• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Посилки по ліміту: наскільки подорожчає закордонний шопінг і коли чекати "22 євро".

  1. Як зараз і як може бути
  2. Ліміти на посилки не переможуть контрабанду
  3. 22 євро
  4. Що купують українці в закордонних інтернет-магазинах

Уряд хоче оподатковувати посилки українців вартістю до 100 євро. Як подорожчають закордонні покупки в такому випадку і чому Кабмін посилює вимоги.

Міністерство фінансів з 1 липня 2019 року хоче оподаткувати посилки українців вартістю понад 100 євро. Законопроект Кабінету міністрів з такою пропозицією 5 листопада був зареєстрований у Верховній Раді.

Уже через день парламентський комітет з питань податкової та митної політики без істотних зауважень рекомендовані для включення до порядку денного законопроект про зниження ліміту на посилки з 150 євро до 100 євро.

Наскільки подорожчають закордонні покупки, якщо депутати підтримають законопроект, і чому уряд і президент щороку посилюють оподаткування посилок?

Як зараз і як може бути

Зараз громадянин України може без сплати податків отримати на своє ім'я необмежену кількість посилок митною вартістю до 150 євро кожна. Якщо митна вартість товару в посилці перевищує 150 євро, одержувач платить ПДВ 20% і мито 10%, але тільки з суми перевищення.

Як це працює зараз і як все зміниться в разі прийняття законопроекту?

Наприклад, українець купив через американський інтернет-магазин Nike кросівки Air Jordan 5 Retro за 165 євро (190 дол).

При надходженні на кордон України посилку затримають співробітники Державної фіскальної служби. Вони направлять покупцеві повідомлення, що потрібно заплатити податок і мито. Їх треба платити з різниці ціни товару (165 євро) і митного ліміту (150 євро), тобто з 15 євро.

Спочатку вважається мито 10% - 1,5 євро. Потім - ПДВ 20%: сума різниці і мита (15 + 1,5) * 0,2 = 3,3 євро. В результаті покупець заплатить до бюджету 4,8 євро податків.

Сума може бути і трохи вище, так як митниця, швидше за все, включить вартість пересилки в митну вартість. Така ймовірність особливо велика, якщо ціна пересилки вказана на самій посилці.

Наприклад, вартість доставки кросівок з інтернет-магазину США в Україні через сервіс Nova Poshta Shopping складе 10,7 дол або 9,3 євро. У такому випадку загальна сума податків з покупки складе 7,8 євро, а загальна вартість кросівок без урахування доставки буде дорівнює 172,8 євро.

Якщо ж буде прийнятий законопроект Мінфіну, ліміт знизиться з 150 євро до 100 євро. У такому випадку за ті ж кросівки доведеться заплатити 23,8 євро податків, тобто в три рази більше. При цьому загальна вартість кросівок без урахування доставки складе 188,8 євро.

Якщо ліміт встановлять на рівні 22 євро, як спочатку планував Мінфін, то сума податків з цих кросівок і доставки досягне 48,7 євро, а загальна вартість кросівок складе 210,8 євро.

Якщо ліміт встановлять на рівні 22 євро, як спочатку планував Мінфін, то сума податків з цих кросівок і доставки досягне 48,7 євро, а загальна вартість кросівок складе 210,8 євро

Ліміти на посилки не переможуть контрабанду

Мінфін і ГФС поки не прокоментували законопроект про зниження ліміту на посилки з 150 євро до 100 євро. У проекті цей захід обгрунтовується так: "З метою забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2019 році".

У той же час громадськість і лідери думок вкрай негативно відгукуються про обмеження. На сайті президента України 31 жовтня 2018 року з'явилася петиція "Не допустити оподаткування посилок фізичних осіб вартістю понад 22 євро додатковими податками". За тиждень вона набрала 13,5 тис підписів з 25 тис необхідних.

Негативну оцінку обмеження дав гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

"Моя особиста позиція як громадянина України, а не керівника" Укрпошти ": якщо в Україні не подолана контрабанда на рівні 150 євро, то не може йти мова про 22 євро", - заявив він.

"Що сталося в Білорусі, коли впровадили" 22 євро "? Надходження до бюджету зменшилися. Одне з наших найприбутковіших відділень знаходиться в Луцьку. Шановні білоруси замовляють всі свої товари туди і приїжджають їх забирати. Не варто це повторювати.

Так, в Європейському Союзі ліміт 22 євро, але давайте не забувати, що Європейський Союз - це 500 млн громадян. Це єдиний ринок. Коли ви пересилаєте з Італії до Франції, то там немає обмежень. Треба визначитися, кого ми захищаємо: відомих виробників українських мобільних телефонів? Напевно ні. Повинні бути економічні розрахунки ", - додав глава" Укрпошти ".

Є й інший міжнародний досвід.

