• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ЗМІ Росії: Кремль повернув контроль над виборами за допомогою Собчак

  1. Якою буде президентська кампанія Собчак
  2. ЦБ запропонував екс-менеджерам "Відкриття" повернути премії
  3. Сбербанк замахнувся на трильйон
  4. Санкт-Петербург чекає хлібний дефіцит і зростання цін
  5. Що ще почитати:

В огляді російських газет:

Якою буде президентська кампанія Собчак

Ксенія Собчак оголосила склад свого передвиборчого штабу, і "Ведомости" пишуть, що телеведуча оживила ще не почалася виборчу кампанію, яка, як прогнозують експерти, буде медійної.

Проект базується на взаємному інтересі Ксенії Собчак і адміністрації президента, і все узгоджено з президентом, говорить людина, знайомий з нинішнім керівництвом адміністрації: "Адміністрації потрібно пожвавити кампанію. Плюс Ксенія для них досить нешкідлива - не виходитиме за рамки пристойності і переходити на особистості. А в кінці кампанії можна навіть буде сказати, що вона конструктивна опозиція, у неї багато правильних ідей і ми їх обов'язково будемо використовувати в роботі ".

Акцент в кампанії буде зроблений на медійної складової, інтернеті і містах-мільйонниках, вважає політтехнолог Євген Мінченко: "Вони можуть калькувати технологію агітклубов. Важливо забезпечити ефект присутності і показати, що у протестного електорату є свій кандидат".

Media playback is unsupported on your device

"Трамп в спідниці": що думаю росіяни про висунення Ксенії Собчак?

Проблемою може стати те, що в штабі багато людей з 1990-х і віку Собчак, але немає людей 25-30 років, зазначає політолог Михайло Виноградов: "Ризик, що кампанія буде орієнтуватися на реалії 1990-х, існує. Їх досвід корисний, але недостатній ". Основний ризик - домінування в кампанії людей з медійним мисленням, які все-таки відрізняються від технологів, додає він: "Для медійників медіавихлоп і хайп вже достатній результат, а для технологів це всього лише інструмент досягнення електорального результату".

Строкатість команди Собчак може підкидати громадської полеміці неправдиву тему, вважає політолог Гліб Павловський: "Зібрана команда дивна сама по собі. Окремо майже кожен з них міг би привести кого-то на пост президента, а ось зібрані всі разом вони будуть один одному тільки заважати ".

Відбувається "розморожування істеблішменту", в рамках якої можуть виникати гібридні проекти за участю декількох груп впливу, вважає Павловський: "Ким буде тут Собчак, ми побачимо. Але очевидно, що політично цей проект можливий тільки в тому руслі, що прорив Навальний, і ми б це так не обговорювали, якби не він ". Вибори пішли з рук Кремля на ранній стадії і тепер він намагається в них увійти за допомогою Собчак, резюмує експерт: "Тепер сценарій виборів не у Кремля, а у суспільства. Навальний тут всіх випередив. Чи зможе він запропонувати щось більше - побачимо пізніше ".

На початок

ЦБ запропонував екс-менеджерам "Відкриття" повернути премії

ЦБ запропонував колишнім топ-менеджерам банку "ФК Відкриття" добровільно повернути премії, отримані в 2017 році, розповіли РБК два джерела, близькі до банку і ЦБ (який після санації "ФК Відкриття" в особі своєї тимчасової адміністрації керує ним).

"Мова йде про повернення в банк бонусів, отриманих, зокрема, виконавчим керівництвом банку, тобто членами правління", - говорить один з неназваних співрозмовників. В "ФК Відкриття" підтвердили обговорення процедури добровільного повернення премій. "В даний час опрацьовано, в тому числі з юридичної точки зору, питання добровільного повернення бонусів, - повідомили в прес-службі. - Питання про судове стягнення буде розглядатися за результатами добровільного відшкодування".

Виплата досить великих бонусів менеджерам фактично напередодні санації викликала підозру ЦБ. Бонуси були виплачені широкому колу співробітників. "Їх розмір відповідав звичайному річному бонусу, в тому числі члени правління отримали 290 млн руб. Членам наглядової ради бонуси не виплачувалися", - повідомляв представник "ФК Відкриття".

На думку юристів, механізм повернення бонусів, швидше за все, містить інструменти, що стимулюють колишніх менеджерів до повернення коштів. "Ймовірно, пропозиція ЦБ було неформальним, але в такій формі, що відмовитися від нього могла тільки людина, не планує продовжувати роботу в російському банківському секторі або залишатися в Росії", - вважає партнер бюро А2 Михайло Александров.

"Виведення активів у вигляді неправомірної виплати бонусів може підпадати під дію ст. 201 КК РФ (зловживання повноваженнями), - міркує керуючий партнер адвокатського бюро" Проценко і партнери "Тетяна Проценко. - За цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу до 200 тис. Руб . або позбавлення волі до чотирьох років. Якщо буде доведено, що діяння спричинило тяжкі наслідки, покарання може бути до десяти років позбавлення волі ".

