення запису про недостовірність в ЕГРЮЛ

Отримати електронну виписку з ЕГРЮЛ

Запис про недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ, причини появи

Податкова служба продовжує активно «чистити» ЕГРЮЛ на предмет достовірності відомостей, які містить цей реєстр. Дана боротьба пов'язана з проголошеним в 2014 році принципом публічної достовірності Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Запис в реєстрі про недостовірність може бути пов'язана з даними про учасників, одноосібному виконавчому органі, адресу реєстрації і т.д.

Приклад запису про недостовірність

Отримати електронну виписку з ЕГРЮЛ  Запис про недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ, причини появи  Податкова служба продовжує активно «чистити» ЕГРЮЛ на предмет достовірності відомостей, які містить цей реєстр

Дії податкової інспекції, пов'язані із забезпеченням достовірності відомостей про адресу реєстрації товариства

З 2015 року податкова перестала реєструвати юридичні особи в разі відсутності в адресі деталізації до офісу або приміщення. У відмові вказувалася вимога: для цілей ідентифікації місця знаходження одноосібного виконавчого органу товариства необхідно вказівку повної адреси, що включає в себе номер офісу (приміщення, квартири, кімнати).

З 2016 року, в зв'язку з законодавчим розширенням повноважень, внесених Законом від 30.03.2015 N 67-ФЗ, «в частині забезпечення достовірності відомостей, що подаються при державній реєстрації юридичних осіб та індивідуальних підприємців», ФНС приступила до виявлення записів в ЕГРЮЛ, по яким у реєструючого органу виникали обґрунтовані сумніви в їх достовірності.

З 1 вересня 2017 року на підставі ст.21.1 Закону про державну реєстрацію (зміни N488-ФЗ від 28.12.2016) податкова інспекція має право ліквідувати юридичну особу з ЕГРЮЛ без суду, за наявності у компанії записи про недостовірність відомостей терміном понад 6 місяців.

Керівникам компаній активно надсилалися листи про виявлену недостовірність відомостей що містяться в ЕГРЮЛ.

Джерелом появи запису можуть бути три фактори (п. 18 додатка 1 до наказу ФНС Росії від 11.02.16 № ММВ-7-14 / 72 @): відомості про засновників, директора і адреса компанії.

На практиці нами виявлено три основні причини включення адреси в поле зору ФНС:

1. У разі, якщо адреса реєстрації компанії включений в список масових адрес.

2. У адреси відсутня деталізація до номера офісу (приміщення, квартири, кімнати).

3. Компанія зареєстрована в житловому фонді за місцем прописки учасника або одноосібного виконавчого органу.

4. На підставі заяви зацікавленої особи до податкової інспекції.

Це не вичерпний список, тому що є приклади появи цього запису для адрес, які не відповідають перерахованим ситуацій.

Отримати "чорну мітку" можуть навіть компанії, які справно звітують перед податковою і платять податки. Тому не слід заспокоюватися з цього приводу, а краще бути напоготові і слідувати нашим рекомендаціям.

Визначаємо наявність запису про недостовірність в ЕГРЮЛ

Ті, хто отримав лист «щастя» мають можливість протягом місяця довести достовірність зазначених в реєстрі відомостей, надавши в ФНС підтверджуючі документи. При порушенні зазначеного терміну або в разі, якщо надана інформація не прийнята до уваги (виявилася непереконливою), - з'являється запис в ЕГРЮЛ.

На жаль, дуже багато випадків, коли лист з податкової не приходить. Причин для цього маса, починаючи від банальної втрати на пошті, до ситуації, коли лист просто не відправлялося.

Якщо ваша компанія потрапляє в зону ризику по перерахованих ознак, але листи ви не отримали, - має сенс самим затурбується перевіркою наявності «чорної мітки», щоб не наступили наслідки, які можуть бути для компанії дуже серйозними. Самі наслідки ми перерахуємо в наступному розділі.

Для того, щоб не переживати, чи є на вашу компанію відомості про недостовірність в податковій, необхідно раз на місяць перевіряти вміст виписки ЕГРЮЛ.

Щоб перевірити наявність запису, необхідно завантажити електронну виписку і перевірити останні записи, які внесені до відомостей про компанію. Ви можете отримати електронну виписку, якшо по кнопці нижче і вказавши ІПН (10 цифр) або свідоцтва про Державну реєстрацію (13 цифр) компанії.

