• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

1С Бухгалтерія - виправлення рахунків-фактур

 1. Порядок виправлення рахунків-фактур в рішенні 1С Бухгалтерія З різних причин може знадобитися коригування...
 2. Оформлення виправлення реалізації

Порядок виправлення рахунків-фактур в рішенні 1С Бухгалтерія

З різних причин може знадобитися коригування вже виставлених контрагентам рахунків-фактур. Актуальна версія програми 1С Бухгалтерія 8.3 дозволяє здійснити це з мінімальними тимчасовими витратами, однак буде потрібно прийняти до відома певні нюанси, щоб в подальшому врахувати всі зміни при визначенні величини ПДВ.

Крім того, слід враховувати, що з 01 жовтня 2017 року затверджені зміни зовнішнього вигляду і правил оформлення рахунків-фактур і пов'язаних з ними регістрів обліку, де вони відображаються. Ознайомитися з затвердженими змінами можна в постанові Уряду РФ від 26 грудня 2011 року.

Як правило, компанії здійснюють реалізацію своєї продукції за договором поставки. У момент передачі товару контрагенту необхідно надавати накладну разом з рахунком-фактурою (СФ). Якщо в останньому документі виявлена ​​помилка, її необхідно оперативно виправити і надати партнеру скориговану форму. Така процедура складається з двох дій: проведення реалізації в рішенні 1С Бухгалтерія і відображення в програмі виправлених даних.

Оформлення реалізації товарів контрагенту

При відвантаженні товарів в ПО 1С Бухгалтерія 8.3 слід провести наступні операції:

 • врахувати виручку від реалізації продукції;
 • нарахувати ПДВ на суму виручки;
 • списати собівартість проданих товарів для подальшого визначення фінансового результату компанії за період.

У програмі 1С Бухгалтерія зазначені операції відображаються документом, фіксуючим факт продажу товарів. При його створенні і заповненні слід вказувати товари в якості типу операції. Сама форма розташована в розділі меню, де відображаються всі операції з продажу.

Накладна на реалізацію ТМЦ формує такі проводки в базі даних рішення 1С Бухгалтерія:

 • Собівартість проданих товарів відноситься на рахунок 90.02.1 для розрахунку фінансового результату (списується з рахунку 41.01).
 • Виручка відображається за дебетом рахунка 90.01.1 і кредиту 62.01. Сума виручки відображається в обліку ПДВ. Але для цілей податкового обліку, ПДВ з неї віднімається, і вона фіксується окремо. У програмі 1С Бухгалтерія дана операція відбувається автоматично.
 • Сума ПДВ відображається за дебетом рахунка 90.03 і кредитом рахунка 68.02.

02

Переглядаючи рух документа, щоб перевірити, наскільки коректно організований в рішенні 1С Бухгалтерія облік, можна побачити, сформовану в регістрі накопичення «ПДВ Продажі» новий запис, яка в подальшому буде перенесена в книгу продажів і потрапить до звітності з ПДВ.

Переглядаючи рух документа, щоб перевірити, наскільки коректно організований в рішенні 1С Бухгалтерія облік, можна побачити, сформовану в регістрі накопичення «ПДВ Продажі» новий запис, яка в подальшому буде перенесена в книгу продажів і потрапить до звітності з ПДВ

Щоб виставити рахунок-фактуру на поставлені покупцеві товари, слід скористатися спеціальною обробкою, яка запускається шляхом натискання на кнопку для виписки необхідного документа. Розташована кнопка внизу накладної, що фіксує факт продажу товарів. Алгоритми програми 1С Бухгалтерія передбачають автоматичне створення виданого рахунки-фактури в результаті такої обробки і формування відповідного посилання в документі, перейшовши по якій можна його скорегувати і оцінити правильність заповнення.

Всі поля в ньому заповнюються на підставі відомостей, наявних в раніше створеної накладної. Якщо перейти за посиланням, відкриється відповідна форма, і у користувача з'явиться можливість оцінити коректність її заповнення. Документом-підставою в такому випадку є накладна, якою оформлена поставка товару. Значення коду факту господарської діяльності має бути 01, оскільки воно означає факт відвантаження товарів контрагентам, як це визначено в наказі ФНС РФ від 14 березня 2016 року. Якщо рахунок-фактура виписаний і спрямований контрагенту в паперовому вигляді, перемикач в формі необхідно встановити в відповідне положення. При наявності між партнерами угоди про обмін СФ в цифровому вигляді, перемикач слід помістити в положення, що дозволяє направляти їх по відповідних каналах передачі даних.

Дата виставлення аналогічна датою складання накладної (це передбачено настройками за замовчуванням, і поле документа заповнюється автоматично). При необхідності дату можна замінити на фактичну (коли рахунок-фактура був відправлений партнерові). У разі наявності угоди про цифрове обміні кореспонденції, в даному полі буде встановлена ​​дата направлення оператору ЕДО рахунки-фактури для передачі його покупцеві (вона вказується в отриманому від нього підтвердження).

