• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Запонки: необхідний предмет чоловічого гардероба

Перші згадки про запонки відносяться до XV століття, але широко їх використовувати почали лише в кінці XVIII століття, коли стиль чоловічого одягу став більш формальним. У XIX столітті відбувався бурхливий ріст середнього класу, і чоловічий одяг стала ще консервативних: вдень - строгий костюм, ввечері - смокінг або фрак. Промислова революція вплинула і на ювелірну справу: запонки проводилися великими серіями і стали доступні більшості, а не тільки аристократам і багатіям. Запонки з кольоровими каменями і емаллю ввів в моду ввів майбутній король Едуард VII під час перебування його принцом Уельським: у нього була яскрава пара від Fabergé.

Fabergé

XX століття ознаменувало захід консерватизму в чоловічому стилі: дизайнери активно експериментували з формами, матеріалами і декором. Вельми популярна стала емаль - недорогий спосіб зробити прикраса яскравим. Друга світова війна закономірно припинила розвиток ювелірної справи через дефіцит цінних металів і падіння попиту. Але вже в 1950-ті роки чоловічі прикраси знайшли колишню популярність. Чоловіки винагороджували себе за позбавлення військового десятиліття портсигарами, запальничками, аксесуарами для краватки, наручними годинниками, перснями і, звичайно, запонками.

Пізніше, в 1960-і і 1970-і роки, середній клас віддавав перевагу практичності і майже не купував сорочок з петлями під запонки. Але економічне благополуччя зробило свою справу, і в 1980-і і 1990-і роки бізнесмени повернулися до консервативної формальної елегантності. Повернулися і запонки, з тих пір не втрачають актуальності.

Ювеліри випускають безліч запонок різного дизайну і з різних матеріалів. Крім того, вони розрізняються за типом застібки: «куля», «китова спинка», ланцюжок, штифт з обертовим штирьком або з нерухомим кулькою на кінці. Є пари на будь-який смак.

Є пари на будь-який смак

так, Shaun Leane робить зупинки в характерній для себе мінімалістичний манері. Колекція Arc з впізнаваними гострокутними формами - перша лінійка прикрас спеціально для чоловіків. Запонки з Т-образною застібкою вдало поєднують класику і сучасний стиль.

Запонки з Т-образною застібкою вдало поєднують класику і сучасний стиль

Шанувальники екстравагантних прикрас, сміливого дизайну і дорогоцінних каменів по достоїнству оцінять речі Stephen Webster. Його запонки Crystal Haze з білого золота з топазами і діамантами поєднують елегантність і рок-н-рольний дух.

Його запонки Crystal Haze з білого золота з топазами і діамантами поєднують елегантність і рок-н-рольний дух

Золоті запонки Woven Knot і Knot від Tiffany & Co. незмінно актуальні. Незважаючи на стриманість дизайну, вони виглядають набагато цікавіше, ніж звичайні плоскі запонки.

Прагнуть продемонструвати виняткову елегантність і розкіш підійдуть запонки Buccellati з жовтого золота з різьбленим нефритом і сапфірами. Вони настільки ж прекрасні, як дорогоцінна підвіска, сережки або кільце.

Якщо я хочу зробити запонки на замовлення, я звертаюся до турецького ювеліра Арману Сучіяну ( Arman Suciyan ). Він не тільки дизайнер, але і досвідчений золотих справ майстер, вручну створює прикраси. Арман здатний втілити в дорогоцінних металах і каменях будь-яку задумку - від лаконічною до самої сміливої ​​і витонченої. Його стиль - незвичайна форма і тонка гравірування.

Його стиль - незвичайна форма і тонка гравірування

Хоч би якими були переваги чоловіки в одязі, для нього не складе труднощів підібрати запонки під будь-який костюм і привід. Не варто берегти їх для особливих випадків: запонки надають виразності і витонченості будь-якого образу.

Новости