• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Косачев прокоментував заяву Трампа про скасування антиросійських санкцій

Фото: ПГ / Юрій Паршінцев

Заяви президента США Дональда Трампа про можливість скасування санкцій проти Росії в обмін на поступки по Україні та Сирії є риторичними, лідер Сполучених Штатів таким чином відреагував на думку простих американців, які висловилися за покращення відносин з РФ. Про це заявив глава Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, передає ТАСС.

Раніше Трамп в інтерв'ю агентству Reuters заявив , Що він може розглянути можливість зняття з Росії обмежувальних заходів, якщо Москва зробить «щось корисне» для США по Сирії та Україні.

«Політична вага висловлювань Трампа про готовність розглянути питання про скасування санкцій проти Росії в обмін на її поступки щодо Сирії і Україні, гадаю, не виходить за рамки риторичного», - сказав сенатор.

Він підкреслив, що Дональд Трамп не може скасувати те, чого не брав. Санкціям невипадково надали формат законодавчого акту, фактично позбавивши президента США права дії і прийняття рішень з даного питання, вказав Косачев, зазначивши, що «конгрес явно не збирається зупиняти свою активність».

Сенатор також вважає, що поступки, про які говорив американський лідер, «навряд чи реалістичні», оскільки ніхто не збирається припиняти процес звільнення Сирії від терористів, а також змінювати керівництво країни з чиєї-небудь зовнішньої волі, а все інше швидше за все Сполучені Штати не цікавить.

Він також вказав, що Вашингтон формально не має відношення до врегулювання ситуації на Україні, оскільки не є учасником переговорного процесу.

«Якщо ж під поступками розуміються побажання (спеціального представника Держдепартаменту США по Україні Курта) Волкера, які просто повторюють позицію офіційного Києва, то там немає особливого предмета для обговорення, бо це суперечить Мінським угодами», - сказав він.

На думку Костянтина Косачева, висловлюваннями про готовність до скасування санкцій президент США відреагував на соцопитування, який говорить про бажання простих американців поліпшити відносини двох країн.

«Трамп зазвичай не робить випадкових заяв. І коли він говорить про готовність до скасування санкцій, що вкрай непопулярне у американського істеблішменту, він знову намагається реагувати на думки простих американців », - зазначив член Ради Федерації.

Він нагадав, що згідно з даними соціологічного дослідження, проведеного Gallup, громадяни США вважають більш важливим спробувати продовжити зусилля щодо поліпшення відносин між Москвою і Вашингтоном (58%), а не робити жорсткі економічні і дипломатичні кроки проти РФ (36%).

«Тому глава Білого дому постарався продемонструвати, що справа не в ньому, а в упертих конгресі і в відсутності деяких російських поступок», - констатував Косачев.

Тижнем раніше в конгресі США заявили , Що Америка і Росія зможуть налагодити відносини в разі, якщо Москва буде «вести себе краще».

Крім того, 9 серпня офіційний представник Держдепу Хезер Науерт сказала , Що Сполучені Штати за допомогою санкцій хочуть домогтися від Росії «поліпшення поведінки».

Новости