• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Соліст Brainstorm - про російської провінції, фестивалях і піснях російською мовою

Фото надане прес-службою

У цей уїк-енд, 4 і 5 червня на ВДНГ пройде один з головних літніх музичних фестивалів BOSCO Fresh Fest. Серед іноземних гостей - легендарна латиська група Brainstorm. Соліст колективу Ренарс Кауперс розповів про турне по Росії, участі в фестивалях, важливості конкурсу "Євробачення" і роботі з Земфірою, Бі-2 і Євгеном Гришковцом.

- Ви регулярно буваєте в Росії.

- Так, досить часто. Останній раз приїжджали в квітні з п'ятьма концертами - в Обнінську, Тулі, Калузі, Орлі і Нижньому Новгороді.

- Ви вже об'їхали всі міста нашої країни?

- На жаль, не доїхали ще до Далекого Сходу. Щороку збираємося до Владивостока і на Камчатку, Ілля Лагутенко запрошував нас виступити там з концертами на фестивалі V-ROX, але поки що не склалося. Хоча це був би чудовий привід, і ми б з великим задоволенням це зробили.

- Виходить, що в Росії ви опиняєтеся кілька разів на рік?

- Так, останнім часом так і є. Все почалося в 2002 році, коли ми приїхали перший раз на фестиваль MAXIDROM. Це був час, коли пісня Maybe була на піку популярності. А потім ми познайомилися з групою Бі-2 і спільно записали пісню "ськользськой вулиці". Потім наш друг Міша Козирєв порадив нам перевести одну з наших пісень з латиської на російську, і врешті-решт це стало композицією "Вихідні". Так у нас поступово набрався російськомовний репертуар.


- Ці пісні російською мовою ви виконуєте тільки тут?

- В основному, звичайно, так. Але є, наприклад, "На зорі" і "Слизькі вулиці", які ми співаємо російською всюди, де б не виступали, тому що вони існують тільки в російській варіанті. І люди їх приймають дуже добре, завжди підспівують.

Два роки тому Земфіра запросила нас взяти участь в її проекті The Uchpochmack, де грають її племінники, в рамках фестивалів "SVOY Суботник" і ALFA FUTURE PEOPLE. Ми разом зіграли два прекрасних концерту, правда вони були дуже короткими - усього п'ять або шість пісень.

- Взагалі фестивальна культура в Росії доросла до світового рівня? Ви ж виступали на Glastonbury, вам є з чим порівнювати.

- Мені здається, у вас все добре, і з кожним роком стає все краще. Я б навіть сказав більш дисциплінованими. Були часи, коли в день фестивалю вранці на майданчику ще не було техніки і доводилося виступати без репетицій, але врешті-решт все виходило. А зараз навіть з точки зору організації таких проблем немає. Якщо раніше у організаторів не було особливої ​​можливості познайомитися з європейським досвідом, то сьогодні все їздять і дивляться, як це робиться в усьому світі.


- А що будете виконувати в ці вихідні?

- Всього потроху. Будемо співати і російською, і пісні з нового альбому 7 step of fresh air, який вийшов в минулому році. Ну і, звичайно, не забудемо про старі добрі хіти Brainstorm, такі як Thunder, композиція з Бі-2 і Женею Гришковцом - "Слизькі вулиці", "На зорі". І Maybe, безумовно.

- А як щодо колаборацій із західними артистами?

- Ми близько дружимо з Френсісом Хіллі з шотландської групи Travis. Він кілька разів допомагав нам з текстами. Наприклад, пісню "Гори-гори ясно" перевів для нас з російської на англійську. Одна композиція з останнього альбому - теж його робота. Так дивно вийшло, що його студія звукозапису перебуває прямо через дорогу від нашої студії в Берліні. Так що ми багато з ним спілкувалися, разом сиділи вечорами. Ще подружилися з Девідом Брауном з групи Brazzaville. Він допомагав нам перекладати з російської текст пісні "Пропуск", яка стала називатися Raindrops. А ми взяли участь у записі його останнього альбому і в роботі над треком Girl. За останній час це, напевно, все. Фаррелл Вільям ніколи не піднімає трубку. (Сміється).

- А ви хотіли б йому додзвонитися?

- Із задоволенням! Мені особисто дуже близький той, що він робить. Він вдало поєднує хіп-хоп і поп-музику, цікаві ритми, оригінальні рішення. А з останнього, що я чув, що мені сподобалося - американська група 21 Pilots. Вони, до речі, будуть у вас в Москві виступати в жовтні. На сцені завжди влаштовують якийсь перформанс з виступу. Мені здається, є щось свіже в їхній музиці.


- Ви стежите сьогодні за конкурсом "Євробачення"? Адже для вас воно стало поворотним моментом музичної кар'єри.

- Можна сказати, що так, стежу. До речі, наш барабанщик Каспарс Рогу став головою журі шоу "Супер Нова", в якому вибирають тих виконавців, які представлять Латвію на "Євробаченні". Сам конкурс зазвичай дивимося разом, але ось в цьому році фінал побачити не вдалося. Ми вирушили в похід в рамках одного цікавого проекту, який приурочений до наближається сторіччя незалежності Латвії і називається "1836" - саме стільки кілометрів становить державний кордон. Вона була поділена на 100 невеликих відрізків, які музиканти повинні будуть пройти з концертами до 2018 року. І 14 травня ми якраз поклали початок цьому проекту: йшли вздовж узбережжя і в кінці другого дня дали безкоштовний акустичний концерт в маленькому місті Колка. Вийшло дуже здорово, нас так тепло приймали, тому що мало що відбувається в цих містечках на кордоні. Дуже хороша ідея - обійти Латвію і дати кордону на рубежах.

Мені не подобається, коли музику починають змішувати з політикою. Але цей проект без політичного підтексту. Він, скоріше, про культурної цілісності. Ми тільки що повернулися з Дубліна. Там, на наступний день після концерту, я пішов гуляти по місту і зустрів одного дуже милого дідуся. Виявилося, він теж багато подорожує по світу, вивчає різні релігії. І він сказав, що найважливіша релігія світу - це дружба. І мені здається, що музика - це хороша основа для того, щоб люди різних релігій і різних національностей могли бути разом.

Посилання по темі

сюжет: Персони

Ви вже об'їхали всі міста нашої країни?
Виходить, що в Росії ви опиняєтеся кілька разів на рік?
Ці пісні російською мовою ви виконуєте тільки тут?
Взагалі фестивальна культура в Росії доросла до світового рівня?
А що будете виконувати в ці вихідні?
А як щодо колаборацій із західними артистами?
А ви хотіли б йому додзвонитися?
Ви стежите сьогодні за конкурсом "Євробачення"?
Новости