• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Великобританія серйозно посилює заходи захисту віскі

  1. Орфографічна помилка в тексті:

12 січня 2014 року, 11:00 Переглядів: 12 січня 2014 року, 11:00 Переглядів:   Шотландський віскі

Шотландський віскі. Фото: barrel-cafe.ru.

Уряд Великобританії має намір захистити шотландський віскі як один з найвідоміших експортних товарів країни.

Влада готова на нові кроки для запобігання продажу "псевдошотландского" віскі: багато виробників, які не мають ніякого відношення до Шотландії, активно користуються популярністю цього напою за межами Британських островів.

Як зазначає The Wall Street Journal, влада створить реєстр винокурень і фірм, які є визнаними виробниками скотча. Включити в нього планується компанії, пов'язані з будь-яким з етапів виробництва - від ферментації до розливу.

Таким чином, шотландський віскі наблизиться до інших алкогольних напоїв і продуктів харчування захищених географічних зазначень і захищених найменувань місця походження, включаючи шампанське з Шампані і сир "Рокфор".

Як зазначає BBC, нова система називається Spirit Drinks Verification Scheme. Виробники міцних алкогольних напоїв повинні будуть взяти участь в цій програмі, якщо хочуть торгувати в рамках Європейського союзу.

Шотландський віскі стане першим експериментом в рамках цієї системи. Пізніше, як очікується, захист буде поширена і на інші напої, прив'язані до конкретної географічної зоні: наприклад, сомерсетскій бренді і північноірландський віскі.

Загальноєвропейська законодавство забезпечує шотландському віскі і іншим подібним продуктам рамкову захист, проблема на даний момент, скоріше, у відсутності коштів її реалізації на території Великобританії.

Сертифікати автентичності та ліцензії видаватиме британська Служба з податків і митних зборів. Участь в програмі є добровільною. Потенційним учасникам доведеться погодитися на перевірку їх виробництва в Шотландії британською владою у відповідності зі строгими вимогами Європейського союзу.

Зокрема, щоб вважатися справжнім скотчем, віскі повинен витримуватися не менше трьох років на території Шотландії, виключно в дубових бочках.

"Система підтвердження дозволить людям переконатися в тому, що вони саме отримують те, за що платять - скотч, тобто кращий алкоголь в світі", - заявив високопоставлений чиновник британського міністерства фінансів Денні Александер, який, як підкреслює WSJ, є шотландцем.

Виробництво віскі в Шотландії забезпечує приплив близько 4 млрд фунтів ($ 6,6 млрд) на рік в шотландську економіку і створює робочі місця для більш ніж 10 тис. Осіб, свідчать дані британського уряду.

У 2012 році шотландський віскі займав 10-е місце за обсягом продажів серед вироблених в Великобританії товарів, обігнавши автокомпоненти і зрівнявшись з солодовим пивом. Його частка в експорті продуктів харчування і напоїв з країни перевищила 25%.

За оцінками Шотландської асоціації виробників віскі, експорт цього напою учасниками групи в 2012 році збільшився на 1%, до 4,27 млрд фунтів. Третина продажів припадала на країни Європейського союзу, перші місця займають Франція , Іспанія і Німеччина .

Попередні дані за 2013 рік свідчать, що поставки шотландського віскі за кордон досягли рекорду, перевищивши $ 9 млрд, а лідерами споживання стали Франція і Росія, повідомляє новозеландська 3dnews. Віскі з Шотландії користується особливим попитом у країнах Азії, з кожним роком зростає його популярність в Бразилії і країнах Африки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Великобританія серйозно посилює заходи захисту віскі". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости