• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Огляд ігрової гарнітури Razer Tiamat 7.1

 1. Упаковка і її вміст
 2. Розглянемо гарнітуру ближче
 3. Якість роботи гарнітури
 4. Зручність використання гарнітури
 5. Матеріали і їх довговічність
 6. Ціна навушніків

Протягом цього року з наукових лабораторій компанії Razer - всесвітньо відомого виробника периферійних пристроїв для хардкорного гейминга - вийшло вже кілька прекрасних клавіатур і мишок. Однак на цей раз лінійку продукції було вирішено дещо урізноманітнити і представити публіці повнорозмірну ігрову гарнітуру з об'ємним аналоговим звуком у форматі 7.1. Не слід плутати даний продукт зі звичайною ігровий гарнітурою, що приводить вас в світ об'ємного звучання, адже Razer Tiamat - це перший в світі хедсет для гейминга, що забезпечує справжній 7.1-звук і реалістичне позиціонування звукових каналів. Раніше Razer вже випускали кілька чудових моделей навушників, серед яких можна відзначити Razer Megalodon і Razer Chimaera. Обидві ці гарнітури давали своїм користувачам, поза всякими сумнівами, чудову якість звуку. Але Tiamat - це абсолютно новий вимір.

Якщо згадувати час, коли цей хедсет був тільки представлений широкому загалу, то справжні фанати Razer і хардкорного гейминга буквально рахували дні до настання довгоочікуваної дати, щоб так очікувана ними аудіосистема з справжнім об'ємним звуком 7.1 швидше з'явилася в продажу. Чи варто говорити, як було їх розчарування, коли вихід Razer Tiamat переносився навіть не один, а цілих два рази. Але в кінцевому підсумку Razer своїх шанувальників не підвів, і в кінці лютого цього року всі бажаючі нарешті отримали можливість обміняти свої кровні на високотехнологічну фабрику екстраклассного звуку.

Варто зазначити, що для покупки пристрою слід розлучитися з сумою в цілих 8000 рублів, а подібний курс обміну радості на гроші автоматично виробляє продукт від Razer у вищу лігу ігрових хедсетов. У компанії клянуться, що виклалися на повну для того, щоб кожен вкладений покупцями рубль цілком себе виправдав. Та й до того ж не варто забувати, що за таку суму ми отримуємо справжній об'ємний 7.1-звук, найвищі стандарти техніки Razer і просто шикарний дизайн самого пристрою. Але якщо вас все ще не залишають сумніву, ст про іт така гарнітура без малого восьми тисяч тугриків, тоді не припиняйте читання цього огляду. Адже в наступних його абзацах ми будемо займатися саме пошуком відповіді на це нелегкий для багатьох питання.

Адже в наступних його абзацах ми будемо займатися саме пошуком відповіді на це нелегкий для багатьох питання

Сьогодні Razer Tiamat 7.1 піддасться нашому всебічному розгляду. Ця гарнітура оснащена десятьма окремими динаміками (по п'ять у кожній амбушюра), а також двома 40-мм. сабвуферамі з неодимовими магнітами і титановим напиленням діафрагми, що видають звук в частотному діапазоні 20 - 20000 Гц з опором в 16 Ом. Чутливість на 1 кГц складає 116 дБ. Фронтальні і центральні динаміки мають в своїй основі 30-мм. неодимові магніти, що забезпечують звук частотою від 20 до 20000 Гц з опором 32 Ома. При цьому їх чутливість на 1 кГц дорівнює 123 дБ. Нарешті, задні і бічні динаміки оснащені 20-мм. магнітами з неодиму, здатними відтворювати звук в частотах 20 - 20000 Гц і опором в 32 Ома. Їх чутливість на 1 кГц дорівнює 120 дБ. Всі перераховані вище окремі динаміки розташовані таким чином, щоб забезпечити даний високоточне позиціонування об'ємного звуку 7.1.

