• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

«Ми намагаємося уникати поганих грошей, оскільки вони гублять репутацію»

«Коли я приїду в Росію в наступний раз, впевнений, у нас будуть хороші показники і ми зможемо ними поділитися»

М. Стулов / Відомості

Президента Western Union Хікмета Ерсек не лякають кризи. «Я виріс в країні, в якій криза траплявся кожні два місяці, це робить тебе життєстійким. Можу сказати, що російські також володіють цією якістю », - підбадьорює він. Зараз перед Росією стоїть багато викликів - санкції, падіння цін на нафту та ін., Але навіть в такій обстановці важливо залишатися тут і розвивати бізнес, впевнений Ерсек. Для глобальної платіжної системи рецесія в окремо взятій країні не важлива.

Бізнес Western Union переживав різні часи. Мало хто пам'ятає, що вона була заснована в 1851 році як телеграфний компанія, грошовими переказами стала займатися лише в 1871 р У Росії бізнес Western Union ріс разом з російською економікою, згадує Ерсек: «Коли ми починали, у нас було близько 500 пунктів обслуговування в Москві і Санкт-Петербурзі, а зараз ми перетнули межу приблизно в 38 000 точок по країні ». У Росії нелегко побудувати відносини, але, якщо це вдалося, партнери вже цього не забувають, ділиться він.

- Давайте почнемо з кризи. До 2010 р кожен намагався будувати і вбудовуватися в глобальну економіку - робити все так, щоб люди, гроші і товари могли б легко і швидко переміщатися по всьому світу. Але разом з уповільненням глобального зростання до 2010 р цей тренд також сповільнилося: кожному хотілося захистити свої інтереси, почав розвиватися протекціонізм. Але глобалізацію і швидке переміщення товарів важко зупинити: якщо ти легко передаєш інформацію, ти так само легко переміщати все інше.

«Коли я приїду в Росію в наступний раз, впевнений, у нас будуть хороші показники і ми зможемо ними поділитися»  М

Хікмет Ерсек

Президент Western Union

 • Народився 11 серпня 1960 р Стамбулі, закінчив Віденський економічний університет зі ступенем магістра економічних наук

 • 1986

  Обіймав різні посади в GE Capital (фінансовий підрозділ General Electric), в тому числі був главою регіональних представництв в Австрії та Словенії

 • 1999

  Прийшов на роботу в Western Union в якості віце-президента південноєвропейських регіону, потім працював на різних посадах

 • 2010

  Генеральний директор і президент Western Union

З приходом кризи люди хочуть захищати власні інтереси, це сильно впливає на економічне середовище, і ми бачимо це по нашим транзакціях. Обсяг російських транзакцій знижується, особливо все, що пов'язано з «експортом». Санкції вплинули на російську економіку: раніше Росія створювала нові робочі місця, привертала робочу силу, що безпосередньо впливало на наші транзакції. Зараз все просто: якщо у вас немає грошей, то ви не можете їх пересилати.

Наш бізнес дуже цікавий, він побудований на вхідних і вихідних перекладах. Якщо у вас є бізнес тут, ви можете не тільки робити вихідні перекази, а й отримувати гроші. Наша компанія працює в 200 країнах світу, ми бачимо, які відбуваються зміни на різних ринках. У Росії вихідні перекази знижуються, і несподівано вхідні перекази починають рости. Росіяни, які живуть за кордоном, стали відправляти гроші в Росію з США, Німеччини та інших західних країн. Вони пересилають гроші, щоб підтримати фінансово своїх друзів або родичів, крім того, ціни зараз знизилися і люди хочуть купувати товари в Росії. Але в цьому гнучкість нашого бізнесу: перше, що змінилося в нашій стратегії, - це те, що наша команда концентрується на вхідних перекладах, ми змінюємо маркетингову стратегію, т. Е. Ми починаємо просувати в західних країнах свої послуги з переказу грошей в Росію.

