• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Ігор ШУМЕЙКО. Сайфуллах Саїпов, або Середня Азія в розробці - новина від 17.11.2017 на порталі Фонд Стратегічною Культури

Злочин 31 жовтня в Нью-Йорку, коли вантажівка, за кермом якого перебував 29-річний виходець з Узбекистану Сайфуллах Саїпов, було скоєно в розпал Хеллоуїна, цього Нового року сатаністів, і відразу потрапило в статистику терористичних актів, зайнявши в ній відповідне місце. Американські ЗМІ повідомили, що це другий за величиною втрат (8 убитих, більше десятка поранених) терористичний акт в Нью-Йорку після атаки на хмарочоси-близнюки 11 вересня 2001 року, яка була використана як привід до вторгнення США до Афганістану. Так ЗМІ дали перший поштовх паралелі «Афганістан - Узбекистан» ...

«Нью-Йорк таймс» написала , Що «поряд з вантажівкою» слідчі відразу виявили записку на арабській мові, яка вказувала на належність злочинця до «Ісламському державі» [організація заборонена в РФ. - Ред. ]. Записка, треба розуміти, з'явилася для того, щоб ніхто не сумнівався, звідки виникають загрози Сполученим Штатам. Багато писалося, що Сайфуллах Саїпов приїхав в США в 2010 році за грін-карті, яку виграв у лотереї; повідомляли, що в телефоні Саіпова знайшли весь агітаційний набір ІГ, мови аль-Багдаді, викачані з Інтернету. А президент Трамп закликав до страти терориста.

Оголосили також, що Узбекистан може бути включений в список країн, чиїм громадянам заборонено в'їжджати в США (про це повідомила журналістам 1 листопада прес-секретар Білого дому Сара Сандерс). Співробітники ФБР допитали 32-річного вихідця з Узбекистану Мухаммадзоіра Кадирова, якого розшукали в зв'язку зі справою Сайфуллах Саіпова. Перерахували узбецьку громаду в США, ще раз зафіксували, що «на Манхеттені живуть 25-30 тисяч мусульман - це найвища концентрація мусульманського населення в Нью-Йорку». Однак найбільше американські (і британські) ЗМІ зосередилися на тому, що людей в Нью-Йорку тиснув на вантажівці людина з Узбекистану. У ці дні в ЗМІ можна було зустріти і такі вирази: «Рука Ташкента», «Узбецький терор» ...

Відразу після трагічної події Бі-бі-сі розмістила матеріал «Чому Узбекистан», в якому старанно пояснювалося: «Ідеї" Аль-Каїди "і" Ісламської держави "знайшли відгук у серцях багатьох молодих узбеків. А для тих, хто потрапив під вплив джихадистських груп, вже не так важливо, де вони зараз перебувають - в Москві, Нью-Йорку чи Стамбулі ... »У статті, між іншим, повідомлялося, що за останні два десятки років мільйони збіднілих узбеків поїхали в Росію. Що уряд Узбекистану розглядало іслам як потенційну загрозу і намагалося тримати релігійне життя громадян під строгим контролем; у багатьох з них не було можливості вивчати іслам на батьківщині, і це зробило їх легкою здобиччю для вербувальників терористичних угруповань за кордоном (дивна логіка: Каримов обмежував у себе іслам, тому узбецькі емігранти взяли радикальну його версію. А в Саудівській Аравії, яка дала світові бен Ладена, теж «обмежують іслам»?).

За інформацією тієї ж Бі-бі-сі, крім записки на місці злочину, яка розповіла дізнавача, що Саїпов діяв в інтересах «Ісламської держави», він попросив вивісити в його лікарняній палаті прапор «Ісламської держави». Повідомили також, що цей шанувальник ІГ збирався нібито повернутися в Узбекистан.

Американські ЗМІ відразу запустили в обіг поняття «Узбекистан Сайфуллах Саіпова», а «Нью-Йорк таймс» повідомила: Саїпов вже зізнався , Що він прийняв рішення здійснити теракт під впливом Аль-Багдаді , Прослухавши одну з запалюють промов цього лідера ІГ, який як би персонализирует зв'язок ІГ з «Аль-Каїдою». Тут вже рукою подати від стереотипу «Узбекистан Сайфуллах Саіпова» до стереотипу «Афганістан Усами бен Ладена».

Британські журналісти в деякому відношенні навіть перевершили американських колег. The Sun (Лондон) розмістила статтю під заголовком «Експортуючи терор: як Узбекистан став живильним грунтом фанатиків, що завдають удари по всьому світу ...». І тут же британська газета дала карту-схему з підписом: «Як Узбекистан став головним експортером джихадистського терору. Радикали з Узбекистану в останні роки розв'язали терор по всій земній кулі ».

А через два тижні після групового вбивства, скоєного Cаіповим, The Wall Street Journal опублікувала статтю, з якої можна було зробити висновок, що на підставі трагедії в Нью-Йорку 1 жовтня в американську розробку потрапив не тільки Узбекистан, потрапила вся Середня (Центральна) Азія : «Уряд Сполучених Штатів, - говорилося в статті, - апробує нову стратегію протидії пропаганді« Ісламської держави »в Середній Азії як благодатним території для формування груп бойовиків і місце походження людини, який атакував Нью-Йорк в минулому місяці». Після чого інформаційне агентство «Фергана.ру», виклавши цю статтю, в редакційній шапці оповістила: «США будуть боротися з пропагандою екстремізму серед трудових мігрантів в Росії, Казахстані та Туреччини».

Частиною нової стратегії такої боротьби є підготовка радіостанціями «Свобода / Вільна Європа» спеціальних програм на мовах народів країн Середньої Азії для населення цих країн про небезпеку зв'язків з ІГ. Такі передачі почнуться вже з січня 2018 роки; WSJ пояснює терміновість дій тим, що Сайфуллах Саїпов, який убив в Нью-Йорку 8 осіб, родом з Узбекистану - «країни, яка стала головним джерелом набору бойовиків« Ісламського держави ». Жодних підстав своєму твердженням про те, що Узбекистан перетворився в «головне джерело» всесвітнього тероризму під прапором ісламу, американське видання не наводить (і не може привести, бо таких підстав немає), але голослівно стверджує, що «в останні роки колишні радянські республіки стали координаційним центром рекрутування бойовиків ІГ в Сирії та Іраку »; нібито в цих двох країнах загальна кількість громадян держав Середньої Азії, які поповнили ряди ІГ, вже складала 8700 чоловік.

А найголовніше, напевно, полягає в тому, що все це підозріло нагадує інформаційну операцію з підготовки перенесення центру ваги горезвісної боротьби США з «глобальним тероризмом» з Афганістану і з Близького Сходу в Середню Азію.

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

А в Саудівській Аравії, яка дала світові бен Ладена, теж «обмежують іслам»?
Новости