Будучи аналогової повнорозмірною ігровий гарнітурою з об'ємним звуком, Tiamat 7.1 з'єднується з зовнішніми пристроями чотирма 3,5-мм роз'ємами. Тому насолодитися цим хедсетом по повній можна лише в тому випадку, якщо у вас є звукова карта, що підтримує об'ємний 7.1-канальний звук і оснащена окремими фронтальним, заднім, бічним портами і портом для сабвуфера. В іншому випадку найбільше, на що ви можете розраховувати - це звичайний двоканальний звук в стереоформате. З точки зору власників консолей і ноутбуків це виглядає невеликим недоліком, адже їм доведеться підключати до своїх основних пристроїв ще і зовнішню звукову карту, щоб об'ємним звуком можна було насолодитися в повній мірі.

специфікації

 • Реалістичний 7.1-об'ємний звук
 • Пульт дистанційного керування звуком
 • Чашки, повністю ізолюють вуха
 • Висувається односпрямований мікрофон, фільтруючий шуми
 • аналогове з'єднання
 • Десять (!) Дискретних динаміків

Упаковка і її вміст

Упаковка і її вміст

В Razer завжди приділяли багато уваги упаковці своїх продуктів, і гарнітура Tiamat не стала тут винятком: побачивши упаковку вперше, відразу ж розумієш, що фахівці компанії витратили чимало часу для її створення. Дизайн коробки продуманий до дрібниць: всім своїм виглядом вона показує, що ваші гроші витрачені не даремно. Знявши зовнішню картонну оболонку, у вас в руках опиняється масивна картонна коробка, на яку нанесено логотип Razer. Вона розкривається як книжка, і всередині ви бачите безпосередньо навушники - в основному відсіку праворуч, і вставку з додатковими аксесуарами в лівій частині відкрилася «книжки».

Якщо ж повертатися до опису основної коробки, то на її передній частині зображені навушники Tiamat, фірмовий логотип Razer (за яким впізнаються всі продукти цієї компанії) і список з трьох основних функцій, якими володіє дана гарнітура. На звороті коробки знайомить нас з графічної і текстової інформації про розташування динаміків в чашечках: при цьому для зручності користувачів остання переведена на кілька найпоширеніших мов.

Не забули в Razer і про раціональне використання простору з боків коробки: на одному з них представлені для ознайомлення деякі функції хедсета, а на іншій - звернення представника виробника до покупців продукту. Трохи нижче пояснюється принцип роботи пульта дистанційного керування звуком.

Вміст коробки включає в себе:

 • Гарнітуру Razer Tiamat 7.1
 • Дві непрозорі накладки на амбушюри
 • Пульт управління звуком
 • Інструкція користувача
 • докладну інструкцію
 • Наклейки з логотипом Razer

Розглянемо гарнітуру ближче

Розглянемо гарнітуру ближче

Razer вкрай рідко створює щось, що виглядає буденно, адже всі їхні продукти відображають в своєму зовнішньому вигляді філософію геймерів. Ось і хедсет Tiamat, незважаючи на свою футуристичність і масивність, виглядає просто чудово. Хоч з першого погляду він і здасться комусь громіздким, але будьте впевнені: з ергономікою у нього все в порядку. Погодьтеся, адже важко помістити п'ять динаміків в кожну амбушюра і зберегти при цьому мініатюрні розміри гарнітури. Але, не дивлячись на великі розміри, при одягненому на голову хедсете вас не покидають найприємніші відчуття. Завдяки своєму маленькому вазі, гарнітура майже не відчувається, її амбушюри повністю покривають ваші вуха і не дозволяють звуку виходити назовні. Каркас навушників виконаний з пластика чорного і сірого кольорів.

Зовнішні кришки амбушур прозорі, і це дає вам можливість спостерігати за розташуванням всіх п'яти динаміків і оцінити всю міць 7.1-канального звуку. Якщо з якихось причин такий стан речей вас не влаштовує, то завдяки поставляються в комплекті разом з навушниками змінним кришок ситуацію можна виправити, одним рухом руки встановивши їх поверх основних.

Всі динаміки поглиблені всередину амбушюри приблизно на три сантиметри. Це здається трішечки дивним в порівнянні з не настільки глибоким їх розташуванням в інших гарнітурах. Однак, даний факт швидше за все пояснюється інженерним завданням, що динаміків потрібно деякий простір для забезпечення справжнього високоточного позиціонування об'ємного звуку.