- Економічне зростання залучає робочу силу, тому що запускаються нові проекти, створюються робочі місця. Коли зростання сходить нанівець, проектів стає менше, люди шукають нові можливості. Хороша новина - в тому, що нам не важливо, куди переводити гроші. Для нас, звичайно ж, було б краще, якби було зростання всіх транзакцій, але зараз нелегкі часи. Я дивлюся на це з обережним оптимізмом, тому що в Європі зберігаються певні проблеми, у США є невеликий потенціал росту, зокрема, завдяки внутрішньому споживанню, але це зростання дуже маленький - всього 2-3%, для розвиненої економіки це хороший зростання, але все ж це не так багато. Що стосується решти світу, то там важливі не тільки економічні, а й демографічні питання. Китай може показати зростання зараз, але не в довгостроковій перспективі. Індія - на кращих позиціях, вони почали нову політику завдяки прем'єр-міністру Нарендра Моді, в Японії своя демографічна специфіка. Ми - я і інші глобальні CEO - мислимо глобально, політично, географічно. У минулому - може бути, років 20 назад - все більше мислили регіональними масштабами, але, якщо ви переміщаєте інформацію і товари по всьому світу, ви просто не можете більше мислити в регіональному масштабі.

- Майбутнє - за цифровими технологіями. У Росії ми підписали договір з «Яндекс.Деньги», ми також йдемо в соціальні медіа: таким чином ми зможемо залучити новий сегмент споживачів.

Наш найдинамічніший бізнес в глобальному масштабі - це digital, і ми вкладаємо в нього ресурси. У своїй стратегії ми робимо упор на мультиканального - комбінуємо різні канали і способи відправлення і отримання грошей, відповідаючи потребам клієнтів. Наприклад, щоб відправити переказ, кому-то зручніше використовувати мобільний телефон, а сторона, яка отримує хоче, наприклад, отримати готівку. Це новий сегмент споживачів, які хочуть використовувати мобільні телефони: поки ви, наприклад, спускаєтеся в метро, ​​ви отримуєте дзвінок і розумієте, що вам терміново потрібно перевести гроші, і через кілька секунд вони вже переведені. У минулому ми робили переклади тільки між пунктами обслуговування, зараз ми додали до цього цифрову середу. Це нова стратегія Western Union.

- Це маленька частка - 6-7%, але це найдинамічніший сегмент. Ми почали розвивати сегмент digital три роки тому. Ми відкрили офіс в Сан-Франциско, і цей сервіс доступний тепер в 25 країнах, доступний він і в Росії.

- Це b2b-переклади. Цей сервіс особливо затребуваний малим бізнесом. Під час санкцій Росія переорієнтовується на Азію, і, наприклад, люди, що експортують товари з Індонезії, хочуть отримати гроші за свої послуги. І Western Union допомагає їм в цьому.

- У нас поки немає цього сервісу в Росії, але незабаром ми збираємося його запустити. Ми обговорювали це питання на зустрічі зі стратегії. Кому-то наш бізнес здається легким, але насправді це не так: по-перше, потрібно відповідати вимогам регулятора, по-друге, потрібно проводити внутрішній контроль, необхідно розробити IT-програму, створити процесинг. Заковика полягає в тому, що нам треба зробити простий продукт, який насправді складний в реалізації. Я не думаю, що інші будуть створювати цей бізнес, тому що ми можемо це зробити краще, у нас є досвід. Однак це вимагає часу. Звичайно, я б хотів, щоб у нас був цей продукт ще вчора. Сподіваюся, ми зможемо запустити цей сервіс в цьому році або на початку наступного.

Глобальна мережа операцій

За даними на 30 червня 2015 року, глобальна мережа Western Union налічувала понад 500 000 пунктів обслуговування клієнтів більш ніж в 200 країнах. У 2014 р Western Union опрацювала 255 млн транзакцій фізичних осіб на $ 85 млрд і здійснила 484 млн переказів між юридичними особами.

- Це 7% нашого доходу, а по всьому світу ми посідаємо 2% ринку. Це означає, що у нас є ще потенціал для зростання, ми зараз працюємо в 30 країнах.

- Частка в виручці - близько 2%. Зростання буде залежати від того, які переклади будуть переважати - вхідні або вихідні. Це все ж таки різні сегменти. Ми очікуємо, що, коли запустимо бізнес-переклади і мобільні перекази, отримаємо двозначне зростання. У нас для цього є бренд, люди нам довіряють, у нас є технології, ми дотримуємося законодавства.

Я не вірю, що ми втратимо частку на ринку, я не боюся конкуренції, тому що наші найбільші інвестиції - в інтернет-бізнес, і це найдинамічніший сегмент, а поєднуючи digital і традиційні способи обслуговування, ми набуваємо величезну конкурентну перевагу. Ми інвестуємо і в b2b-сегмент, він також швидко розвивається.

