• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

«Gap year» - просто тренд або корисний досвід?

 1. ЩО ТАКЕ «GAP YEAR»?
 2. ЧОТИРИ ПРИЧИНИ ВИБРАТИ «GAP YEAR»:
 3. Не бійтеся ЗРОБИТИ ПЕРШИЙ КРОК
 4. ПРАКТИКА «GAP YEAR» В РОСІЇ
 5. Ніж різноманітний «GAP YEAR»?

Перехідний період між закінченням школи і вступом до університету - один з найважливіших моментів у вашому житті, адже він визначає подальшу долю, ваш кар'єрний і особистий шлях розвитку. Саме тому багато закордонних студенти слідують практиці так званого академічного відпустки «gap year».

У цей час у студентів з'являється можливість розставити пріоритети і вирішити, що ж робити далі, адже часто зробити вибір на користь того чи іншого університету і спеціальності буває нелегко.

ЩО ТАКЕ «GAP YEAR»?

«Gap year» - це такий незаплановану відпустку, який ви берете (зазвичай під час навчання) і використовуєте для того, щоб попрацювати, помандрувати, стати ненадовго волонтером або все це разом. Зовсім необов'язково, щоб «gap year» тривав саме рік. Він може тривати як 2 тижні, так і більше року, залежить тільки від вас.

В цей час краще займатися тим, що дійсно приносить вам задоволення, при цьому набуваючи якийсь корисний навик. Це дозволить краще пізнати себе і свої можливості, зрозуміти, чим би вам хотілося займатися в житті, або в якому напрямку далі рухатися. Переваги такої відпустки з лишком окупають всі ті ризики, які можуть зустрітися на шляху.

ЧОТИРИ ПРИЧИНИ ВИБРАТИ «GAP YEAR»:

 1. Мислення без кордонів
  Мабуть, найкраща практика «gap year» - це подорожі. Така відпустка, проведений за межами рідної країни, навчить вас знаходити взаєморозуміння з представниками різних культур і подарує здатність комфортно жити в будь-якій точці планети. Більш того, ви напевно знайдете нових друзів, однодумців, а що ще цінніше - розширите мережу своїх контактів для майбутньої кар'єри!
 2. Уміння розумно заробляти і витрачати
  Відзначено, що 7 з 10 студентів, вибравши рік саморозвитку, відзначають зрослу фінансову самостійність в порівнянні зі своїми однолітками.
 3. академічні успіхи
  Після річної відпустки у студентів, як правило, підвищується середній бал при зарахуванні до університету. Все це - результат більш усвідомленого ставлення до заданої освітою та професією.
 4. Робота в задоволення
  «Gap year» практично гарантовано окупається і в кар'єрному плані. У 9 з 10 опитаних студентів виходить знайти бажану роботу і кохану сферу діяльності. Адже це саме те, про що ви мрієте? 😉

😉

Не бійтеся ЗРОБИТИ ПЕРШИЙ КРОК

Реальний досвід дозволить вам зрозуміти, чим би ви дійсно хотіли займатися. Неможливо щось любити чи ненавидіти до тих пір, поки ви це не спробуєте. Взявши «gap year», ви зможете заощадити час і гроші, а також почати свій шлях у доросле життя з правильного кроку.

За статистикою, тільки 30% випускників отримують роботу одразу після закінчення університету. Однак після проходження стажування ця цифра піднімається до 58%. Наприклад, якщо ви хочете вивчати бізнес, спробуйте спочатку пройти стажування в цій області, щоб переконатися, що це насправді те, про що ви мрієте.

Читайте також: «Як знайти стажування в міжнародній компанії».

ПРАКТИКА «GAP YEAR» В РОСІЇ

У нас в країні вступ до університету або професійний коледж є логічним продовженням обов'язкової шкільної програми, тому багато хто вважає, що не варто робити перерву між отриманням середньої та вищої освіти. Іншими словами, від цієї «традиції» відійти поки складно.

Тому, якщо ви все-таки зважитеся взяти подібний річну відпустку, робіть це усвідомлено: підготуйтеся до цієї справи заздалегідь як психологічно, так і фінансово, розкажіть про ваш плані рідним і друзям, знайдіть підтримку серед однодумців.

Якщо оцінювати російських студентів, то найбільш часто практикою «gap year» користуються студенти, які закінчили бакалаврат. В такому випадку у хлопців з'являється можливість оцінити пройдений шлях фундаментальної освіти, проаналізувати отриманий досвід і вже більш усвідомлено підійти до вибору університету для отримання ступеня магістра.

Ніж різноманітний «GAP YEAR»?

 1. мови
  Вивчення мов - кращий спосіб поліпшити свої навички комунікації, впевненість в собі, а також додати нову цінну рядок в резюме. Більш того, провівши півроку в Барселоні , Вивчаючи іспанську і спілкуючись з місцевими, або семестр в Сан-Франциско , Ви зможете успішно вступити там через рік в бакалаврат чи магістратуру.
 2. волонтерство
  Допомагати тваринам разом зі Світовим фондом дикої природи або брати участь в будівництві шкіл в Непалі? На світі є багато місць, де б в нагоді ваша допомога. Така практика дозволить вам розвинути нові навички та дізнатися, які завдання ви можете виконувати особливо добре. Наприклад, якщо вам буде необхідно підготувати благодійний захід, то ви навчитеся планування, бюджетування та реалізації проектів. Більш того, великі компанії люблять волонтерів. Дослідження, проведене Банком Часу за допомогою Reed Executive, показало, що серед 200 провідних підприємств Великобританії 73% при остаточному виборі про прийом на роботу віддадуть перевагу кандидату з волонтерським досвідом.
 3. бекпекінг
  Бекпекінг (англ. Backpacking, від англ. Backpack - «рюкзак») - це варіант самостійної подорожі для тих, хто готовий з мінімумом витрат відправитися в «вільне плавання» і подорожувати по світу тільки з найнеобхіднішими речами і мінімальною кількістю грошей, досліджуючи країни , народи і самого себе. Обмеженнями тут можуть стати ваші бюджет і терміни дії візи. Решта - тільки ваша фантазія. При плануванні подорожі скористайтеся порадами відомих тревел-блогерів або гідом від місцевих мандрівників на сайті Likealocalguide.
 4. стажування
  Один з найбільш корисних способів провести час протягом «gap year» - стажування в зарубіжній компанії, під час якої ви зможете підтягнути іноземну мову, дізнатися з чого складається реальна практика в цікавій вам сфері, завести корисні зв'язки і отримати рекомендацію від керівника. Якщо не знаєте, з чого почати, зверніть увагу на програму EF Advanced Diploma.

Тим не менш, не прагнете досконально розпланувати свій річну відпустку від і до. Найкраще - залишити в ньому трохи простору для імпровізації і несподіваного повороту подій. Адже цілком можливо, що рішення взяти річну перерву, виявиться одним з вирішальних подій у вашому житті.

Щоб допомогти вам зібратися з думками і знайти свій шлях, пропонуємо прочитати також корисний матеріал про проферіентацію «Як вибрати свою професію».

ЩО ТАКЕ «GAP YEAR»?
ЩО ТАКЕ «GAP YEAR»?
Адже це саме те, про що ви мрієте?
Ніж різноманітний «GAP YEAR»?
Новости