Як обруч, що стосується голови, так і подушечки амбушур виконані з м'якої штучної шкіри, під якою ховається поролон з «ефектом пам'яті». Варто відзначити, що дерматин, з якого зроблені подушечки, незважаючи на всю свою ненатуральність, на вигляд і дотик створює у вас відчуття дотику до цієї шкірі. Не забувайте також, що дані подушечки можна самостійно поміняти.

Із зовнішнього боку лівої амбушюри знаходиться висувний мікрофон, якого зовсім не видно, якщо в його використанні немає необхідності. Коли ж він висунутий назовні, то здається дуже твердим і зовсім непохитним, хоча насправді його можна встановлювати в будь-якій зручній для вас позиції.

Коли навушники працюють, то на кожній амбушюра загоряються і світяться яскравим зеленим світлом фірмові логотипи Razer. На зображенні це важко передати, але повірте нам на слово: в реальності це світіння виглядає просто дуже круто!

Завдяки обручу, прилеглому до голови, користуватися гарнітурою дуже зручно. До того ж, він допомагає навушників міцніше триматися у вас на маківці і не злетіти під час занадто різких рухів, викликаних надлишком емоцій. Сам обруч чорний, але по його краях нитками зеленого кольору вистрочена облямівка: таким чином, і в зовнішньому вигляді цієї деталі зберігається фірмовий стиль оформлення продукції Razer.

Пульт дистанційного керування звуком за допомогою дроту віддалений від самої гарнітури на відстань, рівну приблизно півтора метрам Пульт дистанційного керування звуком за допомогою дроту віддалений від самої гарнітури на відстань, рівну приблизно півтора метрам. При цьому створюється враження, що він нібито вшитий в плетений кабель і становить з ним одне ціле. Корпус пульта виконаний з блискучого чорного пластику і металу. Нижня частина його прогумована, і це стане запорукою того, що ваші руки не приклеїться до пульта, коли ви будете з ним працювати. У нижній частині пристрою знаходиться порт Micro USB, за допомогою якого ви можете підключати зовнішню стереосистему.

Невеликий набалдашник у верхній частині пульта дозволяє окремо налаштовувати кожен з звукових каналів: головний канал, мікрофон, фронтальний, центральний, бічний і сабвуфер. Масивне обертається коліщатко по центру пульта регулює гучність обраного каналу. Якщо його натиснути, то відтворення звуку гарнітурою припиниться. При цьому запалиться невелика червона лампочка, яка свідчить про беззвучному режимі. Щоб продовжити сприймати інформацію через Tiamat, натисніть на коліщатко повторно. Під регулятором гучності розташувалися три маленькі кнопочки. За допомогою першої ви можете вмикати / вимикати мікрофон, друга дозволяє виводити звук на зовнішню стереосистему, підключену за допомогою згадуваного раніше порту Micro USB, розташованого в нижній частині пульта. Третя ж кнопка включає формат 7.1.

1

Навколо коліщатка керування гучності розташовані світлодіодні індикатори, що загоряються в міру того, як збільшується потужність звуку. Крім цього, в залежності від статусу, кнопки, які знаходяться нижче коліщатка, що відповідає за гучність, теж можуть світитися або червоним, або зеленим. Подібного роду індикація помітно допомагає, коли вам потрібно по першому погляду на пульт визначити поточний стан роботи системи.

Razer Tiamat 7.1 з'єднується в зовнішніми пристроями триметровим кабелем, що беруть свій початок з-під лівої амбушюри. Такий довжини цілком вистачає, щоб відчувати себе комфортно під час роботи з гарнітурою. Як зовнішній вигляд, так і відчуття від дотику до кабелю залишають найприємніші враження: оскільки його зовнішня обплетення зроблена з тканини, він дуже приємний на дотик і не заплутується в вузли.

На протилежному навушників кінці дроту знаходяться п'ять штекерів 3,5 мм і один USB-вихід. Кожен з штекерів позначений своїм кольором. При цьому чотири з них відповідають за 7.1-звук, а один - за мікрофон. Єдина ж функція USB-коннектора тут - постачати гарнітуру електричним струмом. На протилежному навушників кінці дроту знаходяться п'ять штекерів 3,5 мм і один USB-вихід

Якість роботи гарнітури

Звичайно ж, враження від якості видається навушниками звуку не можна виміряти і передати ніякими програмними засобами: кожен оцінить цей параметр на основі своїх власних критеріїв. Ми ж тестували гарнітуру на звуковій карті Creative Labs SoundBlaster X-FI Titanium, під час довгих (не менше десяти годин) ігрових сесій, перегляду фільмів (в основному - жанру екшн через великої кількості звукових спецефектів) і прослуховування музики.

