• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Незалежні заправки закриваються в Росії. Бензин знову подорожчає?

  1. Сотня за літр

Власники незалежних АЗС запропонували державі купити у них заправки. На такі заходи бізнесмени змушені були піти через «зльоту» оптових цін на паливо і відтоку клієнтів, які вважають за краще заливати бак на мережевих заправках. Тим часом в країні понад 60% всіх АЗС належать приватним трейдерам. Чи призведе догляд незалежних гравців з ринку до зростання цін на бензин, розбирався «360». Власники незалежних АЗС запропонували державі купити у них заправки

Уряд повинен викупити незалежні АЗС, якщо не планує рятувати їх від банкрутства, заявив президент Незалежної паливного союзу (НТС) Павло Баженов на круглому столі про проблеми паливного ринку в Торгово-промисловій палаті.

«Якщо країні не потрібні незалежні АЗС, нехай уряд формує програму їх викупу», - заявив журналістам глава союзу.

На його думку, до банкрутства незалежних АЗС в деяких регіонах можуть реформи паливного сектора з боку держави. Зокрема, непоправної шкоди галузі принесе податковий маневр, який передбачає зниження експортного мита та зростання податку на видобуток корисних копалин, а також диспаритет роздрібних і оптових цін на бензин.

Через різницю в ціні незалежні АЗС вже втратили частину клієнтів, яким тепер вигідніше заправлятися на заправках великих нафтових компаній, які можуть утримувати більш низькі ціни, зазначив президент союзу.

Негативні наслідки цінного ралі на паливо вже відчули на собі незалежні автозаправки в Саратовській області. У регіоні близько 200 АЗС можуть закритися через підвищення вартості бензину. Незалежні АЗС довгий час тримали ціни нижчі за ті, що встановлювали федеральні мережі. Однак у квітні тенденції змінилися - незалежні гравці ринку змушені були продавати паливо приблизно на два рубля дорожче, ніж у мережевих конкурентів. В результаті 7% заправок в регіоні вже знаходяться на межі банкрутства.

В результаті 7% заправок в регіоні вже знаходяться на межі банкрутства

Бензином зі знижкою почали торгувати в соцмережах. У чому підступ?

Детальніше

Справа в тому, що даний момент незалежний сектор паливно-заправного комплексу знаходиться в нерівних конкурентних умовах, зазначив у розмові з «360» генеральний директор компанії «ФСК» Юрій Зуєв. За його словами, нафтовики постачають паливо своїм дочірнім заправкам за корпоративними цінами, в той час як приватні трейдери купують пальне виходячи з його біржової вартості.

«Знижка по корпоративним постачання може доходити до 9 - 10%, що суттєво б'є по незалежним трейдерам, які купують паливо на біржі. Вийдуть, що приватні гравці не можуть купити бензин дешевше, що може привести до відтоку клієнтів і банкрутства. Щоб уникнути таких перекосів, державі потрібно стежити за торгами на біржі, оскільки бувають випадки, коли нафтові компанії продають один одному паливо за заниженими ціна, штучно створюючи дефіцит пропозиції «, - розповів Зуєв.

При цьому оптові ціни після бурхливого зростання навесні поступово починають знижуватися. Так, з початку червня вартість тонни бензину марки Аі-92 на Санкт-Петербурзької міжнародної товарно-сировинної біржі впала на 6,7% до 50 349 рублів, а марки Аі-95 - на 7% до 51 620 рублів.

Сотня за літр

Джерело фото: РИА «Новости» / Володимир Пісня

Згідно з даними НТС, в Росії близько 15 тисяч заправок (60% від загального числа) належать незалежним трейдерам. У разі відходу приватних мереж з ринку держава недоотримає 165 мільйонів рублів у вигляді податкових відрахувань. Крім того, через банкрутство незалежних АЗС великі мережі почнуть диктувати свої ціни на паливо, а вартість літра бензину може злетіти до 100 рублів вже під кінець року, кажуть в союзі.

Крім того, через банкрутство незалежних АЗС великі мережі   почнуть   диктувати свої ціни на паливо, а вартість літра бензину може злетіти до 100 рублів вже під кінець року, кажуть в союзі

«Джентльменська угоду» з нафтовиками. Як зупинять подорожчання бензину в Росії

Детальніше

Втім, опитані «360» аналітики впевнені, що навіть можливий відхід незалежних трейдерів не призведе до різкого зростання цін. На думку, Юрія Зуєва, якщо держава продовжить регулювати ринок в ручному режимі, то ціни залишаться в колишньому діапазоні. «Якщо не буде дефіциту пропозиції на біржах, то вартість літра палива закріпиться на поточному рівні», - упевнений експерт.

Причому саме за рахунок роботи на ринку федеральних мереж АЗС ціна на паливо ростуть не такими швидкими темпами, впевнений старший аналітик з нафтогазового сектору Райффайзенбанк Андрій Поліщук. За його словами, великі АЗС не можуть швидко підвищувати ціни на паливо, інакше їх діяльністю зацікавиться співробітники Федеральної антимонопольної служби (ФАС). «У цьому році не варто чекати значного зростання цін на бензин, оскільки його вартість і так випереджала інфляцію. При цьому в уже в наступному році вартість пального поповзе вгору через зниження акцизів », - додав співрозмовник« 360 ».

Поки ціни на бензин демонструють позитивну динаміку. Так, до 25 червня в Москві дизельне паливо подешевшало на 0,24% до 44,28 рублів за літр, а бензин Аі-92 - на 0,7% до 42,28 рублів за літр. У натуральному вираженні вони подешевшали на 11 і 30 копійок відповідно.

При цьому в Московському регіоні ціни у незалежних продавців були навіть нижче, ніж у федеральних мереж. Найсильніше за минулий тиждень знизила ціни компанія «Вемес», а також компанія «Тиса» (3 АЗС): на Аі-92 - там бензин подешевшав в середньому на 30-40 копійок. Ціни на заправках "Лукойлу", "Роснефти», «Газпром нафти» і «Татнефти» з початку червня не змінювалися, слід з даних аналітичного агентства «Аналітика товарних ринків».

У чому підступ?
Новости