• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як США завойовують місце на світовому ринку нафти

Москва, 21 серпня - "Весті.Економіка". США стають все більш впливовим гравцем на ринку нафти. Не дивно, що Штати активно намагаються отримати частку ринку шляхом геополітичного тиску на конкурентів.
На поточному тижні стало відомо, що в квітні цього року нафтові термінали Техасу вперше відправили на експорт більше нафти, ніж імпортували. Більш того, якщо в квітні експорт перевищував імпорт на 15 тис. Барелів на добу, то вже в травні показник виріс до вражаючих 470 тис. Барелів на добу.

Oilprice.com

Загальний же обсяг експорту нафти з США в травні досяг рекордної позначки 2 млн барелів на добу, при цьому частка Х'юстон-Галвестона в загальному обсязі становить 70%. Для порівняння, в середині минулого року його частка становила приблизно 50%.
Основна частина експорту сирої нафти з району Х'юстон-Галвестон прямувала в Китай, Канаду, Італію та Великобританію, причому експорт до Китаю становив в середньому 300 тис. Барелів на день в червні і липні. Однак в цьому місяці жоден вантаж сирої нафти не був завантажений для Китаю. За даними ЗМІ, це сталося на тлі зростаючої напруженості в торгівлі між Вашингтоном і Пекіном.
Втім, ми вже бачили повідомлення про те, що Китай призупиняє закупівлі нафти у США, і тут немає нічого дивного.
Разом з тим, варто зазначити ще один цікавий момент. Техас в доступному для огляду майбутньому може стати найбільшим виробником нафти після Росії і Саудівської Аравії. Такі оцінки дають аналітики HSBC. Якщо їх розрахунки виявляться вірними, то штат буде добувати в 2019 року близько 6 млн барелів на добу.
Експерти RBC дають ще більш оптимістичну оцінку. Вони вважають, що видобуток в Техасі перевищить 6,5 млн барелів на день протягом наступних семи-десяти років. Однак не всі налаштовані оптимістично.
Скептики вважають, що бум сланцевої видобутку в Техасі досягне піку на набагато нижчих рівнях, ніж 6 млн барелів на добу, не в останню чергу через значну боргового навантаження багатьох сланцевих компаній. Втім, поки ми спостерігаємо зростаючий тренд. Видобуток нафти в штаті за 12 місяців (по червень) виросла на 27% до 4,3 млн барелів на добу, такі дані наводяться в останній доповіді Техаського альянсу виробників. Це становило 40% від загального обсягу США за цей місяць.

В даний час США можуть добувати газ, який ще кілька років тому добути не могли, так що зараз Штати номер один в цьому питанні і не боятися конкуренції з "Північним потоком -2". Про це Дональд Трамп заявив в ході прес-конференції.

На цьому тлі варто згадати деякі дії США на геополітичній арені. Санкції щодо Ірану, наприклад, цілком укладаються в загальну картину. Штати закривають один з регіонів поставок нафти в Європу і нав'язують Старому Світу поставки своїх вуглеводнів.
Схожа ситуація і зі сланцевим газом. Президент США Дональд Трамп не приховує, що всі спроби заблокувати будівництво "Північного потоку-2" не що інше, як бажання поставляти свій газ в Європу, правда, для цього європейці повинні ще побудувати за свої гроші термінали, що приймають даний вид палива.
Новости