• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як відрізнити натуральний сапфір від штучного?

  1. натуральний сапфір
  2. синтезований сапфір

Сапфір - чудовий дорогоцінний камінь, який високо цінується як ювелірами, так і покупцями за красивий відтінок, сяйво і твердість - мінерал поступається лише алмазу

Сапфір - чудовий дорогоцінний камінь, який високо цінується як ювелірами, так і покупцями за красивий відтінок, сяйво і твердість - мінерал поступається лише алмазу. Всі ці якості, а також обмеженість природних покладів, безпосередньо впливають на вартість. З огляду на, що використання каменю не обмежується ювелірною справою, щоб скоротити витрати і не виснажити природні родовища, їх навчилися отримувати штучним шляхом. За своїми властивостями такий мінерал не поступається натуральному, але є різниця в ціні, і нечесні продавці можуть видати одне за інше. Розберемося, як розпізнати натуральний камінь від штучного аналога.

Золоте кольє з підвісками SOKOLOV 2070008_s з діамантами, сапфіром Золоте кольє з підвісками SOKOLOV 2070008_s з діамантами, сапфіром

натуральний сапфір

Природний сапфір - камінь з історією. Багато сотень років він пролежав у землі або на її поверхні, перш ніж пройти обробку, огранювання і зайняти своє місце в ювелірній композиції. Сапфіри добувають в Індії - кашмірські, Шрі-Ланці - цейлонський, Таїланді - сіамські, в США і Австралії теж є родовища, але за якістю камені поступаються камінню першої трійки. Природні мінерали не завжди бувають чистими - нерідкі газові включення, вкраплення у вигляді голок, мікротріщин. Такі «дефекти» місцеві майстри намагаються усунути, облагороджуючи камінь: заповнюють тріщини смолою або пластмасою, нагрівають, щоб усунути рідинні включення і змінити відтінок.

Золоте кільце SOKOLOV 2010310_s з сапфіром, діамантами Золоте кільце SOKOLOV 2010310_s з сапфіром, діамантами

До речі, колір натурального сапфіра не завжди рівномірний. Зустрічаються сіро-сині, жовто-блакитні, синьо-зелені екземпляри. Це не означає, що камінь не годиться для ювелірних робіт - навпаки, при правильній огранювання він може конкурувати з одноколірними мінералами. До унікальним властивостям сапфіра віднесемо і твердість - 9 одиниць за шкалою Мооса. Ось чому мінерал не так просто подряпати, він витримує довготривалу носку і не втрачає товарного вигляду.

Жіночий золотий браслет-ланцюг SOKOLOV 2050012_s з сапфірами, діамантами Жіночий золотий браслет-ланцюг SOKOLOV 2050012_s з сапфірами, діамантами

синтезований сапфір

Синтезований аналог викликає захоплення: це камінь без «вад», рівномірного насиченого кольору і яскравого блиску. Штучні сапфіри вирощують в лабораторіях, процес формування кристалів аналогічний природному, але прискорений в кілька разів і строго контролюється геммологами. Робота з кольором доведена до досконалості: додаючи різні хімічні речовини, отримують потрібні відтінки, експериментують з прозорістю і насиченістю забарвлення. Ціна такого каменю зазвичай нижче природного - процес поставлений на потік і менш витратний, ніж видобуток з родовищ.

Золоті сережки SOKOLOV 2020212_s з сапфірами, діамантами Золоті сережки SOKOLOV 2020212_s з сапфірами, діамантами

Відрізнити натуральний сапфір від синтезованого, а то і зовсім підробки досить складно, але можливо.

1. Купуйте ювелірні прикраси з сапфірами в надійних магазинах з бездоганною репутацією - тільки там вам зможуть надати необхідну документацію, в тому числі і сертифікат справжності. Крім того, важливо уважно вивчити ювелірні бирки, які, відповідно до російського законодавства, повинні бути у всіх коштовних виробів, - вони заповнюються по Галузевою стандартам і включають інформацію про вставках і їх характеристики. Якщо камінь синтетичного походження, це буде відображено.

2. Уважно огляньте камінь при яскравому освітленні за допомогою лупи. Натуральний сапфір без видимих ​​вкраплень і домішок - рідкість, вартість таких екземплярів неймовірно висока. В жіночих прикрасах середнього цінового діапазону наявність включень - вірна ознака натуральності. Синтезовані аналоги, як правило, однорідні як за відтінком, так і прозорості - можливо лише наявність бульбашок газу.

3. Якщо ви купуєте виріб з сапфіром, обробленим за межами Росії, то на ювелірної бирці серед характеристик ви зможете зустріти такі позначення: VVS (з дрібними, ледь видимими включеннями), VS (з дрібними, незначними включеннями), SI (з дрібними видимими включеннями), I (з добре помітними включеннями). Характеристика прозорості FI застосовна тільки до синтезованим камінню, вона вказує на абсолютну прозорість мінералу. Натуральні сапфіри з такою характеристикою в природі не зустрічаються.

4. Ціна виробу також розповість про натуральність каменю, але тільки за умови, що ви збираєтеся зробити покупку в перевіреному ювелірному магазині. Натуральний камінь буде завжди дорожче синтезованого. Це відноситься до всіх виробів, будь то кільця, сережки або жіночі браслети.

5. В синтетичні сапфіри нерідко додають домішки титану, тому при світлі ультрафіолетової лампи камені набуває зеленуватий відтінок, у природного же такого ефекту немає, можна лише зауважити білі відблиски.

6. Завдяки своїй твердості натуральний камінь складно пошкодити. Зверніть увагу на поверхню - вона повинна бути ідеально гладкою без найменших подряпин, а краю - рівними і без слідів впливу.

7. У кустарних прикрасах зустрічаються складові камені: верхня частина - натуральний сапфір, нижня - скло або дешевший мінерал. Лінію стику можна виявити за допомогою лупи

8. Зірчасті сапфіри мають в своєму складі кристали рутилу, саме завдяки йому на поверхні виникає особливий візуальний ефект - при обертанні можна побачити ковзаючу зірку з чотирма, шістьма або дванадцятьма променями. У природного каменю така зірка переміщається по всій поверхні, у синтетичного - спостерігається тільки в центральній частині.

Оцінювати камені - завдання фахівців. Пам'ятайте про це, якщо плануєте витратити чималу суму на покупку сапфіра або вироби з цим мінералом.

Новости