У США в 2016 році збільшили суму митного ліміту з 200 дол до 600 дол.

В Канаді підрахували , Що на оформлення посилок вартістю 20-80 дол (в Канаді ліміт 20 дол) уряд витрачає 160 млн дол, тоді як надходження від таких відправлень складають всього 40 млн дол.

Засновник інтернет-магазину "Розетка" Владислав Чечоткін порівнює нововведення з "гетто для покупців".

"Тепер тема заборони обговорюється" під ковдрою "і пошепки, щоб проскочити перед Новим роком в метушні. І тема вже майже пройшла. Майже напевно з нового року заживемо по-новому. В гетто для покупців", - написав він.

Журналіст 1 + 1 media Євген Плінскій, відомий своєю боротьбою з контрабандою товарів в Україну, вважає , Що зниження ліміту ніяк не вирішить проблему контрабанди.

"Якщо цей законопроект і буде народжений, то він вдарить виключно по добропорядного покупцеві, який не розуміє, за що страждає. З реальною контрабандою ніхто боротися не хоче. В УКРІНФОРМ і на митниці відкрито саботується створення системи боротьби з посилкової контрабандою", - написав він .

22 євро

Закон про ліміт 100 євро з'явився через кілька днів після поширення в мережі чуток про намір Мінфіну встановити ліміт на посилки в розмірі 22 євро.

Популярна думка, що автори законопроекту навмисне пустили слух про 22 євро, щоб громадськість легше сприйняла зниження ліміту з 150 євро до 100 євро.

У пояснювальній записці до законопроекту і. о. міністра фінансів Оксана Маркарова пише, що знизити ліміт на посилки потрібно "з метою забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2019 році".

Рік тому під аналогічним приводом глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна внесла в парламент законопроект про ліміті на три посилки на місяць . 31 грудня 2017 Петро Порошенко підписав цей закон. Ліміт на три посилки повинен вступити в чинності 1 січня 2019 року.

Спроби посилити оподаткування зарубіжних посилок українців робляться щороку.

Так, восени 2016 року Асоціація підприємств інформаційних технологій (АПІТУ) запропонувала Міністерству фінансів оподаткувати посилки вартістю вище 22 євро.

В асоціації заявили, що закон дозволить "перекрити канал тіньового імпорту товарних партій і стимулюватиме сумлінних імпортерів".

Однак шквал критики з боку громадськості поховав цю ідею.

Ще раніше 1 квітня 2014 року, вступив в силу закон про зниження безподаткового ліміту на посилки з 300 євро до 150 євро. Урядовий законопроект №4576 називався "Про запобігання фінансової катастрофи і створенні передумов для економічного зростання в Україні".

Тобто уряд йде до того, щоб встановити безподатковий ліміт на закордонні посилки в розмірі 22 євро. Ймовірно, до цього ліміту Україна прийде в найближчі два-три роки.

Що купують українці в закордонних інтернет-магазинах

за даними компанії GfK, в Україні стрімко зростає кількість людей, які роблять покупки в закордонних інтернет-магазинах.

У 2012 році таких було 18% серед всіх українських інтернет-шопперов, в 2016 році - 38%, в 2017 році - 43%. У 2016 році українці в середньому отримували по десять посилок із зарубіжних інтернет-магазинів, в 2017 році - по тринадцять.

За кордоном в основному купують смартфони, планшети, аксесуари для електроніки та одяг. 65% покупок припадає на AliExpress, 6% - на eBay, 5% - на Amazon. При цьому середня ціна замовлення в 2017 році становила 40 євро, а максимальна середня ціна - 59 євро.

Українські поштові оператори підтверджують зростаючий попит на закордонний шопінг. За 2017 рік "Нова пошта інтернешнл" організувала українцям доставку товарів на 20,5 млн дол. Це в десять разів більше, ніж в 2016 році.

"Укрпошта" у 2017 році в порівнянні з попереднім роком збільшила обсяги міжнародних операцій на 34,5% і доставила майже 6 млн кг експортних і імпортних відправлень.

У першому півріччі 2018 роки кількість замовлень на доставку покупок із зарубіжних інтернет-магазинів за допомогою сервісу Nova Poshta Shopping виросло в 2,5 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. Про це повідомила директор департаменту маркетингу компанії "Нова пошта" Ірина Холод.

Більшість клієнтів сервісу отоварюється в eBay, Amazon, 6pm, Carter's, Victoria's Secret, Gap, Walmart, Sephora, Michael Kors і H & M.

Наскільки подорожчають закордонні покупки, якщо депутати підтримають законопроект, і чому уряд і президент щороку посилюють оподаткування посилок?
Як це працює зараз і як все зміниться в разі прийняття законопроекту?
Що сталося в Білорусі, коли впровадили" 22 євро "?
Треба визначитися, кого ми захищаємо: відомих виробників українських мобільних телефонів?
Новости