• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Враження від рюкзака Bask Light 75

Уже кілька років я з'явлюся щасливою власницею рюкзака Bask Light 69. І ще тоді він мене настільки вразив, що написала відгук про нього . А в травні цього року з легкої руки читачів risk.ru мій арсенал поповнився рюкзаком Bask Light 75 М, з ним щось я і відправилася на Памір.
Уже кілька років я з'явлюся щасливою власницею рюкзака Bask Light 69
У нас був чи то гірський похід з елементами альпінізму, чи то навпаки. Гуляли ми по Східному Паміру (Музкол) 18 днів, піднялися на 5 вершин за маршрутами складності від 1Б до 4Б і пройшли 3 категорійних перевалу від 1А до 2Б. В таких умовах рюкзак і тестувався.
У мене не було в житті багато похідних рюкзаків (> 50л): Salewa Nordend 70 + 10, Акме Шерп 100л. Salewa формою нагадував грушу з вухами, і хоч носити було зручно, але через свою форми мене з ним заносило на поворотах. Інших недоліків теж вистачало. Акме Шерп нагоді у водному поході. Але вже після перших гір, я зрозуміла, що треба полегшувати вагу рюкзака, тому що віслюком бути не хочеться. Так я і пригледіла собі тоді Bask Light 69 (BL 69). Була їм дуже задоволена, хоча якісь дрібниці могли б бути краще. Звичайна історія «Все добре, але ...». І ось все що мені хотілося виправити - було виправлено в новій версії.
Примірник, який мені дістався, відповідає заявленим характеристикам і готовий носити свого господаря. Вірніше навпаки :)

вага
Як і обіцяли, важить мало: 1230гр по домашнім ваг. На сходження можна відстебнути клапан, прибрати спинку, і заощадити ще грам 300. Трохи збільшилася вага в порівнянні з BL69, але незначно, зате додалися додаткові фішки.

спинка
Жорсткої регульованої спинки з алюмінієвими пластинами, тут, звичайно ж, немає. Замість усього цього є проста, але багатофункціональна вставка типу пінки. У BL69 теж була схожа спинка, яку можна було нібито вийняти. В реальності ж виймати, а потім особливо вставляти назад її було мукою, тому користувалася я цим тільки при сходженнях. Тут же все продумано: виймається і вставляється спинка дуже легко, та ще й ручка є для зручності. Знову ж таки, на відміну від BL69 вона досить товста. Особисто я виймала килимок кожен день і підкладала під спину, зверху на звичайний карімат. З моїми 162см мені її вистачало від п'ятої точки до плечей, якщо не сильно крутитися. Кожен раз при ночівлі на снігу говорила подумки «спасибі» за додатковий килимок. Він реально рятував від холоду. Можна було б його використовувати і як сидушку. На сходження я теж віддаю перевагу виймати спинку. Особисто мені вона заважає задирати голову вгору, якщо надіта каска. У BL69 вона ще була і трохи ширше, ніж особисто мені заважала руху при лазінні по скелях.

Лямки і пояс
У BL69 у мене завжди був період звикання до рюкзака: 1-2 дня. У перші пару днів стегна хворіли і звикали навіть до 9 кілограм вантажу. З Bask Light 75 така проблема просто відпала. Пояс і лямки стали значно м'якше, тому період адаптації до рюкзака у мене пропав. Жодного разу не відчула болю і потертостей. Справедливості заради треба сказати, що рюкзак мій важив 17-21кг.
На поясі 2 абсолютно дивовижних тягнуться кишені. В одному з них у мене завжди лежав ДПС, в іншому фотоапарат. Завдяки ним не треба було думати про чохлі для обох пристроїв. І головне завжди під рукою. А ще, а ще! Залишки поясних лямок можна заправити під кишені. Дурниця, зате виглядає акуратно. На початку, коли я приміряла рюкзак порожнім, мені здалося, що лямки занадто довгі для мене. Вже потім, носячи його з вантажем, навіть не згадувала про це. Я рідко користуюся грудним фіксатором, враховуючи деякі особливості будови жіночого тіла. Але тут він розташований зручніше, ніж на всіх рюкзаках, якими користувалася досі. Тому іноді все ж застібається його.

Затяжні ремені і ручки
Все бічні затяжні ремені, затяжні ремені клапана мають спеціальну кліпсу, для того щоб прибрати зайві кінці ременів. Знову ж начебто нісенітниця, але з ними рюкзак не виглядає як стрічкова фабрика. Ручки для підйому є і спереду, і ззаду. І сама могла підняти і чоловікам було простіше піднімати, коли хотіли бути джентльменами.

Укладання
Спочатку повелося, що килимок я складаю гармошкою і кладу до спинки рюкзака. Сказати, що я якось по особливому його укладаю, не можна. Хоча, напевно, я просто звикла ретельно складати рюкзак.

клапан
Раніше (в тому ж BL69) клапан я використовувала рідко, хоча б, тому що відстібати його від рюкзака - довга пісня. Цього разу клапан подорожував зі мною в намет кожен день, тому що відокремити його від рюкзака займало секунд 5, пристебнути - стільки ж. І що ще мені дуже не вистачало в BL69 - кишені з внутрішньої сторони клапана, куди можна покласти гроші, документи, інші цінні речі. А тут 2 кишені з обох сторін клапана. Дійсно, дуже зручно і продумано!

Весь похід я користувалася рюкзаком і не могла натішитися обновці. І весь час думала, ну де ж вади в рюкзаку, адже не повірять же, що все ідеально. Поспішаю заповнити цю прогалину:
- Петлі для льодоруба занадто довгі. Мені доводилося робити близько 10 витків, щоб він не бовтався. По-моєму, краще рішення було в Bask Light 69, де ці петлі регулювалися.
- Тканина, в порівнянні з тим же BL69, виглядає тонше. Поки просто тягала його і сиділа на ньому на каменях, все було в порядку, а при спуску по схилу з-під ноги пішов камінь, і я злегка впала спиною, тобто рюкзаком, на схил. На рюкзаку утворилася дірка. Складно сказати чи то камінь був сильно гострий, то чи тканину така.

Що ще мені подобалося в Bask Light 69, це те, що при перельотах його можна використовувати як ручну поклажу. При польотах по Європі авіа дискаунтерами це вкрай актуально, квитки у яких дешеві, а плата за багаж може перевищувати вартість самих квитків. Bask Light 75 трохи вже, але виглядає, що і він при необхідності буде ідеальною ручною поклажею.
Цікаво, що на 5 осіб з команди 4 було з рюкзаками фірми Bask і 3 з них з рюкзаками Light серії. Вся історія Light рюкзаків на Музкол: Bask Light 69 (найперша версія), Bask Light 65 (друга версія) і мій Bask Light 75 (третя допрацьована версія). Живемо ми в Ризі, де набагато доступніше і простіше купити рюкзак не російських брендів, але тим не менше «дістаємо» і ходимо саме з ними.
Навряд чи я колись найближчим часом я проміняю свої рюкзаки Bask Light на щось інше.


Новости