• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Магнітна класифікація сонячних плям

 1. Магнітна класифікація сонячних плям Сонячні плями можуть мати дуже широкий спектр розмірів і форм....
 2. Дельта-класифікація

Магнітна класифікація сонячних плям

Сонячні плями можуть мати дуже широкий спектр розмірів і форм. Деякі групи сонячних плям мають більш складну магнітну структуру і велику потенційну можливість викликати сонячні спалахи, ніж інші групи з простою магнітною структурою. Але як дізнатися, чи є конкретна група сонячних плям потенційною загрозою для виникнення сонячного спалаху? Для вирішення цього завдання в обсерваторії Маунт-Вільсон, Каліфорнія (США) була розроблена магнітна класифікація областей сонячних плям.

Сонячні плями аналізуються щодня і кожна група отримує число, магнітну класифікацію та класифікацію плями фахівцями з космічної погоди. На нашому сайті можна знайти огляд всіх груп сонячних плям разом зі своїми класифікаціями. Нижче ви дізнаєтеся, що все це означає.

Різні класифікації:

 1. α - Alpha:
  Однополярна група сонячних плям.
 2. β - Bèta:
  Група сонячних плям, яка має позитивну і негативну полярність (біполярна) з простим поділом між полярностями.
 3. γ - Gamma:
  Складна область, в якій позитивна і негативна полярності розподілені нерегулярно, з цього їх не можна класифікувати як біполярну групу сонячних плям.
 4. β-γ - Bèta-Gamma:
  Біполярна група сонячних плям, але досить складна, так що жодна силова лінія магнітного поля не може бути проведена між плямами протилежної полярності.
 5. δ - Delta:
  Умра протилежної полярності в одній півтіні.
 6. β-δ - Bèta-Delta:
  Група сонячних плям із загальною бета-магнітної конфігурацією, але містить одне (або більше) дельта-пляма.
 7. β-γ-δ - Bèta-Gamma-Delta:
  Група сонячних плям з бета-гамма-магнітної конфігурацією, але містить одне (або більше) дельта-пляма.
 8. γ-δ - Gamma-Delta
  Група сонячних плям з гамма-магнітної конфігурацією, але містить одне (або більше) дельта-пляма.

Більше половини спостережуваних груп сонячних плям отримують класифікацію Альфа або Бета, де більші плями часто більш складні і отримують класифікацію Бета, Бета-Гамма або Бета-Гамма-Дельта. Добре відомо, що плями Дельти можуть бути дуже активними і створювати самі інтенсивні сонячні спалахи.

Дельта-класифікація

Давайте докладніше розглянемо магнітну класифікацію Дельти, як найбільш цікавий тип магнітної структури, через високу сонячної активності, яку він викликає. Наступний список містить ознаки сонячних плям з Дельта магнітною структурою:

 1. Група Дельта часто дуже великі за розміром і 90% сонячних плям мають зворотну полярність з високим рівнем активності, особливо в моменти виникнення великих сонячних спалахів. Вони мають в основному складний, незвичайний або ламаний вид umbra.
 2. Група Дельта формуються шляхом утворення агрегатів сонячних плям з протилежною полярністю різних диполів, які пов'язані із загальними силовими лініями магнітного поля, а не з прямими магнітними лініями. Всі плями розташовані в області пінопласту.
 3. Група Дельта рідко сушествуют довше, ніж один поворот Сонця. Вони розпадаються швидше, ніж інші сонячні плями. Однак, нові трикутні плями можуть утворюватися в одній і тій же області.
 4. Група Дельта сонячних плям зазвичай не розпадаються, а скоріше вмирають разом.
 5. Активні Дельта-групи виділяють сильні викиди H-альфа. Іноді з групи можуть виходити нитки.

Іноді з групи можуть виходити нитки

Зразки: приклад дуже складної групи сонячних плям з магнітною класифікацією Beta-Gamma-Delta, як видно з інструментарію HMI NASA SDO. Цей регіон плям був джерелом великої сонячного спалаху X2.3. Верхнє зображення показує нам цю область плям у видимому світлі. Нижня зображення являє собою так звану «магнітограми» і показує магнітну структуру області сонячних плям. Червоний колір вказує на плями з негативною полярністю, а синій колір вказує області плям з позитивною полярністю.

<< Перейти на попередню сторінку

Але як дізнатися, чи є конкретна група сонячних плям потенційною загрозою для виникнення сонячного спалаху?
Новости