• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Золото в Гонконзі

  1. імпорт
  2. експорт
  3. Золото в банках Гонконгу

Нещодавно ми вже публікували нашу аналітичну статтю про те, що відбувається на золотому ринку Китаю і які у нього тенденції.

Сьогодні ми подивимося в бік Гонконгу в його «золотом відношенні».

Історія ринку золота Гонконгу налічує більш ніж 90 років і одним з найважливіших гравців тут є Китайське біржове співтовариство по золоту і сріблу (Chinese Gold and Silver Exchange Society, CGSE). CGSE було відкрито в 1910 році.

Золотий ринок Гонконгу складається з трьох основних частин: Китайського біржового співтовариства по золоту і сріблу (CGSE), місцевого Лондонського ринку золота і Товарній Біржі Гонконгу.

CGSE розвивалася і веде свою діяльність і донині на основі традиційного ринку золота. Що стосується Лондонського ринку, то він був заснований Лондонським і цюріхськими підрозділами золото дилерів в Гонконзі, а Товарна Біржа Гонконгу, веде свою діяльність з торгівлі ф'ючерсними контрактами на золото.

Китайське біржове співтовариство по золоту і сріблу грає дуже важливу роль в «золотий» життя Гонконгу. Золотий ринок Гонконгу - це єдине місце з проведення торгів з фізичним золотом, а також ринок ф'ючерсних угод.

Завдяки своїй зручній географічній схильності і розвиненій інфраструктурі, Гонконг - це єдине місце в світі, де операції проводяться по суботах.

Генеральний директор Malca-Amit Precious Metals, компанії, яка нещодавно відкрила золото сховище об'ємом в 2000 тонн в Шанхайській Зону Вільної Торгівлі, Джошуа Ротбарт зазначив, що зараз існують 12 банків, які мають право імпортувати золото в Китай. Всі вони мають ліцензію PBOC (Peoples Bank of China), роздільну такого роду діяльність з золотом в відношенні Китаю. Але для кожної нової золотої поставки в Китай вони повинні отримувати новий дозвіл PBOC. До отримання підтвердження, золото «складується» або якщо підібрати більш відповідний термін, зберігається за межами Китаю, і транспортується в міру потреби в країну. Протягом останніх кількох років, більша частина золота, що надходить в Китай, надходила саме в Гонконг. Гонконг розглядається як сховище золота, що знаходиться за межами Китаю, де золото складується, до тих пір, поки не буде отримано дозвіл на його імпорт до Китаю. Так звана «паркування» для золота.

2013 рік охарактеризувався бумом на попит фізичного золота в Китаї. Аналітика Кооса Янсена, золотого аналітика в BullionStar, дуже ясно і чітко показує, всю динаміку золото-торгівлі Гонконгу з Китаєм. Брутто імпорт золота в Гонконг в 2013 році склав 2 239 метричних тонн. Більша частина цього золота була імпортована в материковий Китай, а решта 597 тонн залишилися в Гонконзі. Якщо вдуматися, то за логікою, семі-мільйонне населення Гонконгу просто не в змозі скупити 597 тонн золота в перебігу року. Як вважає Коос Янсен, велика частина чистого імпорту Гонконгу являє собою товар для повсякденного пропозиції, який був транспортований в Гонконг зливковий баками, які очікували збуту в Азії, цілком ймовірно, що з Китаю.

Як вважає Коос Янсен, велика частина чистого імпорту Гонконгу являє собою товар для повсякденного пропозиції, який був транспортований в Гонконг зливковий баками, які очікували збуту в Азії, цілком ймовірно, що з Китаю

Коос Янсен. Фото з Twitter @KoosJansen

Згідно аналітиці Кооса Янсена, чистий імпорт золота в Гонконзі з січня 2010 року по квітень 2014 року, склав 938 тон. Перш ніж робити які-небудь висновки про загальну кількість золота в Гонконзі, Коос Янсен намагається розкрити всю схему.

У материковому Китаї податок на золоті прикраси становить 22% на відміну, від Гонконгу де цей податок повністю відсутня. У зв'язку з цим туристи, які відвідують материковий Китай, набувають золото саме в Гонконзі. Навіть існують особливі «золоті тури» по магазинах Гонконгу.

Крім того аналітик вважає, що ще кілька сот тонн золота знаходиться у вільному обігу також знаходяться в Гонконзі.

імпорт

У квітні 2014 року Гонконг імпортував 13 тонн золота, що є найнижчим показником з лютого 2013 року. Але більш цікавими є цифри по чистому експорту золота з Гонконгу. Період після квітня 2013 року показав значне зростання чистого експорту золота з Гонконгу, на увазі китайського золотого буму, після спаду цін. У 2013 році чистий імпорт золота на материковий Китай склав безпрецедентну кількість, якщо враховувати, що велика кількість золота також було заброньовано за межами материка в очікуванні подальшого імпорту.

експорт

Що ж стосується експорту, то в період після квітня 2013 року, чистий експорт золота з Гонконгу склав 67 тонн, що також є найнижчим показником з лютого 2013 року. Це поряд з падінням попиту на золото в Китаї в квітні, за оцінками Шанхайської Біржі Золота.

