• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ВСЕ ПРО ІНКОТЕРМС - ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ, РОЗШИФРОВКА ТЕРМІНОВО та сфера застосування

Складання та укладання договорів поставки товарів між державами вимагає від сторін знання спеціальної термінології. Щоб уникнути випадків невірного тлумачення понять, що використовуються в сфері ЗЕД та, як наслідок, виникнення суперечок, необхідно керуватися правилами, закріпленими в Інкотермс.

ПОНЯТТЯ ІНКОТЕРМС

Інкотермс - документ, який має статус міжнародного нормативного акту, виданий у формі словника, що містить перелік термінів, що широко використовуються при укладанні договорів зовнішніх поставок, і вичерпних визначень до них. Його основне завдання - стандартизація і оптимізація умов міжнародних договорів поставки для приведення їх у відповідність із законами всіх країн-учасників контракту.

В даний час діють правила тлумачення торгових термінів Інкотермс в редакції 2010 года (таблиця актуальна на 2015р. Та 2016р.). Основна відмінність від попередньої версії 2000 року в тому, що тепер їх дія поширюється не тільки на міжнародний, але і на внутрішній товарообіг. Крім того, умови Інкотермс 2010 включають в себе дві нові абревіатури: DAP (поставка в пункті) і DAT (поставка в терміналі), використання яких дозволяє сторонам більш точно визначати момент переходу ризику від продавця до покупця.

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ІНКОТЕРМС

Міжнародні торгові терміни Інкотермс покликані регулювати такі сфери торгових взаємин:

Визначення дати поставки товару.
Розподіл між сторонами договору транспортних витрат та інших витрат, пов'язаних з перевезенням вантажу;
Врегулювання умов переходу відповідальності за ризики, пов'язані із загибеллю, втратою або псуванням товару в процесі транспортування.

ЗМІСТ ІНКОТЕРМС

Всі терміни, що входять до складу Інкотермс, позначені у вигляді трибуквених абревіатури, перша буква в якій вказує на момент і місце переходу зобов'язань від постачальника до одержувача:

E - зобов'язання переходять до покупця безпосередньо в момент відправки і, відповідно, в місці відправлення товару;
F - точкою переходу зобов'язань є термінал відправлення перевезення за умови, що основна частина транспортування залишається неоплаченою;
С - оплата основної перевезення проводиться в повному обсязі, зобов'язання переходять в момент надходження вантажу до терміналу прибуття;
D - «повноцінна доставка», коли перехід зобов'язань здійснюється в момент прийняття товару покупцем.

Діючі умови Інкотермс 2010 містять 11 термінів, з яких 7 застосовні до вантажоперевезень, здійснюваним будь-яким видом транспорту, і 4 - виключно до способів поставки товару за допомогою навідних перевезень (морський транспорт і транспорт територіальних вод).

Універсальні терміни:

EXW - «самовивезення» або категорія перевезень, де точкою франко, тобто місцем переходу відповідальності від постачальника до одержувача, є безпосередньо склад продавця.

FCA - режим, який зобов'язує продавця доставити товар до місця прийому його перевізником відповідно до умов договору (оплата експортних мит -обов'язок постачальника).
CPT - оплата основної частини перевезення, тобто до точки прибуття, лежить на продавцеві, який, відповідно до договору, здійснює доставку товару перевізнику (витрати на страхові і митні збори, внески за імпорт і розмитнення товару на покупці).
CIP - режим доставки, практично аналогічний категорії CPT, різниця полягає в покладанні обов'язки по сплаті страховки на продавця;
DAT - розподіл витрат між продавцем і покупцем: перший оплачує поставку до терміналу прибуття і експортні платежі і страхові збори, другий - митне очищення і решту транспортування до місця призначення.
DAP - поставка товару до місця призначення з покладанням обов'язків по сплаті імпортного мита і податків на адресу держави-одержувача на покупця.
DDP -доставка товару до місця призначення з покладанням витрат на продавця в повному обсязі.

Терміни, що застосовуються до вантажоперевезень, здійснюваним морським і іншим затоплений транспортом:

FOB - відвантаження товару на судно, що належить покупцеві або оплачене їм, при цьому оплата частини доставки до терміналу входить в обов'язок продавця;

FAS - доставка товару до судна покупця без відвантаження. Тягар оплати відвантаження і доставки лежить на одержувача.
CFR - перевезення вантажу до порту, зазначеного в договорі. Всі витрати з доставки, оплати страховки, розвантаження і перевалочних робіт при цьому покупець несе самостійно.
CIF - режим поставки, аналогічний категорії CFR, проте оплата страхових внесків покладається на продавця.

Customs Cargo Clearance

Новости