Одного лише розуміння, що даний продукт був створений Razer, вже досить, щоб зробити висновок: шанувальники гейминга ні на секунду не будуть їм розчаровані. Найкраще Tiamat підходить для ігор, що підтримують повний спектр об'ємного звуку, наприклад Call of Duty Black Ops 2 . Справа в тому, що під час тестування цього хедсета ми зрозуміли, що далеко не кожна гра підтримує звук у форматі 7.1 - наприклад, даною опцією не може порадувати Skyrim . Та й у багатьох популярних тайтла минулих років, на жаль, теж немає об'ємного звуку. Як би там не було, до превеликою нашої радості більшість сучасних шутерів від першої особи такий формат підтримували. Взагалі варто відзначити, що в подібного роду іграх Tiamat проявляє себе з найкращої сторони. В Razer добре попрацювали з позиціонуванням звукових каналів для того, щоб в FPS і симуляторах гонок ви могли безпомилково визначати точне місце розташування своїх конкурентів. Але не варто помилково вважати, що недешева повнорозмірна гарнітура з об'ємним аналоговим звуком у форматі 7.1 поліпшить якість вашої гри - цього точно не відбудеться. Однак з її допомогою ви вже точно поринете в незвичайно чарівний ігровий світ, який вам подарує об'ємний звук.

Новинки кінематографу в форматі Blu-ray - це був ще один іспит для навушників від Razer. Виявилося, що в багатьох різноманітними аудіоефектів фільмах в стилі екшн позиційований за допомогою Tiamat звук якнайкраще вписується в загальну емоційну картину від перегляду. Коли щось у фільмі рухається по колу, ви дуже органічно відчуваєте цей віддаляється і тут же наближається звук, майже не помічаючи його «перетікання» з лівого вуха в праве. Сабвуфер видає дуже глибокі баси, від середніх частот хочеться пуститися в танок, а високі вражають своєю бездоганністю. Таким чином, глибоке звучання басів, прекрасне позиціонування аудіоканалів і поділ голосів від музичних інструментів показують, що відчуття від звуку при перегляді фільмів в навушниках Tiamat можуть бути нічим не гірше, ніж коли використовуєш для цих же цілей домашній кінотеатр.

Таким чином, глибоке звучання басів, прекрасне позиціонування аудіоканалів і поділ голосів від музичних інструментів показують, що відчуття від звуку при перегляді фільмів в навушниках Tiamat можуть бути нічим не гірше, ніж коли використовуєш для цих же цілей домашній кінотеатр

Як би сумно це не було усвідомлювати, але Tiamat є не кращий вибір, якщо ви вибираєте навушники для прослуховування музики, адже при відтворенні звуку в режимі стерео ця гарнітура не показує тих результатів, яких від неї чекаєш: високі частоти постійно перекривалися басами з сабвуфера . За великим рахунком, суто для прослуховування музики можна купити собі навушники значно дешевше, і при цьому звук з них буде якісніше. Частково виправити ситуацію дозволяє звукова карта від Creative, що володіє здатністю коректного розподілу стерео сигналу по всіх каналах.

Якщо ж говорити про мікрофон, то специфікації пристрою заявляють нам частоту 50-16000 Гц з чутливістю в -36 дБ на 1 кГц. Співвідношення «сигнал-шум» в ньому дорівнює 50 дБ, і в своїй роботі він використовує односпрямовану схему зчитування звукових сигналів, пригнічуючи при цьому другорядні шуми. Для звичайного спілкування якості мікрофона вистачає з головою, але цього виявляється недостатньо, якщо говорити серйозно про якість звуку. Хоча потреби середньостатистичного геймера даний мікрофон зможе повністю задовольнити.