З причини того, що банки транспортують золото в Вільну Торговельну Зону Шанхая, чиста експортна зв'язок між Гонконгом та Китаєм буде стабільно високою.

Китай, будучи найбільшим в світі імпортером золота, використовує Гонконг як парадні ворота для транспортування золота, золотих прикрас, сліткового золота, а також монет. З початку 2014 року, Китай імпортував 354 тонни золота з Гонконгу.

Золото в банках Гонконгу

Гонконг - це фінансовий лідер Східної Азії. Представляючи собою наівисочайшую концентрацію банківських установ на душу населення в світі, Гонконг зібрав понад 70-ти з 100 провідних світових банків на своїй території.

Гонка за золотом серед центральних банків світу може обійти за своєю популярністю навіть рейтинг гонок «Формула-1». Звучить хоч і смішно, але «золоте лідерство» за зливковий золото, монети і кленові листи просто охопило провідні країни світу, де Китай з космічною швидкістю, навіть порушуючи правила, переганяє всіх.

У Гонконзі хоча і не всі, але багато великих основні банки продають золоті монети і злитки, а також їх купують. Є можливість зберігання придбаного золота в банківських скриньках.

Банк Hang Seng продає крюгеррандів (золоті монети Південно-Африканської республіки), золоті американські монети, золоті кленові листи, австралійські і британські золоті монети, золотий злиток з логотипом банку вартістю 9,391 Гонконзьких доларів за унцію, а за 1 грам 301.90 гонконгських доларів. Це, мабуть, єдиний банк в Гонконзі, який продає і купує золото, маючи справу з клієнтами, які не відкрили рахунок в банку. У банку є ліміт на покупку і продаж золота для клієнтів, без ліку в Hang Seng.

Ціни на золото в банку Hang Seng за станом на 2 червня 2015

Bank of China продає американські, китайські золоті монети, а також канадські золоті монети і різного виду срібло. Для того, щоб придбати або продати золото в цьому банку, необхідно для початку відкрити особистий банківський рахунок .

Для того, щоб придбати або продати золото в цьому банку, необхідно для початку   відкрити особистий банківський рахунок

Ціни на золото в Bank of China станом на 3 червня 2015

Банк OCBC Wing Hang Limited є одним з найбільших банків Гонконгу. Банк серед інших послуг займається продажем інвестиційного золота. У списку продаваного золота є золоті монети, злитки, золоті канадські монети із зображенням кленового листа, злитки країн далекого сходу, кілограмові злитки. Банк не продає і не купує золото у сторонніх клієнтів, тобто, це означає, що для його купівлі або продажу необхідно мати рахунок в банку OCBC Wing Hang.

Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC) є одним з чотирьох найбільших банків. У банку є окремий департамент дорогоцінних металів, заснований в 2009 році. Банк оперує своєю філією в Гонконзі. У 2002 році ICBC офіційно отримав дозвіл від Народного Банку Китаю на імпорт золотих злитків. Також, з 2002 року, ICBC є офіційним постачальником сліткового золота на Шанхайську Біржу Золота. З 2006 року, в зв'язку з лібералізацією ринку Китаю, ICBC отримав дозвіл на продаж сліткового золота в своїх філіях, включаючи Гонконг. Інвестиційне золото з емблемою банку поділяється на 7 вагових категорій, від 20 грам і до 12,5 кілограм. До того ж, банк пропонує і інші види сліткового золота різної форми і декору.

Різновиди інвестиційних злитків і монет, що пропонуються банком ICBC: зливковий золото вагою в 12, 5 кг, зливковий золото маленького ваги від 20 до 100 грам, золоті монети під назвою «ancient money», мають форму старовинних китайських монет династії Кін і вагою від 3 грам до 1 унції, золоті монети у вигляді човна, вагою від 30 до 200 грам, золоті злитки із зображенням квітки півонії, популярного в Китаї, вагою від 5 до 100 грам, золоті злитки під назвою «Jixiangruyi» від 5 до 100 грам, золоті монети із зображенням Бога багатства і достатку, вагою від 5 до 1000 грам.

Золоті монети «Ancient Money»

Wing Lung Bank - це один з найстаріших китайських банків в Гонконзі. Він пропонує золоті злитки вагою в 250-500 грам, а також вагою в 1 кілограм, канадські золоті монети із зображенням кленового листа, вагою до 1 унції.

China Construction Bank - ще один банк, який торгує інвестиційним золотом.

Крім банків, які торгують інвестиційним золотом його також можна придбати і у великих дилерів в Гонконзі, яких безліч.

Так, THSS Gold and Silver займається продажем південноафриканських монет, золотих австрійських монет, а також золотих американських монет і є дилером сліткового золота в Гонконзі.

Lucius Presious Metals - ще один дилер інвестиційного золота в Гонконзі. Дилерами також є такі компанії, як Lucius Presious Metals, Heraeus Precious Metals.

Крім усього цього, відомим є великий онлайн брокер дорогоцінних металів Kitko

Зацікавлені в золотих інвестиціях або в зберіганні своїх заощаджень у вигляді золота можуть відкрити банківський рахунок в Гонконзі і використовувати його для придбання і продажу фізичного золота, а також його зберігання. Як видно з нашого огляду, варіантів і різноманітності для цього в Гонконзі предостатньо.

Новости