• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В Україні запустився перший регіональний сайт екологічного моніторингу - Резниченко

  1. Орфографічна помилка в тексті:

14 вересня 2015 року, 11:22 Переглядів: 14 вересня 2015 року, 11:22 Переглядів:   Валентин Резниченко

Валентин Резниченко. & Nbsp; Фото photofact.in.ua.

На сайт eco.dp.gov.ua надходить інформація з 15 постів екологічного спостереження, розташованих в Дніпропетровську, Дніпродзержинську та Кривому Розі. Це дані про стан атмосферного повітря і речовинах, які в ньому містяться. Результати спостережень передаються на сайт раз в кілька днів. На даний момент ця публічна система екологічного моніторингу працює в пілотному режимі. Однак вже зараз кожен житель регіону може зайти на інтернет-ресурс і зрозуміти, як і чим дихається в трьох найбільших промислових містах області.

Перш за все сайт дає цифри так званого індексу забруднення атмосфери (ІЗА). Для людей, які не розбираються в екології, ці цифри розшифровані статусами - від "дуже низького ІЗА" до "дуже високого". Зараз за всіма трьома містах показники високі. "Ми зробили те, що роками боялися зробити великі підприємства - показали людям, чим вони дихають насправді. Чому? Тому, що ми - відкрита влада. По екологічну програму 2016-2025 ми плануємо зменшити шкідливі викиди в області на 30%. Тепер у жителів Дніпропетровської області є можливість особисто контролювати, як це відбувається ", - підкреслив керівник області Валентин Резниченко.

Планується, що на повну потужність система вийде вже в наступному році. Проектом обласної програми екологічної безпеки на 2016 - 2025 роки передбачено встановлення датчиків екомоніторингу на всіх найбільших підприємствах Дніпропетровської області, які забруднюють атмосферу в найбільшою мірою. Карта на сайті eco.dp.gov.ua стане більш детальної. Кожен зможе побачити, який саме завод і чому саме забруднює повітря.

Зараз датчики мають "Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф. Дзержинського", "Нікопольський завод феросплавів", "АрселорМіттал Кривий Ріг", "Євраз - Дніпродзержинський коксохімічний завод".

Така система - ноу-хау для всієї України: "У держави, на жаль, поки немає концепції екологічного моніторингу. Ми протестуємо нову систему, запустимо її, а потім запропонуємо всім регіонам країни", - підкреслив Валентин Резниченко.

У Дніпропетровській області - 25 великих підприємств-забруднювачів. На них припадає 95% всіх шкідливих викидів в атмосферу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Україні запустився перший регіональний сайт екологічного моніторингу - Резніченко". інші Новини Дніпра дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому?
Новости