• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Дитина не хоче відвідувати гуртки та секції: дії мами

 1. Проблеми немає, якщо:
 2. Чому дитина не хоче відвідувати гуртки
 3. Поради для батьків

Багато батьків вважають, що чим раніше їх діти почнуть відвідувати безліч гуртків і секцій, тим більш розвиненими і успішними вони будуть. Але самі діти не завжди в захваті від цієї ідеї. Що ж робити в такій ситуації? Багато батьків вважають, що чим раніше їх діти почнуть відвідувати безліч гуртків і секцій, тим більш розвиненими і успішними вони будуть

Fotolia

Отже, ви запланували виростити спортивного фізика-ядерника, який до того ж буде чудово малювати, співати і грати на гітарі, а дитина не хоче відвідувати гуртки. Що ж робити і як знайти вихід? Давайте розбиратися!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швидше, вище, сильніше: як правильно вибрати секцію для дитини

Проблеми немає, якщо:

 1. Чи не хоче відвідувати гуртки дитина віком до 3-х років.
  У такому віці це цілком нормально. Малюк не хоче залишатися без батьків або швидко втомлюється від такої інформаційної навантаження.

  І якщо ваша подруга зі своєю донькою встигає ходити на 5 гуртків в тиждень, це не означає, що потрібно брати з неї приклад. Всі дітки різні і потреби у них теж різні.

 2. Дитина із задоволенням відвідує одну секцію, але не хоче йти на другу, третю. Це прекрасно, адже крихітка повністю захоплений своїм хобі і знайшов те, що йому цікаво. Не потрібно мучити дитину, нав'язуючи йому щось ще.

Але якщо ви бачите, що потрібно щось змінювати, для початку запитайте себе:

 1. Навіщо дитині це заняття?
  Наприклад, до англійської мови можна ставитися просто як до розвиваючих занять, а можна як до обов'язкового предмету, який потрібно добре знати. Обов'язковий цей гурток для дитини або від нього можна відмовитися?
 2. Чи є у дитини прагнення і здатності до цієї діяльності?
  Перед тим, як віддавати дочку в студію балету, тверезо оцініть, чи буде у неї інтерес до цього і чи зможе вона слухняно виконувати все складніші рухи?

  Якщо у дитини немає ні таланту, ні бажання, то нав'язане хобі тільки відіб'є прагнення малюка взагалі чимось займатися в майбутньому.

 3. Чому ви так хочете віддати дитину в цю секцію?
  Яким ви бачите майбутнє дитини? Чи буде ваш син професійним музикантом, або ви просто хочете, щоб у нього »в скарбничці» були додаткові навички?
 4. Чи можна реалізувати талант дитини через іншу діяльність?
  Фізично розвиватися малюк може і на танцях, і в боротьбі, і на плавання. Розвивати музичні здібності можна як в музичній школі, так і в хорі. Якщо дитина не хоче відвідувати якусь секцію, запропонуйте альтернативу.

Instagram @tvory_dary

Чому дитина не хоче відвідувати гуртки

Причини, за якими дитина відмовляється відвідувати заняття залежать в першу чергу від його віку, характеру і темпераменту.
Якщо школяр зможе сам пояснити вам, чому секція його не приваблює, то маленька дитина просто буде нити і вередувати.

Варіанти можливих причин:

 1. Довга втомлива дорога.
  Діти нетерплячі, а далека дорога їх вимотує. Користуйтеся транспортом, щоб доїхати до місця, де надітся секція. Йти до неї пішки - не найкращий варіант. Прогуляйтеся на свіжому повітрі краще вже після заняття, щоб малюк вивітрився втому і емоції, зміг розповісти вам про свої успіхи.
 2. Відсутність контакту з викладачем.
  Людський фактор в цьому питанні дуже важливий. Поспостерігайте, з яким настроєм дитина виходить після гуртка. Якщо тренер або викладач не захоплений своєю справою і не вміє знайти підхід до дітей, можливо, краще змінити секцію.

  Можна також поговорити з тренером або почекати, поки у дитини з'являться друзі на секції, тоді він буде відвідувати її з великим запалом.

