• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Для продажу алкоголю в розлив пропонують видавати окрему ліцензію

До Держдуми внесений законопроект, який передбачає видачу особливих ліцензій на реалізацію алкогольної продукції на розлив. Зміни планується внести в Федеральний закон від 22 листопада 1995 року № 171-ФЗ «Про державне регулювання виробництва і обороту етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції і про обмеження споживання (розпивання) алкогольної продукції».

На сьогоднішній день роздрібний продаж алкогольної продукції ліцензується незалежно від специфіки.

Законопроектом закріплюється поняття реалізації алкогольної продукції при наданні послуг громадського харчування. Під нею, згідно з документом, слід розуміти закупівлю такої продукції за договором поставки, її зберігання (в тому числі в розкритій упаковці), використання для виготовлення алкогольної, спиртовмісної харчової та іншої харчової продукції, а також відпустку споживачеві, здійснювані при наданні послуг громадського харчування.

Проект федерального закону не передбачає пред'явлення до ресторанів і кафе вимоги про наявність довгострокового договору оренди для одержання ними ліцензії на реалізацію алкоголю. У свою чергу, чинне законодавство закріплює необхідність наявності у претендента ліцензії договору оренди строком більш ніж на рік (ч. 6 ст. 16 закону № 171-ФЗ).

Тим часом, на підприємствах громадського харчування, відповідно до законопроекту, повинні бути, крім залу обслуговування відвідувачів, інші приміщення для їх обслуговування (хол, гардеробна, туалетні кімнати і т. П.), А також підсобні приміщення для персоналу та приміщення для виготовлення кулінарної продукції. Згідно із законопроектом, продаж алкоголю при наданні послуг громадського харчування допускається тільки на підприємствах громадського харчування загальною площею не менше 50 кв. м. При цьому до ресторанів і кафе пропонується не застосовувати вимогу про наявність складів, чинне щодо торговельних об'єктів для здійснення роздрібної торгівлі алкогольною продукцією.

На думку авторів документа, застосування до підприємств громадського харчування норм, що регулюють роздрібну торгівлю, створює можливості для магазинів алкогольної продукції обходити, наприклад, недопущення роздрібного продажу алкогольної продукції з 23.00 до 8.00 за місцевим часом. Для цього вони імітують діяльність з надання послуг громадського харчування, встановлюючи кілька столиків і пропонуючи споживачам придбати алкоголь порційно.

Новости