Зручність використання гарнітури

Tiamat можна сміливо назвати одним з найбільш комфортних хедсетов, які нам доводилося відчувати. З першого погляду, через свою масивності, гарнітура здається дуже важкою. Але варто тільки поставити її на голову, як тут же розумієш, що ваги в ній не більше, ніж в пушинки. Дерматинові подушечки амбушур дуже зручні, не тиснуть, і вуха в них «дихають», а не потіють, як в деяких інших навушниках. Крім цього, можна сміливо заявити, що навіть під час безперервної десятигодинний ігрової сесії в Tiamat ніякого дискомфорту не відчувалося.

Що змінює довжину своєї півкола обруч не тільки комфортно прилягає до вашого волосся, але і міцно тримає амбушюри на своїх місцях. Завдяки йому гарнітура ідеально займе своє місце як на великий, так і на маленькій голові.

Завдяки йому гарнітура ідеально займе своє місце як на великий, так і на маленькій голові

Варто також згадати про приємні дрібниці, завдяки наявності яких використання хедсета приносить ще більше радості і зручності. Це і можливість заховати мікрофон, коли в ньому немає необхідності, і світлодіодне підсвічування елементів пульта дистанційного керування звуком, що дозволяє миттєво оцінювати роботу гарнітури в даний момент часу.

Матеріали і їх довговічність

Якщо мова заходить про продукцію фірми Razer, то питання тривалості терміну її служби навіть не піднімається: всім і так зрозуміло, що сумніватися тут нема в чому. Так само було і у випадку з Tiamat: одного погляду на цю гарнітуру вистачає, щоб зробити висновок про те, що її ресурсу теж вистачить надовго. Її USB-конектор позолочений, а провід поміщений в легку, але від того не менш міцну тканину. Найчастіше в подібного роду пристроях найслабшим місцем виявляються коннектори, з надійністю кріплень яких раз у раз виникають якісь проблеми. Але в Tiamat вони міцно з'єднані з проводом, і тому відразу стає зрозуміло, що служити вони будуть довго. Крім того, не забувайте також і про той факт, що подушечки амбушур в цих навушниках змінні: завдяки цьому вони будуть весь час виглядати як нові.

Ціна навушніків

У фірмовому інтернет-магазині Razer гарнітуру можна купити за 8280 рублів, а в інших магазинах ціна не сильно відрізняється і стартує від 7890 рублів.

плюси

 • Справжній об'ємний звук у форматі 7.1, десять незалежних динаміків
 • Чудова якість звуку
 • Відмінна передача басів
 • Зручність использование
 • Пульт дистанційного керування звуком
 • забирається мікрофон

мінусі

 • Ціна
 • аналогове з'єднання
 • Необхідність наявності дорогою звукової карти
 • громіздкі розміри

Ціна  аналогове з'єднання  Необхідність наявності дорогою звукової карти  громіздкі розміри

Ігрова гарнітура Razer Tiamat 7.1 справляє враження дуже добротного пристрою. Незважаючи на те, що у неї дуже вражаючі розміри, важить вона зовсім небагато, і виглядає дуже навіть привабливо. А маленькі логотипи Razer на зовнішній стороні прозорих амбушур і футуристичний пульт дистанційного керування з підсвічуванням роблять зовнішній вигляд хедсета ще привабливішим.

Але ціну в 8000 рублів дешевою не назвеш ніяк. Ми б порекомендували купувати цю гарнітуру тільки тим людям, у кого комп'ютер вже спочатку оснащений звуком рівня не нижче X-fi, адже якщо це не так, то вам доведеться розщедритися ще й на дорогу звукову карту. Але якщо ви не уявляєте свого життя без комп'ютерних ігор, то Razer Tiamat 7.1 доведеться вам якраз до речі. Він, звичайно ж, не наділить вас шостим почуттям, давши можливість чути підкрадається противника за сім верст, але з ним гра виразно наповниться новими відчуттями. А саме заради останнього даний хедсет і створювався.

У Razer вийшло дати нам справжній звук формату 7.1 за допомогою навушників, і це заслуговує лише похвал. Tiamat уособлює собою продукт останнього покоління, який стане для його власників ідеальним рішенням в області об'ємного звуку. Тому ми без сумніву рекомендуємо даний гаджет за ті можливості, які він забезпечує.

Новости