• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Транспорт і логістика | Застосування ІТ-технологій в різних галузях діяльності

 1. Застосування IT-технологій в транспорті та логістиці. Серверне та мережеве обладнання для транспортних...
 2. ІТ-технології для залізничного транспорту.
 3. ІТ-технології в логістиці.
 4. ІТ-технології - інформаційна основа Транспортної стратегії.
 5. Устаткування, що застосовується для створення ІТ-інфраструктури на підприємствах з транспорту і логістики

Застосування IT-технологій в транспорті та логістиці. Серверне та мережеве обладнання для транспортних і логістичних компаній.

Інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) є в даний час головними інструментами, за допомогою яких здійснюється модернізація в транспортній сфері Інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) є в даний час головними інструментами, за допомогою яких здійснюється модернізація в транспортній сфері. Сучасні інформаційні системи характеризуються створенням єдиного інформаційного простору для всіх учасників взаємодій. З причини просторості російської території і охоплення транспортними послугами найвіддаленіших регіонів і точок країни, саме транспорт є найбільш територіально-розподіленої галуззю. З цієї причини головною особливістю транспортної інфраструктури є її висока технологічна залежність.

Специфіка транспортної галузі - необхідність постійного обміну інформацією між дуже віддаленими одна від одної пунктами. Це обумовлює необхідність використання новітнього мережевого обладнання , Технологій передачі даних. У зв'язку з тим що від безпеки на транспорті залежить життя людей, в галузі підвищені вимоги до надійності передачі даних на великі відстані і захисту даних від доступу ззовні. Так ка обмін даними відбувається між центрами обробки даних використовують різне серверне обладнання (Сервери x86 архітектури, сервери RISC архітектури), різні операційні системи (Microsoft Windows Server, IBM AIX, Linux Red Hat, Linux Ubuntu, IBM i, i5 / OS, OS / 400, z / OS, zTPF, Z / VM & z / VSE, HP-UX, SunOS, Solaris, інших операційних систем сімейства UNIX), різні протоколи обміну даними (iSCSI, Fibre Channel, InfiniBand). Спектр застосовуваного в галузі обладнання дуже широкий: від недорогих серверів з одним процесором Intel Xeon або процесором AMD Opteron x86 архітектури і некерованих комутаторів до потужних ЦОД з великою обчислювальною щільністю на базі блейд-серверів, модульних систем і масивів зберігання даних hi-end рівня. Найбільші компанії галузі використовують серверні рішення рівня мейнфрейм. Сучасні технології віртуалізації і термінального доступу (VMWare, Citrix) дозволяють зосередити всі обчислювальні потужності і системи зберігання і резервоного копіювання даних в одному центральному центрі обратботкі даних, дозволяючи розгортати в віддалених офісах і філіях лише допоміжну IT-інфраструктуру.

ІТ-технології в авіаперевезеннях.

Авіатранспорт є тією сферою, де сучасні досягнення ІТ-технологій знаходять швидке практичне здійснення Авіатранспорт є тією сферою, де сучасні досягнення ІТ-технологій знаходять швидке практичне здійснення. Автоматизація аеропортів, польотів, обслуговування авіатехніки, відстеження багажу і авіавантажів стрімко увірвалися в наше життя і випередили багато інших сфер автоматизації. Вже неможливо уявити собі дійсність, коли не були доступні в Інтернеті бронювання і продаж квитків, віддалена реєстрація на рейси з допомогою веб-кіосків в аеропортах або через Інтернет, не кажучи вже про вільний доступ до інформації про вильоти та прильоти літаків.

ІТ-технології стали основним інструментом конкуренції між авіакомпаніями, коли в період світової кризи стався значний спад авіаперевезень.

Так в 2009 році була впроваджена система "Сирена-Тревел", яка охоплює чверть обсягу пасажирських перевезень на російському авіатранспорті і дозволяє здійснювати бронювання на чартерні рейси, як туристичним операторам, так і практично будь-яким авіаперевізникам в он-лайновому режимі. При цьому система для зручності користувачів доповнена платіжним шлюзом eGo.

Здатність підвищення ефективності діяльності компанії за рахунок інноваційних технологій, вміння грамотно управляти доходами стали необхідними умовами виживання авіаторів в нинішніх умовах. Інтеграція інформаційних продуктів між усіма учасниками авіаперевезень, зниження собівартості транспортування, підвищення привабливості авіаподорожей для пасажирів і підвищення безпеки польотів - ось головні завдання ІТ-рішень для сучасної авіації, використовувані під множинних інформаційних системах галузі. Напрямків розвитку IT-технологій в авіаперевезеннях досить багато - починаючи з серверів відеоспостереження і систем контролю доступу, з розгортання серверів для предоставлянія додаткових сервісів пасажирам (наприклад web-сервер для програми "Аерофлот-Бонус", що використовує СУБД Microsoft SQL Server 7.0) до тренувальних серверів авіакомпаній, які використовуючи технології візуалізації і 3D-моделювання дозволяють пілотам відпрацьовувати зліт, посадку на незнайомих їм маршрутах або новій техніці. Саме авікомпанії і аеропорти - найпередовіші з точки зору розвиненості IT-інфраструктури в транспортній галузі.

ІТ-технології для залізничного транспорту.

Російські залізниці (РЖД) дещо відстають від авіації в просуванні інноваційних рішень Російські залізниці (РЖД) дещо відстають від авіації в просуванні інноваційних рішень. Але тим не менше, і тут шириться охоплення пасажирів, для яких стає доступний електронний квиток: он-лайн бронювання, покупка квитків.

