• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чи потрібна кругла печатка для ТОВ і АТ. Коли друк необхідна і які існують вимоги до друку для ТОВ.

 1. Чи потрібна печатка для ТОВ і АТ
 2. Положення про пресу в ТОВ або АТ повинно бути в статуті
 3. Документи, в яких не завжди потрібна друк
 4. Де обов'язково потрібна друк
 5. На яких документах ставиться печатка. Відео
 6. Поспішати відмовлятися від друку поки не слід
 7. думка експерта

Необхідність фірмам мати свою печатку і ставити її на документи все частіше бралася під сумнів: з розвитком інформаційних технологій друк ставала менш потрібною. Тепер і на законодавчому рівні друк скасували: для ТОВ і АТ друк можна не робити. Але разом з тим, є деякі види документів, на які ставити печатку обов'язково треба.

зміст:

1. Чи потрібна печатка для ТОВ і АТ
2. Положення про печатки організації ТОВ або АТ повинно бути в статуті
3. Де не завжди потрібна друк
4. Де потрібна друк обов'язково
5. Поспішати відмовлятися від друку поки не слід
6. Думка експерта

Чи потрібна печатка для ТОВ і АТ

Чи потрібна печатка - раніше при реєстрації ТОВ або АТ обов'язковою умовою було виготовлення фірмової круглої печатки організації, на якій було вказано назву організації та її місцезнаходження (місто або район, республіка, регіон)
Чи потрібна печатка - раніше при реєстрації ТОВ або АТ обов'язковою умовою було виготовлення фірмової круглої печатки організації, на якій було вказано назву організації та її місцезнаходження (місто або район, республіка, регіон).

Тепер фірми, зареєстровані і провідні бізнес у формі ТОВ та АТ (акціонерних товариств), можуть цього не робити. У законі (про ТОВ і про АТ, в кожному окремо) прописано, що організація має право мати печатку. Це означає, що організація так само має право і не мати печатку.

Для підприємців, які ведуть бізнес в формі ІП, нічого не змінилося: вони і раніше могли не мати печатку. У цьому ІП та ТОВ зрівнялися.

Завантажити форму заяви на виготовлення електронного цифрового підпису

Завантажити терміни здачі звітності в 2019 році

В цілому фахівці і експерти оцінюють зміни позитивно:

По-перше, стало простіше оформляти документи.

По-друге, це все-таки віяння часу: з розвитком інформаційних технологій все більше документів, звітів, декларацій, ділових листів виготовляється, підписується і пересилається в електронному вигляді.
Читайте також: Реквізити ТОВ - основні і банківські. Що входить в реквізити

Положення про пресу в ТОВ або АТ повинно бути в статуті

Згідно із законом (і про ТОВ, і про АТ) в статуті підприємства має бути написано, що організація має свою власну фірмову печатку
Згідно із законом (і про ТОВ, і про АТ) в статуті підприємства має бути написано, що організація має свою власну фірмову печатку. Інформація про наявність печатки в статуті може бути прописана в розділі, де вказана загальна інформація про фірму - фірмове найменування, юридична адреса і т. Д.

Це в тому випадку, якщо ТОВ або АТ має печатку. При цьому, мова не йде про те, що друк обов'язково повинна бути круглої, вона може бути й іншої форми - трикутної, квадратної, прямокутної.

Якщо в ТОВ або АТ є, наприклад, кругла печатка, але в статуті про це нічого не говориться, то потрібно буде внести зміни в статут і прописати там наявність печатки.

Почати облік руху товарів буде легко в ПЗ товарного програмі бизнес.Ру Роздріб, яка дозволить вести повноцінний фінансовий, складської і торговий облік. У будь-який зручний для вас час ви зможете отримувати звіти про видатки витрат на одиницю товару, кількості одиниць, ціною реалізації та багато іншого.

У будь-який зручний для вас час ви зможете отримувати звіти про видатки витрат на одиницю товару, кількості одиниць, ціною реалізації та багато іншого

Документи, в яких не завжди потрібна друк

Дійсно, тепер за законом друк можна не ставити якщо її немає
Дійсно, тепер за законом друк можна не ставити якщо її немає. У законі так і сформульовано: «при її наявності». Документи, які скріплюються печаткою тільки при її наявності наступні:

 • Акт про нещасний випадок на виробництві або під час роботи персоналу. Якщо друку в організації немає, то акт складається без печатки;
 • Довіреність від імені організації. Вона зазвичай видається працівникові або на представлення інтересів підприємства, наприклад, в суді або в ділових переговорах, або на отримання якихось товарів;
 • Подвійне складське свідоцтво;
 • Журнал обліку перевірок;

  Читайте докладніше: Як внести зміни до статуту ТОВ у 2018 році
 • Копії установчих документів засвідчуються підписом і печаткою при її наявності, коли ці копії подаються для реєстрації прав на нерухоме майно;
 • Коли підприємство закуповує етиловий спирт, наприклад, для виробництва спиртних напоїв, на повідомленні про сплату акцизів друк також ставиться при її наявності;
 • Виписки по рахунку депо і заставні про виконання зобов'язання, яке забезпечене іпотекою. Це стосується угод по закону про іпотеку;
 • Рішення про емісію цінних паперів, сертифікати емісійного цінного паперу і рішення про випуск російських депозитарних розписок. Це стосується АТ;
  Читайте також: Звітність ТОВ на ССО в 2018 році
 • Документи, які містять відомості про частку Росії (регіону або муніципального освіти) в статутному капіталі фірми (ТОВ або АТ). А також документи, які надають претенденти на покупку майна. Це прописано в законі про приватизацію державного та муніципального майна;
 • Документи, які регулюються митним законодавством і застосовуються в митних угодах, а саме: довіреність при оскарженні дій митниці, копії аудиторського висновку про бухгалтерської звітності, виписки з системи обліку товарів, «паперові» звіти про що зберігаються, перевозяться і т. Д. Товарах;
 • Документи, які стосуються участі фірми в тендерах і конкурсах з держзакупівель, а саме: довіреності, заявки на участь в аукціоні.

