• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чому в інших країнах все з великою підозрою ставляться до Трампу, а в Білорусі все навпаки?

У той час як рейтинг схвалення ролі США в світі впав, в Білорусі він виріс відразу на 10 пунктів - міжнародна соціологічна служба Gallup оприлюднила нове опитування.

У той час як рейтинг схвалення ролі США в світі впав, в Білорусі він виріс відразу на 10 пунктів - міжнародна соціологічна служба Gallup оприлюднила нове опитування

Президентство Дональда Трампа, якому виповнюється якраз рік, негативно позначилося на образі США як глобального лідера. Підтримка домінуючої ролі Америки у світовій політиці становить 30%. Для порівняння в 2016 році під час президентства Барака Обами це рейтинг становив 48%.

Опитування міжнародного агентства Gallup проводилося в 134 державах світу. У кожній країні застосовувалися техніки особистих опитувань і телефонних та інтерв'ю, було опитано 1000 осіб.

У Білорусі США як країні-лідеру довіряють 20% населення. І це одна з чотирьох країн світу, де рейтинг американського лідерства виріс відразу на 10 пунктів.

«Можливо, це пов'язано з тим, що Трамп не турбує Білорусь заявами про права людини, та й сам білоруський лідер Олександр Лукашенко ставиться до американського президента з повагою», - пише російська газета".

Крім Білорусі рейтинг довіри до американського лідерства на 10 пунктів виріс в таких країнах як Ліберія, Македонія і Ізраїль.

А місце США в якості лідера, якому в світі довіряють найбільше, тепер займає Німеччина - такої думки дотримуються 41% опитаних соціологами. Китаю як глобального лідера довіряють майже така ж кількість респондентів як США - 31%. Росія займає четверте місце, її лідерства в світі довіряють 27% опитаних респондентів.

Втім, і серед антилідерів Росія виявилася також недалеко від США - на другому місці. Рівень недовіри до США становить 43%, а Росії - 36%.

При цьому автори дослідження відзначають, що такі дані опитування повертають світ до статусу-кво часів останніх років правління президента США Джорджа Буша-молодшого. Тоді лідером теж була Німеччина, за нею слідував Китай, а третє місце ділили між собою США і РФ.

Однак, зазначають аналітики, сьогодні США опустилися набагато нижче, ніж коли в Білому домі розпоряджалася адміністрація Буша

«Поки рано вважати, чи є політика Трампа, під девізом:« У першу чергу Америка », успіхом або провалом, - пишуть автори дослідження Gallup. - Однак уже ясно, що якщо ґрунтуватися на траєкторії того, що світ думає про США, більшість американських партнерств і альянсів які адміністрація вважає «дуже сильними», насправді знаходяться в зоні потенційного ризику ».

Новости