 3. Велике навантаження для малюка.
  У спробі дати дитині найкраще, ви записали його не в звичайний басейн, а в спортивний комплекс, який готує дітей до професійного спорту. Не варто дивуватися, що дитині важко тримати планку. Запишіть його на аналогічну секцію, але з меншими навантаженнями.
 4. Відсутність друзів на заняттях.
  Якщо в групі по кружку у малюка зовсім немає друзів, не дивно, чому він не хоче туди ходити. Дитині не з ким там спілкуватися.

  Ходіть на виставки робіт і на неформальні зустрічі, які влаштовуються секцією, запропонуйте дитині самій знайомиться з хлопцями.

 5. Великий відрив від групи.
  Коли дитина не встигає за іншими дітьми, його мотивація різко падає. Поясніть дитині, що це тимчасово, і для успіху потрібно трохи завзятості і праці.
  Порадьтеся з викладачем, як вам мінімізувати відрив.
 6. Дитина не бачить кінцевої мети.
  Якщо дитина хоче танцювати і ви записали його на танці, постійні повторення одних і тих же рухів можуть відбити у нього бажання далі цим займатися.

  Щоб показати йому, що він може сягнути, зводите його на виступи інших груп, подивіться надихаючі фільми на цю теми. Розкажіть малюкові, що без праці і деяких незручностей йому не досягти гарного результату.

 7. Сумбурні збори на заняття.
  Дуже часто дитина не встигає нормально поїсти, переодягнутися перед факультативом, або в цей день була занадто велике навантаження в школі.

  Коли ваша дочка відвідує відразу кілька секцій і з вологою головою після басейну їде на англійську, то навряд чи вона довго витримає такої некомфортний режим. Міняйте ситуацію, адже це індивідуальне питання.

 8. Дитині вже не цікаво і він хоче пробувати щось інше.
  Часто дитина загоряється якоюсь ідеєю, але потім на гуртку він дізнається все, що йому було цікаво і більше не мотивований туди ходити. Не змушуйте його насильно. Свого часу він може передумати і попросити вас записати його туди знову. А, можливо, він загориться чимось кориснішим для нього.

Instagram @tvory_dary

Поради для батьків

 1. Не намагайтеся зробити все відразу.
  Оцініть свої матеріальине і моральні можливості. чи вистачить у вас грошей і сил підтримувати всі 5 секцій для дитини? Адже це не тільки матеріали і оплата за гуртки, але ще і нові друзі, викладачі, нові можливості для дитини, які вимагатимуть вашої уваги.

  До того ж, якщо малюк буде відставати відразу на декількох секціях, дуже важко надолужувати все відразу, при цьому ще займаючись шкільними уроками.

 2. Заохочуйте за успіхи.
  Дитина повинна розуміти, що його хвалять за реальні успіхи, а не за факт відвідин заняття. Так він буде більш мотивований і захоче вас радувати! Крім того, малюк не буде бояться, що ви будете його лаяти за пропущене заняття.
 3. Дотримуйтеся режиму.
  Щоб все встигати, дитина повинна добре висипатися, їсти, споживати вітаміни, щоб бути енергійним.
  Не дозволяйте йому порушувати режим і дивитися допізна телевізор.
 4. Чи не вирішуйте все за дитину. Батьки зобов'язані підштовхнути своє дитя до дій, але не вирішувати за нього його долю. У кожного з нас є історії, коли батьки наполягали на чимось, що все одно не увінчалося успіхом. Дозвольте дитині самій вирішувати, до чого лежить його душа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як навчити дитину малювати: художні школи в Києві
Школа танців: головні плюси і мінуси занять

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Оксана Бесага

Сподобалася стаття? Оцініть:

Що ж робити в такій ситуації?
Що ж робити і як знайти вихід?
Обов'язковий цей гурток для дитини або від нього можна відмовитися?
Чи є у дитини прагнення і здатності до цієї діяльності?
Перед тим, як віддавати дочку в студію балету, тверезо оцініть, чи буде у неї інтерес до цього і чи зможе вона слухняно виконувати все складніші рухи?
Чому ви так хочете віддати дитину в цю секцію?
Яким ви бачите майбутнє дитини?
Чи буде ваш син професійним музикантом, або ви просто хочете, щоб у нього »в скарбничці» були додаткові навички?
Чи можна реалізувати талант дитини через іншу діяльність?
И вистачить у вас грошей і сил підтримувати всі 5 секцій для дитини?
Новости