Де обов'язково потрібна друк

Є безліч документів, з якими ТОВ і АТ стикаються повсякденно і наявність печатки на них обов'язково. До них відносяться:

 • Розрахункові і платіжні документи - квитанції до прибуткового касового ордеру, платіжні доручення;
 • Бланки суворої звітності, на яких передбачено, що буде поставлена ​​печатка - покажчик «М. П. »(місце печатки);
 • Звіти в податкову службу і в позабюджетні фонди, на яких також передбачена відмітка про друк «М. П. »;
 • Журнал касира операціоніста;
 • Товарна накладна (ТОРГ-12) , Товарно-транспортна накладна (1-Т), шляхові листи;
 • Довідка для покупки товару в кредит;
 • Акт про приймання виконаних робіт (КС-2) та довідка про вартість виконаних робіт (КС-3). А також інші акти і документи, що застосовуються, в тому числі, в будівництві, на яких місце для печатки передбачена;
 • Трудова книжка;
 • Посвідчення про відрядження;
 • Рахунок-фактура;
 • Всі інші документи, які представлені в розроблених уніфікованих і затверджених формах, на яких стоїть позначка про місце для друку «М. П. ».

На яких документах ставиться печатка. Відео

ПЗ товарного програма для магазинів бизнес.Ру дозволить вам автоматизувати бухгалтерську і податкову звітність, завжди бути в курсі всіх взаєморозрахунків зі співробітниками і постачальниками, контролювати грошові потоки в компанії, а особистий календар нагадає вам про важливі події. Ознайомтеся з повним функціоналом програми для магазинів Бізнес. Ру безкоштовно >>>

Поспішати відмовлятися від друку поки не слід

Як кажуть експерти, зміни з приводу застосування печатки і сама відміна друку спрощують і життя підприємців, і оформлення документів, стимулюючи до переходу на сучасні цифрові методи документообігу (електронні документи, цифровий друк підприємства і т
Як кажуть експерти, зміни з приводу застосування печатки і сама відміна друку спрощують і життя підприємців, і оформлення документів, стимулюючи до переходу на сучасні цифрові методи документообігу (електронні документи, цифровий друк підприємства і т. Д.).

Друк в звичному вигляді, вже не відповідає вимогам часу і не виконує за великим рахунком тих функцій, які на неї покладені. Головним чином - це ідентифікація фірми, захист документів від підробок і т. П.

Разом з тим, існує і безліч уніфікованих форм, які в певних випадках використовувати обов'язково і ці форми передбачають відбиток печатки.

Тому, друк краще все-таки зробити, витрати на її виготовлення незначні. А якщо друк вже є, внести зміни в статут свого ТОВ, а саму печатку поки не знищувати.
Тому що поки друк і необхідність її застосування не скасували всюди і тотально, вона може стати в нагоді.

думка експерта

Олексій Гордейчик, адвокат, керуючий «Гордейчик і партнери»:

- Для вступу в цивільно-правові відносини друку відповідно до ГК РФ не було потрібно, за загальним правилом, ніколи.

Винятки становлять лише окремі суб'єкти, наприклад, нотаріуси та кредитні організації, наявність печатки у яких - є обов'язковою вимогою закону.

Для всіх інших проставлення на договорах відбитків - лише данина традиції і, що важливо, досить ефективне, але не додає їм юридичної сили, засіб захисту власних документів від підробок.
Звичайно, сторони можуть прямо обумовити інше при вступі в договірні відносини, цього ж може зажадати від них закон. Хоча в даний час навіть друк складу проставляється на складських квитанціях тільки при наявності такої.

Читайте також: Нульова звітність ТОВ у 2018 році

Рік тому з закону пішло вимога до друку як до обов'язкового ознакою юридичної особи. Збереження друку в господарському обороті кожного підприємця далеко не дозвільна необхідність.

Їй, безумовно, треба користуватися, не забуваючи при цьому, що юридична сила документа надається, перш за все, фактом його підписання уповноваженою особою.

Крім того, контролюючі органи, грунтуючись найчастіше на власній трактуванні підзаконних актах, вимагають від підприємців документи, завірені їх печаткою.

Читайте ще на тему організації роботи ТОВ:

 1. Як внести зміни до статуту ТОВ у 2018 році
 2. Нульова звітність ТОВ у 2018 році
 3. Онлайн-каса для ТОВ на EНВД: терміни переходу і відстрочка
 4. Звітність ТОВ на ССО в 2018 році
 5. Як внести зміни до статуту ТОВ у 2018 році

Новости