• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Росія в майбутньому може втратити ракетно-ядерний щит

Міноборони Росії ризикує перевиконати плани скорочення російських стратегічних сил по СНО-3. Як грім серед ясного неба, пролунала заява, зроблена генконструктором Московського інституту теплотехніки академіком РАН Юрієм Соломоновим, з якого випливає, що держоборонзамовлення на 2011 рік вже зірваний , В тому числі і зі стратегічних сил.

Фото: AP

За його словами, згідно з держпрограмою озброєнь (ГПВ) на 2007-2015 роки, війська повинні були отримати 100 "Тополь-М". Ситуація ускладнюється тим, що в попередні роки ці плани не виконувалися і існують великі побоювання, що ГПВ-2020 також буде зірвана.

Іншими словами, в умовах, коли США прискореними темпами проводять масштабну модернізацію своїх стратегічних сил, коли Китай активно нарощує свій ядерний арсенал, а Франція в півтора рази збільшує свій атомний флот за рахунок запровадження нових АПЛ "Барракуда", Росія ризикує критично послабити свою оборонну міць .

За словами ракетобудівника, це обумовлено тим, що Міноборони, не дивлячись на доручення прем'єра Володимира Путіна, зроблене ще в березні на Воткинском заводі, що виробляє боєголовки для МБР, затримує виділені урядом гроші. У підсумку, як визнав Юрій Соломонов, виконання очікуваного замовлення на перспективні "ярси" очікувати не варто.

Нагадаємо, що під керівництвом Юрія Соломонова в Московському інституті теплотехніки були розроблені чотири ракетних комплекси для ракетних військ стратегічного призначення, включаючи "Тополь-М" шахтного і мобільного базування, а також новітній "Ярс". Там же розробили ракету морського базування "Булаву", добро на виробництво якої після серії останніх успішних випробувань дав сам Сердюков.

Зауважимо, що ще в середині травня президент Дмитро Медведєв визнав факт зриву держоборонзамовлення за 2010 рік, зажадавши покарати винних. Багато експертів, включаючи і самого Соломонова, робили заяви, що багато хто з покараних, які втратили своїх постів, в дійсності були або "стрілочниками", або "мертвими душами", давно відійшли від справ.

Втім, після "заспокійливої" прес-конференції міністра оборони Анатолія Сердюкова 1 липня побоювання щодо чергового зриву виконання держоборонзамовлення у багатьох розвіялися. Глава Міністерства оборони торкнувся і нещодавньої наради у президента Росії, присвяченого виконанню держоборонзамовлення 2010 року. За словами Сердюкова, "критичні зауваження, висловлені на ньому керівником держави, були прийняті як керівництво до дії. Відрадно, що завдання першої половини нинішнього року успішно виконані, вдалося навіть, що називається, підчистити торішні хвости. Розміщення ДОЗ тепер йде досить активно, є впевненість, що виконаємо його повністю ".

Однак одкровення Юрія Соломонова змусили засумніватися в тому, що ситуація кардинальним чином змінилася. Втім, на прес-конференц-дзвінка 1 липня Анатолій Сердюков все ж проговорився, що проблеми з ВПК існують. За його словами, "одна з причин" зависання "контрактів в тому, що часто нам (Міністерству оборони. - Ред.) Важко домовитися з" оборонкой "про ціну на продукцію. Часом нас не влаштовує час виконання замовлень, а іноді занадто затягується процес узгодження цін ".

Останнім часом у нас з'явилася тенденція: немає своїх безпілотників - закупимо ізраїльські. "Погані" і "дорогі" танки замінимо німецькими "леопардами". Замість "застарілих" "Калашникова" та СВД теж знайдемо що-небудь закордонне. А що з балістичними ракетами? Невже в нашому МО розраховують на те, що в умовах чергового зриву держоборонзамовлення ми зможемо "заткнути" дірку американськими "мінітменамі" або ізраїльськими "Єрихон"? І хто ж тут прав, Сердюков або Соломонів?

Ситуацію в інтерв'ю "Правде.Ру" коментують експерти Олександр Храмчихін, Владислав Шуригін і Костянтин Сівков.

