• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

eBay - як і чим платити. Основні способи оплати використовуються на інтернет аукціоні eBay.

 1. Схвалені до використання способи оплати на eBay:
 2. Дозволені способи оплати
 3. Основні переваги PayPal:
 4. Основні недоліки платежу за допомогою PayPal:
 5. Платіжні картки
 6. Основні переваги оплати платіжною карткою:
 7. Основні переваги платежу за допомогою Moneybookers:
 8. Способи оплати, дозволені з застереженнями
 9. Wire Transfer (міжнародний банківський переказ)
 10. Основні переваги оплати банківським переказом:
 11. Money Order
 12. Основні переваги платежу за допомогою Money Order:
 13. Cashier Check
 14. Заборонені способи оплати
 15. Основні переваги платежу за допомогою Western Union:
 16. Готівкові в листі
 17. Основні переваги платежу готівкою в листі:

Середньостатистичний користувач, який тільки починає освоювати покупки на eBay, відразу задається питанням: «Як платити за товари на цьому сайті

Середньостатистичний користувач, який тільки починає освоювати покупки на eBay, відразу задається питанням: «Як платити за товари на цьому сайті?». Можна відповісти на це питання зовсім просто - за допомогою платіжної системи PayPal: на її частку припадає понад 90% всіх угод. Але можна і заглибитися в це питання. Справа в тому, що в Інтернеті існує безліч варіантів оплати: деякі з них схвалені до використання на eBay, інші заборонені, треті дозволені з застереженнями, і кожен продавець на аукціоні вільний мати свою «Політику Прийому Платежів», вибираючи з дозволених способів найбільш прийнятний для себе.

На сайті eBay.com знаходяться дві статті, в яких є вся інформація щодо оплати: це « Як платити на eBay »І« Політика прийнятних способів оплати На сайті eBay ». Проблема в тому, що вони, по-перше, на англійській мові, а по-друге, розраховані на користувачів із США. Ми ж хочемо представити даний матеріал виключно в контексті корисності для жителів РФ, України і інших країн СНД, описавши як дозволені, так і заборонені способи.

«Навіщо описувати способи оплати на eBay, які заборонені?» - напевно запитаєте ви. Справа в тому, що іноді виникають ситуації, коли той чи інший продавець може запропонувати використовувати один з цих способів. Безумовно, такі пропозиції краще не приймати, але в будь-якому випадку ви повинні бути у всеозброєнні. Отже:

Схвалені до використання способи оплати на eBay:

 • Платіжні системи PayPal і Moneybookers.
 • Кредитні / дебетні картки.
 • Банківський переказ (wire transfer) - дозволено з застереженнями.
 • Іменні комерційні чеки, Money Order - дозволено з застереженнями.
 • Готівкою з рук в руки або COD (Cash on delivery - оплата готівкою при отриманні товару).

Заборонені до використання способи оплати на eBay:

 • Оплата готівкою в листі.
 • Небанківські системи грошових переказів, в т.ч. Western Union і MoneyGram.
 • Використання «передплачених» платіжних карт.
 • Інші засоби платежів, які не вказані в даному списку.

Обмовимося відразу: якщо продавець на аукціоні порушить правила і запропонує в якості способу оплати заборонений сервіс, до його облікового запису будуть застосовані санкції, серед яких:

 • зняття лота з торгів.
 • зняття лота з торгів без компенсації плати за послуг eBay (fees).
 • накладення обмежень на аккаунт.
 • позбавлення статусу PowerSeller.
 • блокування (суспенд) аккаунта.

Далі ми постараємося трохи докладніше розглянути найбільш популярні способи оплати товару на eBay. Ми не будемо описувати фінансові взаємовідносини з посередницькими компаніями , Тому що вони можуть прийняти у вас оплату і відправити її Продавцю (або навпаки) практично будь-яким способом. Розглянемо лише способи оплати, які пов'язують Продавця з Покупцем безпосередньо. Також ми не розглядатиме тарифи тієї чи іншої платіжної системи, тому що вони постійно змінюються і ви без зусиль зможете знайти їх на відповідних сайтах.

Дозволені способи оплати

Платіжна система PayPal

http://paypal.com

Без Сомен, це найпопулярніший спосіб оплати на eBay. PayPal - це американська компанія, найбільша в світі електронна платіжна система. У 2002 році PayPal була куплена компанією eBay, так що її практично монопольне становище на аукціоні не дивно. Система працює з жителями майже всіх країн пострадянського простору: Росією, Україною, Казахстаном, країнами Прибалтики та ін. Виняток - Білорусь.

