• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

SIP-транк: перехід з аналогової на SIP телефонію і підвищуємо продажу компанії

 1. Що таке SIP-транк
 2. Переваги SIP-транков
 3. Вибір SIP-оператора
 4. Модернізація інтернет-підключення
 5. Заміна аналогової АТС на IP-АТС
 6. ОТКРОЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ПЕРЕВАГИ ПРОГРАМНОЇ АТС

Епоха старої доброї телефонії (ТМЗК) наближається до кінця. Звичні телефонні лінії - аналогові, ISDN BRI або E1 PRI переводять на сучасну гнучку технологію - SIP-транк (Session Initiation Protocol).

Великі телекомунікаційні оператори масово відмовляються від застарілих технологій і впроваджують IP-телефонію. У найближчому майбутньому неминучий повний перехід операторських телефонних ліній на SIP-транки, а корпоративних АТС на протокол SIP.

Verizon поетапно відмовиться від ISDN в США до 2018 року. У Великобританії кількість ліній ISDN скоротилося з 4,7 мільйонів (2007 г.) до менш ніж 3 мільйонів, і ця тенденція набирає обертів. До 2017 року від установки ISDN ліній повністю відмовляться найбільші оператори ринку - BT, KPN, France Télécom, Deutsche Telekom і Telecom Italia.

У 2015 році кількість SIP-транков збільшилася на 62% в порівнянні з попереднім роком (в основному за рахунок Північної Америки). У цьому керівництві докладно розглянуті принцип роботи, переваги і механізм переходу на SIP-транки.

Що таке SIP-транк

По суті, SIP-транк - це телефонна лінія, яка надається через IP-мережу по протоколу SIP. За допомогою цього стандартного протоколу оператор підключає до офісної АТС один або кілька голосових каналів. Телефонні номери, які призначаються оператором, називаються номерами DID (Direct Inward Dialing) і можуть закріплюватися за SIP-транк. У багатьох країнах наявні телефонні номери можуть перекладається в DID і закріплюватися за новим SIP-транк.

Переваги SIP-транков

Перехід з звичайної телефонії на SIP-транки надає цілий ряд переваг:

 • Зниження абонентної плати за канал і номер DID. Абонентна плата за голосові канали та DID номера істотно менше плати за ту ж кількість аналогових ліній.
 • Зниження вартості викликів. Через велику кількість SIP-операторів і конкуренції в цьому сегменті, ціни на SIP-виклики відчутно нижче, ніж на звичайні виклики. Деякі SIP-оператори навіть пропонують SIP-транки з безлімітними пакетами.
 • Висока якість послуг, що надаються. Досягається завдяки підключенню до SIP-Транки географічно розподілених і навіть міжнародних номерів. Додаючи до SIP-Транки номера в різних містах і країнах, ви даєте клієнтам можливість зв'язатися з вами по локальному номеру. Клієнти економлять кошти, а ви приймаєте виклики на свою офісну АТС. Продажі зростають, адже тепер клієнтам простіше зв'язатися з вами.
 • Зміна офісу зі збереженням єдиного номера. SIP-транк не прив'язаний до конкретного місцезнаходженням. Ви можете змінити офіс і зберегти колишній номер. Тепер не потрібно повідомляти клієнтів про новий номер, коригувати рекламні матеріали, візитки, і платити операторові за перенесення номера.
 • Відмова від VoIP-шлюзу. SIP-транк позбавляє від необхідності купувати і підтримувати VoIP-шлюзи. Виклики з телефонної мережі надходять безпосередньо по SIP-протоколу. Підвищується і якість зв'язку завдяки тому, що не потрібно конвертувати аналоговий сигнал в IP.
 • Переваги сучасної IP-АТС. Сучасні IP-АТС і системи уніфікованих комунікацій підвищують продуктивність, забезпечення мобільності викладацького складу і якість сервісу. Підключити IP-АТС до SIP-Транки набагато простіше, ніж до звичайної телефонної лінії.
 • Масштабованість. Якщо кількість дзвінків зростає, можна швидко і легко додати додаткові голосові канали до існуючого SIP-транк. Досить одного дзвінка оператору. Як правило, послуга включається негайно. Порівняйте це з витратами часу на замовлення і прокладку додаткових аналогових ліній, установку плат розширення та програмування аналогової АТС!
 • Необхідна кількість каналів. Можна замовити і оплачувати тільки потрібну кількість голосових каналів. Використовуючи традиційні технологііISDN / E1, ви отримуєте не менше 15 каналів. І можете розширюватися тільки пакетом по 15-30 штук. Для невеликої компанії це, як правило, - зайва трата коштів.