Конкуренція була завжди і всюди - ми займаємо 16-17% світового ринку, і, з тих пір як я прийшов в компанію, все мене запитували, що я думаю про конкуренцію. Ми вже 160 років на ринку, я завжди кажу своїм співробітникам, що конкуренція - це добре, оскільки вона змушує тебе розвиватися.

- Ми глобальна компанія з 16 000 коридорів грошових переказів. Припустимо, є локальний гравець, який спеціалізується тільки на СНД, але у нас є переклади також, наприклад, з Німеччини до Туреччини, з Бельгії в Марокко і т. Д. «Золота корона» була заснована 20 років тому, завдяки низьким цінам завоювала частку ринку і була успішна, але тільки на певних напрямках. Наш бізнес в Центральній Азії - один з найбільших, у нас фантастичні показники в Таджикистані і Узбекистані, я дуже ними задоволений. В майбутньому буде ще дуже багато «Золотих корон», сьогодні - «Золота корона», завтра - «Срібна корона», а ми існуємо вже більше 160 років. У нас преміальні ціни - і нам, і нашим клієнтам це подобається. Причина, по якій клієнти платять нам більше, ніж іншим, - це довіра, тому що вони знають, що гроші будуть доставлені. Інші ж приходять і йдуть. Регуляторні вимоги дуже непрості, це виклик для бізнесу, ми направляємо близько 3-4% прибутку, або $ 200-250 млн, на підтримку систем відповідності із законодавством щороку, деякі компанії це роблять.

- Коли я став CEO, головний юрист компанії вдавався кожні 10 хвилин до мого кабінету і говорив: «Хікмет, у нас проблеми, в цій країні нові правила регулювання». Звичайно, ніхто не хоче, щоб юрист вдавався кожні 10 хвилин в твій кабінет, краще, коли приходять менеджери з продажу і звітують про успіхи. Потім я зрозумів, що світ змінюється, регулювання - теж, посилюється боротьба з відмиванням доходів та фінансуванням тероризму. І ми подумали: «Тут можуть бути можливості для нас», тому що ми не хочемо поганих грошей, ми любимо хороші гроші. Більшість транзакцій спрямовані на те, щоб допомогти кому-небудь на іншому кінці світу. Я розумію, що не всі 100% транзакцій хороші, але таких транзакцій переважна більшість. Ми намагаємося уникати поганих грошей, оскільки вони гублять репутацію. Ми багато робимо, щоб люди нам довіряли, ми також витрачаємо на це багато.

Спочатку все говорили про витрати на відповідність законодавству, але ми поміняли термін «витрати» на «інвестиції». Я думаю, що ми подобаємося регуляторам багатьох країн, вони кажуть: «Хей, ці хлопці роблять хороші речі, вони ловлять поганих людей і погані гроші». Ця тема мені дуже близька, і ми будемо продовжувати приділяти їй багато уваги. Наші IT-системи постійно удосконалюються, близько 20-25% наших співробітників - люди, які відповідають за відповідність законодавству і протидію відмиванню доходів. Багато банків по всьому світу виходять з бізнесу, тому що для них дуже складно дотримати ці вимоги.

- Кожна транзакція, наприклад з Петербурга в Аргентину, йде в єдину систему Western Union. Скажімо, «ВТБ 24» проводить транзакцію з Санкт-Петербурга, через свої системи відправляють її до нас, ми дивимося, чи є особа, яка вчиняє переклад, в наших стоп-листах. Я зараз довго це описую, але сам процес займає всього секунду. Наша система дивиться, хто відправник, його паспортні дані, ми перевіряємо інші дані клієнта. Якщо все в порядку, то ми дозволяємо переклад, тоді клієнт може зателефонувати зі своєю кузиною в Аргентину і сказати, що відправляє їй $ 200. Агент в Аргентині перевіряє, в свою чергу, одержувача та його дані, повідомлення про одержувача йде знову ж в нашу систему. За допомогою цієї глобальної системи, яка працює також разом з державою, ми контролюємо кожну транзакцію. Ми звіряємо дані, в тому числі і з російським стоп-листом. Перевірку транзакцій підтримують як уряд, так і агенти. Якщо, наприклад, навіть моє ім'я буде в списку, ми зупинимо транзакцію на кілька годин, співробітники подзвонять мені і запитають: «Хікмет, з якою метою ви пересилаєте гроші?» Якщо нам вдається з'ясувати цілі перекладу, ми відправляємо транзакцію на 2 години пізніше. Якщо цілі перекладу з'ясувати не вдається, то ми не відправляємо гроші взагалі.