Працює PayPal дуже просто: ви безкоштовно реєструєте свій аккаунт в системі і з його допомогою відправляєте і приймаєте платежі. Щоб відправити платіж, досить знати e-mail власника PayPal аккаунта: саме e-mail є ідентифікатором рахунку в системі. Переклад і зарахування платежів здійснюється практично миттєво. Жителі РФ можуть приймати і відправляти кошти на свої акаунти, а ось громадянам країн колишнього Союзу доступна тільки функція відправки платежів - приймати кошти на свій аккаунт вони не можуть.

Також всім користувачам надається безліч корисних послуг. Є послуга « диспут », Яка дозволяє повернути гроші в разі, якщо куплений на eBay товар не відповідає опису, а також інші.

Основні переваги PayPal:

 • Платіж легко відстежується. Перевірити його статус можна просто і швидко.
 • Транзакція відбувається практично миттєво.
 • Комісія з відправника платежу не стягується.
 • Поповнювати баланс свого PayPal аккаунта для здійснення платежу не потрібно. Кошти можуть списуватися прямо з платіжної карти.
 • Надається можливість повернути сплачені кошти в повному обсязі за допомогою « диспуту ».
 • Продавець може легко, повністю або частково, повернути Покупцю сплачені кошти (рефунд).
 • Програма захисту Покупця «PayPal Buyer Protection» при дотриманні певних правил надає безкоштовну страховку угоди.

Основні недоліки платежу за допомогою PayPal:

Прийом коштів на PayPal акаунт дозволений лише в РФ і країнах Прибалтики. Жителям інших країн СНД система PayPal дозволяє лише відправляти платежі. Прийом коштів закритий. Однак дозволений повернення відправлених коштів (за допомогою « диспуту »Або доступною Продавцю функції« Refund »).

Читайте також:
Працюємо з платіжною системою PayPal .
Реєстрація в PayPal. Детальний керівництво .
Платіжна система PayPal. Відповіді на типові запитання (FAQ) .
Інструкція по оплаті товару на аукціоні eBay .

Платіжні картки

Один з найпоширеніших після PayPal способів платежів на аукціоні eBay - платіжні (дебетні або кредитні) карти Visa, Mastercard і ін. Оплата здійснюється прямо з аккаунта, через сервіс обробки платежів eBay Checkout, Продавець інформації про вашу карту не отримує.

Також, платіжною карткою можна оплатити товар через PayPal не маючи аккаунта. Деякі продавці надають таку можливість: покупець перейде на сайт PayPal, де йому досить ввести реквізити карти.

Основні переваги оплати платіжною карткою:

 • Платіж легко відстежується.
 • Транзакція відбувається практично миттєво.
 • Компанії Visa і Mastercard надають страховку на випадок ваших матеріальних втрат, які сталися внаслідок дій шахраїв. Більш детальну інформацію ви можете отримати у вашому банку.

Основні недоліки платежу платіжною карткою:

 • Далеко не всі Продавці на аукціоні eBay можуть прийняти у вас платіж безпосередньо з платіжної карти.
 • З платіжними картками, емітованими в країнах СНД, досить часто виникають проблеми при використанні їх для проведення оплати в зарубіжному сегменті мережі Інтернет.

Moneybookers

http://www.moneybookers.com

Британський аналог платіжної системи PayPal з досить привабливими тарифами. Використовується насамперед європейськими користувачами eBay. Moneybookers приймає жителів багатьох країн СНД, дозволяючи їм як відправляти, так і отримувати кошти. Правда, ставиться до них вкрай обережно і всі операції скрупульозно перевіряє. У РФ користувачі без зусиль поповнюють акаунт і виводять гроші (на банківський рахунок) через більшість комерційних банків. Поповнити рахунок можна за допомогою платіжної картки або банківським переказом. Тарифи системи динамічно змінюються, тому ми тут публікувати їх не будемо, тим більше, що ви без зусиль знайдете їх на сайті Moneybookers.com . Всім користувачам пропонується сервіс Escrow (гарантійне посередництво, докладніше про цей сервіс в розділі «словник eBay»). Оплата через Moneybookers на eBay офіційно дозволена « Accepted Payments Policy »Цього онлайнового аукціону.

Бажано відразу після успішної реєстрації верифікувати аккаунт, виславши за вказаною e-mail адресою відскановані копії необхідних документів (зазвичай паспорт). Також вкрай бажано уникати всіх «підозрілих» (з точки зору Moneybookers) транзакцій, особливо співвітчизникам. Пам'ятайте: обмінні операції суворо заборонені правилами системи. Коли закривають акаунт чергового «міняйли», а це рано чи пізно трапляється, то зазвичай паралельно закривають акаунти, з якими була найбільша кількість «схожих на обмінні» транзакцій. Гроші в цьому випадку блокуються і повернути їх дуже важко. Так що будьте дуже обережні і охайні, обов'язково пишіть до кожної транзакції у відповідному полі пояснення «від кого і за що». І пишіть це так, як ніби ця інформація не для опонента, а для служби безпеки Moneybookers.

