• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Алгоритм обліку тимчасових різниць при обліку основних засобів

  1. У чому ж різниця?
  2. Що таке тимчасові різниці і звідки вони беруться?
  3. Створюємо грамотні проводки

Щоб розрахувати розмір відкладеного податкового зобов'язання необхідно: тимчасову різницю помножити на двадцятивідсоткову ставку податку на прибуток.

Обговорюючи зміни, які чекають платників податків в новому 2016 році, ми вже говорили про те, що одним з нововведень стало збільшення мінімальної вартості майна , Що відноситься до основних засобів в податковому обліку. Саме в податковому, так як для обліку бухгалтерського ніяких нововведень передбачено не було.

Тут важливо відзначити, що для тих об'єктів, які мають вартість близьку до нижнього граничного значення, відображення в податковому та бухгалтерському обліку стало різним.

Такий стан речей спровокувало багато питань щодо застосувань Правил бухгалтерського обліку 18/02. У зв'язку з цим пропонуємо детально розібратися, як в цьому випадку враховувати тимчасові різниці, відстрочені податкові зобов'язання і активи.

У чому ж різниця?

Отже, в чому основні відмінності відображення недорогих основних засіб в бухгалтерському та податковому обліках?

  • Податковий облік: використовується оновлений пункт 1 статті 257 Податкового кодексу. У документі сказано, що основними засобами є засоби праці, первісна вартість яких понад 100 тисяч рублів. Все, що коштує дешевше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - до основних засобів вже не належить і списується в поточні витрати. Це правило діє тільки щодо тих засобів, які були введені в експлуатацію з 1 січня 2016 року.
  • Бухгалтерський облік допускає відображення тих основних засобів, які коштують не більше ліміту, порогове значення, згідно з пунктом 5 Правил бухобліку 6/01, становить 40 тисяч рублів.

Що таке тимчасові різниці і звідки вони беруться?

Для всіх об'єктів, які відображаються по-різному в обліках, діє правило: показати різницю. По крайней мере, так написано в ПБО 18/02.

Природно, в розглянутих нами випадках, мається на увазі тимчасова різниця, так як неминуче після закінчення терміну корисного використання, вартість об'єкта буде списана в обох обліках, звівши розбіжності нанівець.

Правило однаково для всіх основних засобів в ціновому діапазоні від 40 тисяч рублів до 100 тисяч рублів включно.

А також для РС дешевше 40 тисяч рублів за умови, що компанія вирішила відобразити їх у складі МПЗ.

Створюємо грамотні проводки

Відчутна різниця буде мати місце не тільки в алгоритмі відображення, але і в прибутку. Так, як відображення малоцінного майна в податковому обліку передбачає моментальне списування його вартості, а в бухгалтерському обліку - поступове, через амортизацію, виходить, що в першому випадку прибуток виявляється нижче, ніж у другому.

Отже, робимо висновок, що тимчасова різниця оподатковується. Відкладене податкове зобов'язання показується за дебетом рахунка 68 і кредитом рахунка 77.

Щоб розрахувати розмір відкладеного податкового зобов'язання необхідно: тимчасову різницю помножити на двадцятивідсоткову ставку податку на прибуток .

Що стосується нарахувань щомісячної амортизації, то в даному випадку, так звана податкова прибуток значно перевищує бухгалтерську. Причина - амортизаційні відрахування, які є в бухобліку і відсутні в податковому обліку. Саме цей факт і провокує виникнення тимчасовою різниці. В даному випадку вона є причиною виникнення відкладеного податкового активу, який потрібно показувати за дебетом рахунка 09 і кредитом рахунка 68. Щоб визначити обсяг відкладеного податкового активу потрібно: тимчасовою різницею помножити на ставку податку на прибуток.

У чому ж різниця?
Що таке тимчасові різниці і звідки вони беруться?
У чому ж різниця?
Отже, в чому основні відмінності відображення недорогих основних засіб в бухгалтерському та податковому обліках?
Що таке тимчасові різниці і звідки вони беруться?
Новости