У разі наявності угоди про цифрове обміні кореспонденції, в даному полі буде встановлена ​​дата направлення оператору ЕДО рахунки-фактури для передачі його покупцеві (вона вказується в отриманому від нього підтвердження)

Після збереження виданого СФ в інформаційній базі продукту 1С Бухгалтерія, будь-яких змін по залишкам рахунків не здійснюється, вноситься тільки запис в журнал реєстрації даних документів, який організація повинна вести відповідно до встановлених вимог нормативних актів. Такий журнал рекомендується вести навіть тим компаніям, які не є посередниками, оскільки інформація, що зберігається в даному обліковому регістрі, може бути використана при виникненні проблем з оформленням рахунків-фактур.

Такий журнал рекомендується вести навіть тим компаніям, які не є посередниками, оскільки інформація, що зберігається в даному обліковому регістрі, може бути використана при виникненні проблем з оформленням рахунків-фактур

Після перевірки заповнення полів рахунки-фактури, рекомендується її роздрукувати і підшити.

Після перевірки заповнення полів рахунки-фактури, рекомендується її роздрукувати і підшити

Оформлення виправлення реалізації

Зміни в уже виставлені і спрямовані контрагенту рахунки-фактури в програмі 1С Бухгалтерія 8.3 вносяться двома операціями: коригування виручки за проданий товар, а також суми ПДВ. Для цього використовується документ під назвою «Коригування реалізації», а вид операції - виправлення первинного документа. Його форма знаходиться в розділі, де зберігаються всі документи з продажу товарів. Створювати документ рекомендується на підставі накладної.

При виправленні вартісних показників слід встановити можливість відображати результати коригування в усіх порушених розділах обліку.

У разі необхідності внесення змін до параметри рахунку-фактури, які не зачіпають регістри регламентованих видів обліку, і мають значення тільки для автоматичної перевірки контролюючими органами коректності нарахування ПДВ (наприклад, номер платіжного доручення покупця, в разі отримання передоплати або номер ВМД при імпорті товару) , слід вибрати в документі необхідне значення параметра (використовувати тільки для обліку ПДВ).

За підсумками зміни даних про реалізацію в 1С Бухгалтерія здійснюються такі проводки:

 • сторнируется різниця у вартості проданих товарів (Дт 62.01 Кт 90.01.1);
 • зменшується шляхом сторнування та величина нарахованого ПДВ виходячи з нової суми реалізації товару (Дт 90.03 Кт 68.02).

Крім того, в регістрі обліку, де зберігається інформація про ПДВ з вартості продажів, будуть внесені дві нові записи. Перша, що відображає сторнування попереднього запису для нарахування ПДВ в момент передачі товарів покупцеві, а друга - яка фіксує нову суму ПДВ виходячи з виправленою суми реалізації.

Крім того, в регістрі обліку, де зберігається інформація про ПДВ з вартості продажів, будуть внесені дві нові записи. Перша, що відображає сторнування попереднього запису для нарахування ПДВ в момент передачі товарів покупцеві, а друга - яка фіксує нову суму ПДВ виходячи з виправленою суми реалізації.

Щоб виставити виправлений рахунок-фактуру на відправлені замовнику товари, слід скористатися кнопкою, яка запускає механізм його виписки. Вона розташована в нижній частині документа, що відображає коригування реалізації.

Слід звернути увагу на те, що в сформованому документі:

 • Буде встановлено номер виправлення і дата його здійснення.
 • За документ-підстави буде вказана накладна, коригуюча реалізацію.
 • Код типу операції буде ідентичний стандартному дії з передачі товарів контрагентам відповідно до класифікатора, затвердженого ФНС Росії.
 • Залежно від того, складений змінений рахунок-фактура в цифровому вигляді або на папері, слід встановити становище відповідного перемикача. При цьому важливо пам'ятати, що направляти документ по цифрових каналах зв'язку допускається тільки при наявному підписаній угоді про такий обмін кореспонденцією між сторонами.
 • Дата виставлення повинна або збігатися з датою виправленої накладної (встановлюється автоматично), або вказуватися момент фактичної передачі документа контрагенту. При наявності угоди про цифровому обміну повідомленнями може вказуватися дата отримання підтвердження про відправку зміненого рахунки-фактури контрагенту від оператора ЕДО.

При наявності угоди про цифровому обміну повідомленнями може вказуватися дата отримання підтвердження про відправку зміненого рахунки-фактури контрагенту від оператора ЕДО

Після збереження в базі даних зміненого рахунки-фактури в реєстраційний журнал буде внесено відповідний запис.

Після збереження в базі даних зміненого рахунки-фактури в реєстраційний журнал буде внесено відповідний запис

Роздрукувати новий рахунок-фактуру можна, використовуючи стандартні інструменти.

Слід обов'язково враховувати правила оформлення документа, які встановлені постановою Уряду. Визначено, що змінювати рядок 1 рахунки-фактури строго заборонено, тому відомості про виправлення відображаються в рядку 1а, де визначається номер коригування і дата її здійснення.

У книзі продажів зміни в рахунку-фактурі фіксуються наступним чином:

 • вноситься запис про первинному документі;
 • фіксуються відомості про анулювання попередньої дії;
 • вносяться дані зміненого рахунки-фактури.

вноситься запис про первинному документі;  фіксуються відомості про анулювання попередньої дії;  вносяться дані зміненого рахунки-фактури


Новости