Вибір SIP-оператора

Наступний крок - вибір відповідного оператора, який надає SIP-транк. На цьому етапі потрібно врахувати кілька факторів:

 • Безпека. Оскільки SIP-транки підключаються через Інтернет, важливо забезпечити безпеку мережі оператора і надійний механізм захисту від телефонного шахрайства. Система антіфрода (запобігання шахрайства) повинна постійно відстежувати активність SIP-транков і негайно блокувати виклики при підозрілої активності.
 • Власна мережа. Чи має SIP-оператор власну мережу або він працює "віртуально" в сторонньої мережі під власним брендом? Є чимало "віртуальних" операторів без власної мережі, які, по суті, є посередниками SIP-транков інших операторів. Ми рекомендуємо співпрацювати з операторами, які не тільки пропонують SIP-транки, але і володіють власною IP-мережею.
 • Конкурентна ціна. Безумовно, ціна залежить від класу сервісу, проте деякі оператори пропонують SIP-транки за цінами, вищими за ринкові. Доцільно порівняти різні пропозиції, проте врахуйте, що вам потрібна зв'язок бізнес-класу. Часто великі оператори пропонують VoIP-реселлерам зв'язок більш низької якості за меншу плату. Ми рекомендуємо не переплачувати за SIP-транки, але і не економити на якості і стабільності зв'язку.
 • Перенесення номерів. Чи може ваш SIP-оператор зберегти наявні номери? Рекомендуємо вибрати оператора, який може перенести існуючі номери в SIP. Ця послуга може бути недоступною в деяких країнах.

Модернізація інтернет-підключення

Вибравши SIP-оператора, розгляньте можливість виділеного інтернет-підключення для вашого SIP-транка. Багато мережеві екрани можуть працювати з декількома WAN каналами. З огляду на невисоку вартість інтернету в розвинених країнах, окреме підключення для SIP-транка гарантуватиме більш якісну VoIP зв'язок.

Зверніть увагу, що деякі SIP-оператори відразу надають виділений інтернет-канал для свого SIP-транка. Виділене підключення дозволяє повністю розділити передачу голосового трафіку і даних. Однак тут потрібно враховувати вартість виділеного підключення і особливості вашої мережевої інфраструктури. І не забудьте оновити ПЗ (прошивку) свого мережевого екрану, щоб не виникло проблем з обробкою VoIP-трафіку.

Заміна аналогової АТС на IP-АТС

Можливо, ваші старі надійні лінії підключені до такої ж надійної аналогової АТС. На жаль, застарілі АТС не відрізняються гнучкістю, складно програмуються і мають обмежені можливості. Звичайно, можна придбати аналоговий шлюз, підключити його до зовнішніх ліній аналогової АТС і SIP-транк. Однак набагато ефективніше перейти на сучасну IP-АТС, яка забезпечить всі можливості сучасних IP-комунікацій і відмінну гнучкість. Разом з новими можливостями АТС ви зможете розраховувати на високу продуктивність співробітників і економію на підтримку. Ви забезпечите ефективне обслуговування клієнтів завдяки сучасним технологіям обробки викликів і функцій уніфікованих комунікацій. Якщо рішення про перехід на IP-АТС прийнято, виберіть один з трьох типів істалляціі: АТС в хмарі (на хостингу), АТС на стандартній апаратній платформі або програмна АТС на вашому сервері.

Якщо рішення про перехід на IP-АТС прийнято, виберіть один з трьох типів істалляціі: АТС в хмарі (на хостингу), АТС на стандартній апаратній платформі або програмна АТС на вашому сервері

ОТКРОЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ ПЕРЕВАГИ ПРОГРАМНОЇ АТС

Ця інформаційна стаття описує переваги програмної АТС. Ви дізнаєтеся, чому варто розглянути альтернативу пропрієтарним системам Nortel, Mitel, Avaya, Alcatel, Siemens і апаратним рішенням на різних збірках Linux (які маскують реальну складність системи). Вибирайте програмне рішення, яке працює на популярній поширеною ОС з комерційною підтримкою.

Завантажити статтю

Чи має SIP-оператор власну мережу або він працює "віртуально" в сторонньої мережі під власним брендом?
Чи може ваш SIP-оператор зберегти наявні номери?
Новости