• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ВДУ відвідав академік РАН Анатолій Фоменко

15-18 грудня Воронезький державний університет відвідав видатний математик, академік РАН Анатолій Фоменко. Візит вченого став знаменною подією для математичного співтовариства Воронежа.

Анатолій Фоменко є лауреатом премії Московського математичного товариства (1974), премії Президії АН СРСР в області математики (1987), лауреатом Державної премії РФ в області математики (1996). У 1994 році він був обраний дійсним членом (академіком) РАН по відділенню математики, а в березні 2009 року - дійсним членом Академії технологічних наук РФ. Анатолій Фоменко - автор понад 250 наукових публікацій з математики, в тому числі 27 монографій, 10 підручників і навчальних посібників.

В ході візиту академік прочитав для викладачів і студентів ВДУ лекцію на тему «Приховані симетрії, більярд і механіка» про рішення деяких завдань в теорії динамічних систем. У своєму виступі він, слідуючи тези «від простого до складного», розповів, що в останні роки були відкриті нові фізичні системи, що володіють багатими прихованими симетрії, що дозволяє ефективно описувати траєкторії руху. Однак, у багатьох конкретних випадках еволюція системи вельми химерна. Це, наприклад, деякі випадки динаміки важкого твердого тіла в просторі, що і було продемонстровано на прикладах систем з небесної механіки.

Виступ Анатолія Фоменко викликав жвавий інтерес у слухачів, про що свідчить велика кількість непростих питань, на які Анатолій Тимофійович охоче дав вичерпні відповіді.

В рамках візиту гість також зустрівся з ректором ВДУ, професором Дмитром Ендовицкий і відвідав Музей історії університету, а також зустрівся з членами оргкомітету Воронезької зимової математичної школи Селіма Крейна , Головою програмного комітету якій він є. В ході засідання було обговорено дата проведення наступної школи - 25-31 січня 2016 року.

Прес-служба ВДУ

Новости