Анатолій Храмчихін, заступник директора Інституту політичного і военногоаналіза: "Зрозуміло, більше довіри викликає заява Соломонова, яке, по суті своїй, нічого принципово нового, окрім можливого невиконання держоборонзамовлення-2011, не містило. Адже у нас вже давно склалася практика несплати підприємствам ВПК їх роботи. і з початку 1990-х років ситуація тільки погіршувалася. Ви запитаєте, куди ж діваються гроші? Це одвічне наше запитання, відповідь на який можуть дати лише ті, хто спрямовує і регулює їх потоки.

Вже є крилатий вислів щодо того, що корупція стала становим хребтом нашої держави. Виправити ситуацію в такій системі неможливо, і, по всій видимості, ніхто нічого міняти і не думає, оскільки, судячи з поведінки нашої еліти, вона всерйоз навіть не думає про те, що на нас може хтось напасти.

А в даному випадку діру з балістичними ракетами заткнути буде нічим. І справа навіть не в тому, що їх виробники ні за яких умов не стануть продавати стратегічні види озброєнь. Просто чужі ракети ніяк не можуть підійти до вже наявної у нас базі експлуатації ".

Владислав Шуригін, військовий експерт: "Соломонов, безумовно, має рацію. Він знає, про що говорить, як людина, пов'язана з ракетобудуванням не з чуток. Що стосується Міноборони, тобто дані, що по 2011 році воно не проплатило понад 50 відсотків замовлення. І інші гендиректора ВПК і розробники зброї відкритим текстом говорять про зрив держоборонзамовлення-2011.

В даному випадку наше Міноборони веде себе як публічна жінка, яка мріє віддатися клієнтові дорожче. Створюється враження, що ці люди діють так тому, що не розглядають Росію як країну тривалого перебування, вважаючи її лише майданчиком для заробляння грошей. По суті, вони ведуть себе як іноземні менеджери, які рано чи пізно подадуться в тепліші краї.

Судячи з їхніх дій, їм глибоко плювати, скільки в підсумку буде у Росії ракет і чи будуть вони взагалі. По всій видимості, головним завданням є керована каналізація грошей в чітко заданому напрямку.

Поки ми не побачимо справжнього судового розгляду з цього питання, ситуація буде тільки погіршуватися. А заяву Соломонова слід розглядати в тісному зв'язку з масовим звільненням генералів з Генерального штабу. За моїми даними, це пов'язано з незгодою щодо "реформи" збройних сил Макарова і Сердюкова, яка звелася до розвалу армії. Той же Третьяк був блискучим продовжувачем старих традицій Генерального штабу ".

Костянтин Сівков, 1-й віце-президент Академії геополітичних проблем: "Соломонів просто констатував факт того, що є, хоча про це говорять уже давно. Міноборони чомусь тримає гроші, призначені для ВПК. Ну скажіть, як останній буде щось виробляти? Тут навіть на голому патріотизмі НЕ вирулити. Адже для виробництва техніки хоча б треба сплатити за роботу робочим, щоб вони остаточно не померли з голоду і розрахуватися з олігархами, які тримають в своїх руках підприємства, що виробляють метали.

Що стосується Сердюкова, то він поводиться за своєю природою і психології директора меблевого магазину, але тільки не військового. Ну який з нього попит? З точки зору мебляра, що намагається витягти грошові вигоди, які закуповуються танки фактично рівноцінні табуретках, а балістичні ракети - меблевих гарнітурів. ВПК ж з його точки зору - це такі собі виробники меблів, які загинають ціну. Звичайно, було б смішно, якби подібні дії не завдавали колосального шкоди обороноздатності нашої країни. Тому всі закупівлі, всі рухи виділяються урядом коштів повинні повністю контролюватися широкою громадськістю. Без цього на перше місце як і раніше будуть покладені "відкат і відсоток".

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"

А що з балістичними ракетами?
І хто ж тут прав, Сердюков або Соломонів?
Ви запитаєте, куди ж діваються гроші?
Ну скажіть, як останній буде щось виробляти?
Ну який з нього попит?
Новости