• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Нова газета

Фото: Євген Фельдман   ГИБДД почала штрафувати власників великих вантажівок за несплату проїзду по федеральних трасах,   пише   РБК з посиланням на джерело близьке до оператора «Платон» - «РТ-Інвест Транспортні системи» (РТІТС)
Фото: Євген Фельдман

ГИБДД почала штрафувати власників великих вантажівок за несплату проїзду по федеральних трасах, пише РБК з посиланням на джерело близьке до оператора «Платон» - «РТ-Інвест Транспортні системи» (РТІТС). Цю інформацію «Новой газете» підтвердили лідери далекобійників і протестного руху.

За даними РБК, власники вантажівок отримують штрафи за неоплачений проїзд по федеральних трасах через систему «Платон» з середини лютого. Як пише видання, тільки за 15 лютого 2016 року інспектори ДАІ виписали близько однієї тисячі постанов про штрафи на суму близько 5 млн рублів.

«Приблизно така ж статистика в інші робочі дні», - уточнює співрозмовник видання. Якщо припустити, що збір штрафів почався саме 15-го числа, виходить, що в лютому (з урахуванням святкових днів) могло бути виписано штрафів на суму близько 50 млн руб.

За словами представника РТІТС, який не став коментувати ці цифри, в останні дні число бажаючих зареєструватися в системі збільшилася.

«До багатьох офіси" Платона "в різних містах приходять користувачі зі штрафами і реєструються в системі. Наприклад, в Кірові, Воронежі, Бєлгороді, Чебоксарах, Набережних Челнах, Краснодарі », - повідомив він.

«Нова газета» зв'язалася з керівником воронезького профспілки далекобійників Андрієм Нікітковим, який підтвердив, що в інтернеті почали з'являтися квитанції на оплату. Однак, за його словами, в базі даних ГИБДД протоколи знайдені не були.

«Можливо, їх (штрафи, - ред.) Вже оплатили, а, можливо, це саморобні документи», - сказав Микитка, додавши, що не знає жодного далекобійника, який би отримав такий штраф.

Про те, що в мережі з'явилося принаймні два штрафи, розповів координатор, лідер протестного руху далекобійників в Хімках і Санкт-Петербурзі Андрій Бажутін. З людьми, виклали протоколи в мережу, вже зв'язалися юристи, зазначив він.

«Так, зараз є два штрафи, які публічно викладені. Зараз ці матеріали ми передали юристам, щоб розібратися, тому що багато чого не зрозуміло. Наприклад, чому штраф, виписаний ГИБДД, поширювався "РТ-Інвест Транспортні системи".

Намагаємося розібратися і в тому, чому штрафи виписані за "Платон", але за статтею 12.21 частина 3 (стаття КпАП «Порушення правил руху великовагового та (або) великогабаритного транспортного засобу», - ред.) Як до цієї статті відноситься "Платон", я поки що не розумію, - розповів він.

Бажутін нагадав, що в даний момент йде процес за договорами концесії. (Компанія «РТ-Інвест Транспортні системи» представила в суді концесійну угоду з «Росавтодором», в рамках якого створювалася система стягування плати з вантажоперевізників «Платон», - ред. ).

«І поки йде судовий процес, мені здається виписка цих штрафів не зовсім зрозуміла», - зазначив він.

За словами Бажутін, незрозуміло, чи є взаємодія між РТІТС і ГИБДД.

«Внутрішній наказ у ГИБДД якийсь повинен бути», - вважає він.

«Зараз усіма цими питаннями займаються юристи. Я думаю, що протягом тижня ми зможемо дати пояснення », - додав лідер протестного руху.

ГИБДД на запит РБК поки не відповів. Раніше близький до «Росавтодор» джерело розповідало виданню, що ДАІ не штрафує за несплату проїзду по федеральних трасах. І пояснювали це тим, що не налагоджено взаємодію ГИБДД і РТІТС.

У наприкінці 2015 року «Ведомости» писали , Що на стягування штрафів діє негласний мораторій. З посиланням на чиновника в транспортній сфері газета зазначала, що водіїв вантажівок не штрафують, тому що діє відповідна вказівка ​​зверху - не штрафувати, поки не знизиться напруження. Але це не стосувалося іноземних перевізників, яких штрафували з грудня 2015 року.

Система справляння плати за проїзд вантажівок масою понад 12 тонн по федеральних трасах «Платон» заробила 15 листопада 2015 року. За проїзд з великих вантажівок почали стягуватися збори в розмірі 1,53 рубля за один км. При цьому в перший тиждень користувачі фіксували численні збої в її роботі.

Введення нового дорожнього збору з великовантажного транспорту викликало масові протести далекобійників по всій країні. далекобійників підтримав музикант Юрій Шевчук.

Масові акції протестів змусили чиновників переглянути ситуацію навколо «Платона». Мінекономрозвитку запропонувало уряду відмовитися від запланованого підвищення плати за проїзд по федеральних трасах для великих вантажівок (з березня 2016 року ставка підвищується до 3,06 рубля, а з 2018 року - 3,73 рублів за 1 км). Мінфін, в свою чергу, підготував законопроект про звільнення далекобійників від транспортного податку.

Однак уряд не підтримала скасування транспортного податку для великих вантажівок в поданій редакції (його підготували депутати від ЛДПР), пославшись на те, що це може привести до виникнення випадаючих доходів з федерального бюджету в поточному році в обсязі до 146,2 мільярда рублів. І поки неясно з яких джерел їх замінити.

Зібрані кошти спрямовуються до Федерального дорожнього фонду. З початку роботи «Платон» вже зібрав з власників вантажівок понад три мільярди рублів. Всього за перший рік роботи в фонд має надійти близько 40 мільярдів рублів при тарифі 1,53 рубля за кілометр.

Повідомлялося, що оператором і розробником системи справляння плати є «РТ-Інвест транспортні системи», яку контролюють Ігор Ротенберг і держкорпорація «Ростех». Прес-секретар президента Дмитро Пєсков спростував це повідомлення.

Новости