• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Принцип роботи зволожувача повітря

  1. Як працює ультразвуковий зволожувач повітря
  2. Схема роботи традиційного зволожувача повітря
  3. Як влаштований паровий зволожувач повітря

На жаль, але вологість повітря в сучасній квартирі далека від необхідної «здорової» норми (45-60%)

На жаль, але вологість повітря в сучасній квартирі далека від необхідної «здорової» норми (45-60%). Особливо це стосується зими, коли цей рівень падає до 20% (що працюють батареї також цьому сприяють). Для порівняння - відносна вологість в Сахарі - 25%. Виходить, наші умови можна порівняти з умовами в пустелі. В результаті - побутовий пил циркулює активніше, часто болить голова, сушиться шкіра, страждає імунітет, кімнатні рослини гинуть, а меблі з паркетом розсихаються і тріскаються.

Врятувати ситуацію можна «дідівським» способом - розвісити мокру білизну по квартирі. Але є варіант менш трудомісткий і більш привабливий - зволожувач повітря !

Існують 3 основних види зволожувачів ( парові , ультразвукові і традиційні ). Розібравшись в їх будову та принцип роботи, вам не складе труднощів підібрати модель, що оптимально підходить саме вам.

Як працює ультразвуковий зволожувач повітря

Принцип роботи ультразвукового зволожувача повітря (найпопулярнішого) дуже простий. Вода потрапляє на мембрану, де розщеплюється в найменшу водяний пил. Потік повітря виносить її в приміщення, де вона переходить в пароподібний стан. У деяких моделей є функція «Теплий пар» - вона додатково знищує мікроби, що знаходяться у воді. Серед переваг: компактність, мале споживання потужності, висока продуктивність.

Ультразвукові зволожувачі часто використовуються в приміщеннях з паркетом, антикваріатом, меблями з старовини, музичними інструментами (так як їм потрібен особливий рівень вологості), а також в оранжереях і зимових садах.

Найбільш популярні моделі цього типу - BALLU UHB-805 , POLARIS PUH 3204 , TIMBERK THU UL 09 .

Схема роботи традиційного зволожувача повітря

Такі пристрої працюють за принципом звичайного випаровування води без нагріву. Вода заливається в бачок, звідти потрапляє на спеціальні картриджі. Вентилятор проганяє через них повітря, зволожуючи і очищаючи від пилу. Картриджі змінюються в середньому раз в три місяці.

Продуктивність такого зволожувача дуже залежить від рівня вологості приміщення (чим вона вище, тим нижче швидкість випаровування). Але це скоріше перевага, так як вологість підтримується «автоматично» на оптимальному рівні (до 60% і не більше). У зв'язку з цим, не використовуються в оранжереях або зимових садах, але рекомендуються для офісів, квартир і будинків, також часто використовуються в дитячих.

Деякі моделі можна використовувати для ароматерапії (вони допомагають розслабитися, знімають стрес, покращують кровообіг) - досить крапнути кілька крапель улюбленого масла в чашу.

Як влаштований паровий зволожувач повітря

Як можна зрозуміти зі схеми, ці зволожувачі випаровують воду за рахунок нагріву: вода кип'ятиться - утворюється пара - повітря зволожується. Відрізняються підвищеною споживаної потужністю (300-500 Вт), але при цьому в 3-5 разів ефективніші.

Парові моделі вимагають контролю, тому що в зв'язку з примусовим випаровуванням, можуть перевищити «природний» рівень вологості. Серед бонусів - можуть використовуватися для інгаляцій (в комплекті часто йде спеціальна насадка).

Подбайте про своє здоров'я вже сьогодні - придбайте зволожувач повітря. Який з трьох варіантів ви б не вибирали, рекомендуємо зупинитися на моделі від перевіреного виробника - Boneco , Electrolux , Neoclima , Timberk та ін.

Новости