"Навряд чи пропозиція топ-менеджерам банку" ФК Відкриття "про добровільне повернення бонусів обмежується тільки проханням регулятора", - говорить партнер московської колегії адвокатів "Іонцев, Ляховський і партнери" Ігор Дубов. Але він не виключає, що екс-топ-менеджерам могли бути запропоновані компромісні умови, наприклад, послаблення в оцінці відповідальності топ-менеджерів за понесені банком збитки.

На початок

Сбербанк замахнувся на трильйон

До 2020 року Сбербанк хоче заробляти 1 трлн руб. в рік - стільки, скільки зараз заробляють все банки країни. "Ведомости" пишуть, що 14 листопада керівництво Ощадбанку представить наглядовій раді нову стратегію розвитку.

І в нову стратегію закладена чистий прибуток в 1 трильйон рублів, розповіли двоє людей, близьких до наглядової ради, і підтвердив людина, яка знає це ще від одного директора Ощадбанку.

Офіційно банк не коментує таку цифру. До жовтня Сбербанк забезпечив майже весь прибуток галузі, але це наслідок величезних збитків сануються Бінбанку і "ФК Відкриття". Якщо економіка продовжить відновлюватися і не буде зовнішніх шоків, Сбербанк зможе помітно збільшити прибуток (скоротивши вартість ризику, операційні витрати, і збільшивши комісійні доходи), і все ж 1 трлн руб. в 2020 р здається занадто оптимістичним, вважає аналітик Fitch Олександр Данилов.

Сбербанк в силу масштабів бізнесу, ефективності та структури фондування може залишатися прибутковим в будь-якій фазі кредитного циклу, а от інші змушені боротися за частку ринку на шкоду якості нового бізнесу, але якщо банківський сектор перейде від стагнації до зростання, то ситуації, коли на Ощадбанк припадає 90% всього прибутку, не вийде, вважає керівник групи банківських рейтингів АКРА Кирило Лукашук.

"Ми вважаємо, що маржа Ощадбанку буде стискатися вкрай повільно, так як термін активів перевищує термін пасивів на 2,5 року: термін життя кредитного портфеля становить чотири роки, а фондування - 1,5, що в ситуації, що знижуються ставок буде стримувати скорочення чистої процентної маржі ", - вказує аналітик" ВТБ капіталу "Михайло Шоломів.

На початок

Санкт-Петербург чекає хлібний дефіцит і зростання цін

Дефіцит вагонів, з яким вже зіткнулися виробники солі і щебеню, може критично позначитися і на постачанні борошномельних підприємств Санкт-Петербурга, пише "Комерсант". Через активного експорту зерна вагони не доходять до місцевих переробників. За оцінкою влади міста, це загрожує дефіцитом хлібопекарської продукції та зростанням цін.

Про труднощі ряду борошномельних підприємств Санкт-Петербурга, пов'язаних з поставками вагонів, губернатор Георгій Полтавченко повідомив віце-прем'єра Аркадія Дворковича. У листі Полтавченко зазначає, що в зв'язку з активним експортом зерна борошномельні підприємства міста не можуть отримати вагони для його транспортування. Це створює ризики зриву термінів поставок, зростання собівартості зерна і зупинки виробництва.

"Сьогодні на ринку залізничних перевезень працює" Русагротранс ", який Федеральна антимонопольна служба вважає домінуючим суб'єктом, і інші учасники ринку, наприклад," Технотранс ". Ціни" Русагротранса "регулятор піддає моніторингу, інші оператори користуються вільним ціноутворенням. Через цінового контролю вартість надання вагонів у "Русагротранса" істотно дешевше, ніж у домінуючих компаній, тому боротьба йде саме за його вагони ", - розповів виданню співрозмовник в галузі.

Гендиректор Інституту кон'юнктури аграрного ринку Дмитро Рилька пов'язує уповільнення оборотності вагонів з нестачею локомотивної тяги і традиційно низькою швидкістю відвантаження зерна з елеваторів в центрі Росії і Поволжі. За підрахунками "Совекона", в липні-вересні обсяг залізничних перевезень пшениці в Росії на експорт виріс майже в 1,4 рази - до 2,36 млн т.

На дефіцит вагонів раніше скаржилися виробники солі і щебеню, і в РЖД заявили, що вживають заходів щодо забезпечення вивезення всього який перевозиться вантажу, але відзначили: право розпорядження вагонами належить власникам або операторам. Торгові мережі заявили, що не отримували від борошномельних підприємств Петербурга інформації про можливі перебої з поставками продукції.

На початок

Що ще почитати:

  • "Російську економполітики називають найкращою в світі". В інтерв'ю РБК глава міністерства економічного розвитку Максим Орєшкін розповів про інвестиційну привабливість, низької інфляції, доступному кредитуванні і про те, як росте російська економіка і чому він вважає, що це зростання продовжиться.

Огляд підготував а Ол ьга Караулова, з лужба моніторингу Бі-бі-сі.

На початок

Новости