Основні переваги платежу за допомогою Moneybookers:

 • Платіж здійснюється миттєво і легко відстежується.
 • Система приймає жителів практично всіх країн СНД.

Основні недоліки платежу за допомогою Moneybookers:

 • Дуже мало користувачів аукціону eBay користуються цим засобом оплати.
 • Щоб здійснити оплату за допомогою Moneybookers, необхідно спочатку пололніть свій рахунок (що займе якийсь час і, можливо, зажадає сплати комісії).
 • При проведення платежу комісія стягується як з відправника (в будь-якому випадку), так і з одержувача (в залежності від виду відкритого рахунку). З розмірами комісії можна ознайомитися безпосередньо на сайті Moneybookers.
 • У разі виникнення проблем повернути кошти можна лише з доброї волі Продавця.
 • Страховка в разі виникнення проблем не надається.

Читайте також:
Платіжна система Moneybookers (Skrill). Огляд, інструкції, рекомендації .

Способи оплати, дозволені з застереженнями

Дані способи оплати дозволені лише для оплати товарів в деяких розділах категорій «Motors», «Business & Industrial», «Adults Only». Список категорій доступний на сайті аукціону в « Accepted Payment Policy ».

Wire Transfer (міжнародний банківський переказ)

Прямий банківський переказ з одного банківського рахунку на інший. Досить популярний і зручний спосіб платежу. Широко використовується всередині Європейського Союзу, США, Канаді, Австралії та інших країнах. Платіж здійснюється дуже швидко, коштує недорого.

Однак в умовах СНД даний спосіб платежу може представляти труднощі, тому що при переказі коштів Продавцю за кордон йти платіж буде 3-7 банківських днів, а комісія банку може скласти $ 20-30 за одну транзакцію. Перевірити факт отримання грошей може бути важко, а при виникненні проблем повернути гроші, без доброї волі на той Продавця, неможливо, плюс також це зажадає витрат на відправку вже з його боку.

При використанні банківського переказу як засобу оплати за кордон переважно користуватися послугами посередницької компанії (Яка має представництво в країні Продавця, вона прийме оплату зручним для Вас способом і відправить одержувачу внутрішній банківський переказ, який значно дешевше міжнародного) - в цьому випадку швидкість отримання ваших коштів Продавцем значно збільшиться, а гарантія отримання ним платежу наблизиться до 100%.

Основні переваги оплати банківським переказом:

 • Надіслати банківський переказ, в т.ч. і міжнародний, ви можете самостійно практично в будь-якому великому банку СНД.

Основні недоліки платежу банківським переказом:

 • Висока комісія при відправці платежу з СНД ($ 20-30).
 • При оплаті за допомогою посередницької компанії - необхідність оплати її послуг.
 • Повернення сплачених коштів в разі виникнення проблем залежить від доброї волі Продавця.

Money Order

Поштовий грошовий переказ (украй популярне і недорогий засіб платежу всередині США). Одержувачу звичайною поштою надсилається папір із зазначенням суми платежу і його призначення. Для здійснення платежу за допомогою Money Order досить знати поштову адресу одержувача. Оплатити товар цим способом ви зможете, скориставшись послугами фірми-посередника , Тому що банки СНД такої послуги не пропонують (хоча деякі банки можуть допомогти перевести в готівку прийшов на ваше ім'я Money Order, прийнявши його на інскассо). Також не дуже привабливим при оплаті товару Money Order є те, що в разі виникнення проблем повернути гроші назад без доброї волі на той Продавця практично неможливо. Не забувайте, що при переведенні в готівку Money Order одержувач платежу повинен буде оплатити послуги банку. Крім того, іноді Продавці вимагають компенсувати їм ці витрати і, відповідно, збільшують суму переказу.

Основні переваги платежу за допомогою Money Order:

 • Платіж відстежується.
 • Невисока вартість відправки платежу.
 • Можна завжди надати доказ відправки платежу.
 • Майже всі банки дозволяють зупинити платіж, поки Money Order ще не переведені в готівку.

Основні недоліки платежу за допомогою Money Order:

 • Продавець повинен чекати отримання Money Order (всередині США до декількох днів), плюс проходження процедури інкасо в банку - обмін Money Order на гроші також займає певний час.
 • Страховка в разі виникнення проблем не надається.