- Ми почали формувати депозит, і ми не бачимо ніяких проблем у зв'язку з цим. Ми перевели першу частину депозиту, як і було потрібно.

Ми перевели першу частину депозиту, як і було потрібно

Western Union Holdings, Inc.

Фінансова компанія
Акціонери (дані Bloomberg): майже всі акції у вільному обігу, найбільші інвестори - Capital Group Companies (13,04%), FMR (9,07%), Vanguard Group (8,84%), T. Rowe Price Associates (5 , 61%), Blackrock (5,58%). Капіталізація - $ 9,4 млрд. Фінансові показники (шість місяців 2015 г.): виручка - $ 2,7 млрд, чистий прибуток - $ 393,2 млн. Була заснована в 1851 році як телеграфний компанія, з 1871 року займається грошовими переказами.

- Так, це не викликає особливих проблем, наш бізнес генерує досить ліквідності.

- Справа в політичних питаннях і Нагірному Карабаху. Центробанки обох країн поставили нас перед вибором: ми могли почати бізнес тільки в одній з цих країн. І я б хотів, щоб ми могли працювати також і в Вірменії, але ми повинні адаптуватися до обставин. Якби Вірменія завтра погодилася, я б з радістю почав бізнес там.

- У нас тепер 22 000 пунктів обслуговування у відділеннях «Пошти Росії». Я думаю, що багато в чому це питання лідерів компанії, зараз у них є Дмитро Страшнов і Володимир Салахутдинов. Ці люди побачили можливість відправляти гроші в малонаселені і сільські райони Росії: важливо надавати послуги людям, які не мають такої розвинутої інфраструктури, як у Москві або Санкт-Петербурзі, при цьому пошта є скрізь. Western Union допомагає надати доступ до фінансових послуг людям, які цього потребують. Формування угоди зайняло сім років, але ці дві людини були дійсно захоплені, вони хотіли досягти успіху. Доступ до фінансових послуг не повинен вважатися розкішшю, це повинно бути благом, доступним кожному. Я вірю, що в Росії це благо тепер є скрізь, де є відділення пошти.

Так, ці точки обслуговування і їх комп'ютерні системи вимагають модернізації, людей необхідно навчити, але це перший крок.

- У нас діє система наставництва. Величезний плюс в тому, що з будь-якого відділення пошти або з банку вся інформація йде в одну систему. У Росії у нас є компанія «НКО« Вестерн юніон ДП схід »зі своєю інфраструктурою і зі своїм процессингом, через неї агент має доступ до всієї мережі. Легко робити легкі гроші, але важкі гроші - і самі хороші гроші - це, наприклад, коли ми забезпечуємо незмінно високу якість наших послуг по всій країні.

- Наші українські партнери пішли з Криму, а росіяни не настільки активно працюють в цьому регіоні. Адже ми працюємо не самі по собі, а через агентів, і вони там не представлені.

- Це не через санкції, ми шукаємо рішення. На жаль, у нас поки не збудовані відповідні відносини з банками. Ми працюємо над тим, щоб переклади в Крим були можливі. У всьому світі у нас такий принцип роботи: якщо регулювання дозволяє, ми відразу починаємо працювати в цій країні. У Криму специфічна ситуація: ми були там, але банки перестали там працювати.

- У нас також є угоди з « Яндекс .Гроші »і Qiwi . «Яндекс.Деньги» ми тільки запустили, але я приємно здивований темпами зростання. Зазвичай розвиток каналу займає від року до двох, тому я поки не можу про це говорити, але старт був дуже хорошим. Ми бачимо, що люди активно користуються своїми електронними гаманцями в «Яндекс.Деньги» і Qiwi. Завдяки угоді з «Мегафоном» у клієнтів з'явилася можливість відправляти грошові перекази Western Union в 200 країн світу в салонах «Мегафона» по всій Росії. Перш за все клієнти тестують послугу на внутрішніх перекладах і кажуть собі: «О, це працює, тепер можна відправити гроші в Узбекистан, на Україну чи куди-небудь ще». Ми завершили пілотні проекти, і зараз працює вже повна версія. Коли я приїду в Росію в наступний раз, впевнений, у нас будуть хороші показники і ми зможемо ними поділитися.

Якщо, наприклад, навіть моє ім'я буде в списку, ми зупинимо транзакцію на кілька годин, співробітники подзвонять мені і запитають: «Хікмет, з якою метою ви пересилаєте гроші?
Новости