Отримати електронну виписку з ЕГРЮЛ

Наслідки записи про недостовірність відомостей в ЕГРЮЛ для бізнесу

Наслідки наявності запису виникають не тільки у організації, але також у учасників з часткою від 50% і у одноосібного виконавчого органу.

Для організації

Для організації негатив полягає:

1.для більшості компаній «першою ластівкою» після появи запису є блокування рахунку до моменту усунення виявлених неточностей;

2.в попаданні в список неблагонадійних з точки зору принципу «належної обачності вибору контрагентів» для партнерів, банків та інших;

3.вознікнут проблеми при здачі звітності, у вас її просто не приймуть;

4.У неможливості зареєструвати ніякі зміни до моменту внесення виправлень / зміни за адресою реєстрації юридичної особи.

Для фізичних осіб

Не менш серйозні наслідки очікують учасників і керівника організації, у якій є відповідний запис. Дані фізичні особи протягом 3 (трьох) років:

1.Не зможуть стати засновниками нового бізнесу;

2. Не зможуть увійти до складу іншого ТОВ в якості нового учасника;

3.не зможуть стати керівником юридичної особи.

Висновок: поява запису в ЕГРЮЛ про недостовірність відомостей має дуже негативні наслідки, які важко однозначно спрогнозувати. Необхідно докласти зусиль для того, щоб уникнути цієї ситуації.

рекомендації

Якщо вашу адресу в ЕГРЮЛ не має деталізації до номера офісу (приміщення, квартири, кімнати), необхідно терміново подати уточнюючі відомості і усунути цей недолік. Інформація про те, що потрібно робити представлена ​​в наступному розділі. Таким чином, ви зможете застрахувати себе від одного з факторів, за якими ваша компанія може потрапити в чорний список.

В цілому держава, в особі податкових та єдиних реєстраційних центрів, робить добру справу, очищаючи реєстр ЕГРЮЛ від недобросовісних компаній і анонімних юридичних осіб. Але не обходиться і без перегинів, коли законослухняні громадяни і компанії потрапляють в цю халепу. Будьте пильні і все буде в порядку!

Способи виправлення запису про недостовірність в ЕГРЮЛ

Видалити внесену в ЕГРЮЛ запис про недостовірність відомостей про юридичну особу можна тільки в судовому порядку! Цей крок ми рекомендуємо тим, хто дійсно впевнений у своїй правоті і у нього є «залізні» аргументи для доведення своєї правоти.

Тому запис про недостовірність називають «чорною міткою ЕГРЮЛ». Дана позначка може мати наслідки навіть після виправлення цього запису, так би мовити «а осад залишився». Тому ми рекомендуємо не допускати появи цього запису, тому що її негативний вплив на діяльність компанії може мати непередбачувані результати.

Для виправлення ситуації потрібно внести новий запис, яка буде містити коректні відомості. Для цього необхідно надати дані про місце реєстрації юридичної особи за формою Р13001, якщо в статуті адреса вказана повністю (вулиця, будинок і т.д.) або за формою Р14001, якщо необхідно міняти адресу тільки в ЕГРЮЛ (в статуті вказано тільки місто / населений пункт).

Сервіс eRegistrator.ru призначений для підготовки повного пакету документів для виправлення інформації в ЕГРЮЛ. Виберіть вид зміни, який вам необхідно зареєструвати і підготуйте необхідні документи за 10-15 хвилин.

Заповнити форму Р13001 для виправлення запису в ЕГРЮЛ і Статуті

Заповнити форму Р14001 для виправлення запису в ЕГРЮЛ

Якщо ви не впевнені у прийняттям рішення по процедурі і своїм діям, - зверніться за консультацією до наших фахівців. Для цього достатньо поставити запитання в онлайн-чаті (в правому нижньому кутку) або зателефонувати за безкоштовним телефоном 800 333 05 64.

Нам можна довіряти! Працюємо з 2009 року. Тільки позитивні відгуки.

Будемо вдячні вам за коментарі до цього матеріалу. Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання або у вас є зауваження, побажання, - напишіть нам. Для нас дуже важлива ваша думка!

Корисний матеріал? Поділися посиланням!

Корисний матеріал?
Новости