Саме на РЖД триває впровадження найбільшої корпоративної інформаційної системи (ERP) в Росії і Європі на базі SAP R / 3. В даний час вона переведена на більш сучасну платформу - SAP ERP 2005. 17 залізниць, 3 тис. Підприємств і 15 тис. Структурних підрозділів, близько 20 тисяч користувачів системи - такі кількісні характеристики інфраструктури, створеної для реалізації даного проектного рішення.

РЖД - найбільша в світі залізнична компанія за багатьма показниками, включаючи протяжність доріг. Реалізувати ІТ-системи в таких непростих умовах дозволяє принцип централізованої розробки. Створення Типовий дорожньої системи (ТДС) і її централізована модифікація в рамках розвитку продукту з подальшим тиражуванням на місцях - ось запорука успіху і вдалого впровадження.

У компанії існує велика безліч систем, які управляють різними аспектами її діяльності, включаючи управління перевезеннями пасажирів і вантажів (наприклад, Етра - автоматизована система оформлення перевізних документів), планування перевезень і технічних ресурсів. Всі дані зовнішніх систем за допомогою розроблених інтерфейсів інтегруються в єдину автоматизовану інформаційну систему (АСУ ВАТ «РЖД»). Модернізація систем зв'язку і телемеханіки використовуваних на на залізничному транспорті - один ізх способів суттєво підвищити інтенсивність і безпеку залізничних перевезень.

ІТ-технології в логістиці.

Оптимізація завантаження транспортних одиниць і маршрутів перевезення, відстеження вантажів в он-лайновому режимі на протязі всього шляху - такі завдання вимагають швидкості обробки, високої точності та узгодженості в логістичних ланцюгах. Тільки сучасні інноваційні ІКТ дозволяють реалізовувати завдання такого рівня. У наші дні існує багато коробкових рішень, що дозволяють скоротити час доставки вантажів і витрати з нею пов'язані, оптимально планувати і відслідковувати переміщення товарів. Такі рішення існують для всіх видів транспорту, але особливо ця сфера знайшла широкий розвиток в автотранспорті з початком застосування GPS-навігацій, що дозволяють відслідковувати в режимі реального часу місцезнаходження кожної транспортної одиниці.

Актуальними завдання логістики в сфері, де відбувається стикування в перевезенні вантажів між різними видами транспорту, а, отже, між різними системами обробки даних, зумовленими нормативами, діючими в різних галузях транспорту. Сучасні інновації у вигляді використання GPS моніторингу (за допомогою супутникової системи ГЛОНАСС), віртуальних розподілених обчислень (або хмарних обчислень) і сервісів Інтернету дозволяють реалізувати завдання сучасної логістики.

Особливого значення набувають інформаційні технології при пасссажірскіх перевезеннях і транспортуванні вантажів за кордон. Тільки вільний транспортний коридор дозволяє забезпечити своєчасну доставку вантажів, а це - запорука підвищення конкурентоспроможності компаній. Створення єдиної євразійської транспортної системи, єдиного відкритого інформаційного простору на базі Інтернет, єдиних стандартів обробки і передачі інформації - основи глобальної інтеграції в сфері транспортної логістики.

Транспортна логістика вже не бачиться без спеціальних Інтернет-служб, що дозволяють проектувати канали доставки товарів і логістичні ланцюжки, без прототипів віртуальних експедиторських служб, без планувальників маршрутів перевезення, що дозволяють в інтерактивному режимі складати маршрути. Інтернет-відеовікна дають можливість диспетчерам транспортних компаній відстежувати ситуацію в прикордонних районах, в місцях перевантаження товару, контролювати транспортування за запитами. Існує і широко впроваджується міжнародна логістико-телематична програма TEDIM.

ІТ-технології - інформаційна основа Транспортної стратегії.

З 2010 року в Росії була прийнята до реалізації Транспортна стратегія до 2030 року. В рамках цієї грандіозної програми передбачається реалізація єдиної автоматизованої системи управління транспортним комплексом (АСУ ТК), яка дозволить проводити інтеграцію інформації з усіх галузей Росії, пов'язаних з транспортуванням людей і вантажів.

Початковими актуальними моментами даної програми є здійснення впровадження електронного документообігу між підрозділами і організаціями Мінтранс РФ, а також формування єдиної звітності протягом 120 днів після завершення поточного року.

Відповідно до загальної стратегії всі галузі транспорту розробляють програми інформаційного та комунікаційного розвитку на багато років. Головним пілотним інтегрованим проектом є проект транспортного забезпечення Олімпіади в Сочі, який розробляється на основі європейських вимог як до IT-інфраструктурі, так і до самого інформаційного забезпечення.

Устаткування, що застосовується для створення ІТ-інфраструктури на підприємствах з транспорту і логістики

 • сервер Lenovo ThinkSystem SR550 відрізняється високою продуктивністю і стійкістю до відмов. Висока продуктивність забезпечується за рахунок впроваджених ресурсів, 20-ядерного процесора Intel Xeon Scalable, установки оперативної пам'яті об'ємом в 768 Гб. Крім цього у даної системи, існує підтримка USB адаптерів, які дозволяють виконувати передачу даних на високій швидкості, тим самим, заощаджуючи час.
 • сервер Lenovo ThinkSystem SR630 надає більш доступне альтернативне рішення на відміну від традиційних пропозицій для зростаючих компаній і філій без шкоди продуктивності. Для більш інтенсивних робочих навантажень, SR630 підтримує до 3Тб внутрішнього обсягу пам'яті.
Новости