Personal Check

Personal Check (іменний чек) це розрахунковий документ, що виражений у валюті, тобто є письмовим розпорядженням юридичної або фізичної особи, яка виписала чек (чекодавець), платнику про виплату певної суми чекодержателю, на ім'я якого виписаний чек.

Чек має чітко визначені реквізити:

 • Зазвичай назва самого документа «Check» не вказується.
 • Розпорядження виплатити певну суму чекодержателю.
 • Назва та реквізити емітента і платника.
 • Назва для юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові для фізичної особи - чекодержателя, на користь якого здійснюється платіж.
 • Дату виписки і номер чека.
 • Підпис особи, що чек.

Інкасо - це банківська операція, за допомогою якої банк отримує від платника кошти, призначені для виплати за чеком. Для здійснення інкасо необхідно пред'явити паспорт. Банк приймає чеки на інкасо і, якщо негайно підтвердити валідність чека неможливо, клієнту видається квитанція, а кошти за чеком виплачуються лише після того, як отримано підтвердження.

Чеки - досить повільний спосіб оплати. Посередницькі компанії часто відмовляються надавати послугу оплати чеком. Основні переваги і недоліки ті ж, що і у Money Order.

Cashier Check

Чек, виписаний банком. Людина приходить в банк, купує чек на певну суму і оформляє його на ім'я одержувача. Чек отправлятся поштою. Одержувач, отримавши його, здає чек на обналічіваеніе (інкасо) в свій банк. Досить повільний і недешевий спосіб оплати. Недоступний в країнах СНД. Посередники ним користуються рідко. Основні переваги і недоліки ті ж, що і у Money Order.

Заборонені способи оплати

Western Union

http://www.westernunion.ru/

Найпопулярніша в СНД система грошових переказів. Правила роботи прості: ви відправляєте гроші в відділенні Western Union і записуєте восьмизначний цифровий код. Одержувач, якщо знає цей код, забирає кошти в іншому відділенні. Система має досить високі тарифи (близько 5-6% від суми платежу). Дуже часто Western Union використовують в своїх схемах нечисті на руку ділки, тому що багато користувачів не знають, що правила отримання грошей через цю систему в різних країнах відрізняються.

Основні переваги платежу за допомогою Western Union:

 • Платіж легко відправити з СНД, тому що пункти Western Union є практично в кожному комерційному банку.
 • Досить висока швидкість проходження платежу - через 10-20 хвилин кошти вже можуть бути переведені в готівку одержувачем.

Основні недоліки платежу за допомогою Western Union:

 • Висока вартість відправки платежу.
 • Перевірити факт отримання грошей важко.
 • Часте використання в шахрайських схемах.
 • У разі виникнення проблем повернути кошти можна лише з доброї волі Продавця.

Moneygram

http://moneygram.com.ru/

Система, аналогічна Western Union, але тільки набирає популярність. Тарифи трохи нижче. Код платежу десятизначний. Все інше, написане щодо WU, стосується і MoneyGram.

Готівкові в листі

Архаїчний спосіб оплати, але, як це не дивно, іноді Продавці просять саме: «вислати на вказану адресу в якості оплати замовне (або звичайне) лист, що містить готівку». Мотивація одна: «це просто і дешево». Платити таким способом КАТЕГОРИЧНО не рекомендується - в результаті може пропасти або сам лист, або гроші з нього.

Основні переваги платежу готівкою в листі:

 • Простий, доступний і відносно дешевий спосіб платежу.

Основні недоліки платежу готівкою в листі:

 • Гарантії, що гроші дійдуть одержувачу немає.
 • Надати докази здійснення оплати відправник платежу не може.
 • Перевірити, чи отримав гроші Продавець неможливо.
 • Повернення сплачених коштів в разі виникнення проблем залежить від доброї волі Продавця.
 • У разі виникнення проблем повернути кошти можна лише з доброї волі Продавця.

Інші способи оплати

Webmoney , Yandex-гроші , Банківський переказ і т.д. і т.п. - оплатити товари, куплені на eBay, практично будь-яким способом вам допоможуть фірми-посередники . Вони за невеликий відсоток візьмуть у вас оплату і відправлять її Продавцю тим способом, який вибере він. Також вони запропонують вам повний спектр послуг, які вкрай полегшать вам роботу з eBay. Але не забувайте, що багато посередницькі компанії оплачують покупки на аукціоні тільки за умови, що угода відбувається через їх eBay-аккаунт.

Повна версія статті доступна в електронній книзі:
« Аукціон eBay. Повний російське опис »

«Навіщо описувати способи оплати на eBay, які заборонені?
Новости