• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Методи очищення повітря

Повітряний фільтр очищає повітря від пилу та інших забруднювачів Повітряний фільтр очищає повітря від пилу та інших забруднювачів.

механічні фільтри
вугільні фільтри
фільтри НЕРА
електростатичні фільтри
фотокаталітичні фільтри

Механічні фільтри (фільтри попереднього очищення)

Це найпростіші фільтри, що застосовуються в воздухоочистителях. Вони використовуються в якості фільтрів попереднього очищення. Призначені для видалення великих пилових частинок. Такі фільтри встановлюються практично на всьому кліматичному обладнанні і захищають від пилу не тільки людей, а й нутрощі самих приладів.

вугільні фільтри

Головне призначення вугільних фільтрів - фізично поглинати молекули газу своїми порами. Активовані вугільні фільтри краще за інших усувають летючі органічні сполуки з досить великою молекулярною масою. Вугільний фільтр з дрібнодисперсним активованим вугіллям є причиною великого опору потоку повітря. Якщо фільтр складається з гранул більшого розміру, це полегшить рух повітря крізь фільтр. При гофрованому дизайні фільтра, збільшується площа поверхні вугілля, що в свою чергу збільшить ефективність усунення газу (чим більше поверхня, тим більша ймовірність поглинання).

Однак ці фільтри не дуже ефективні при використанні в середовищі з високою вологістю. Також активоване вугілля не ефективний для видалення газів з більш низькою молекулярною масою, таких як формальдегід, сірчистий ангідрид і диоксид азоту. Очищувачі повітря, в яких використовуються тільки вугільні фільтри, є не настільки ефективними для очищення повітря міських приміщень. Тому в воздухоочистителях вони використовуються в комбінації з іншими фільтрами.

У міру накопичення токсинів і пилу сам фільтр може стати джерелом забруднення, при несвоєчасній зміні фільтра. У міських умовах рекомендується міняти його кожні 4-6 місяців.

фільтри НЕРА

Фільтри тонкого очищення повітря - НЕРА (TrueHEPA) (від англ. HEPA (High Efficiency Particulate Absorption) - високоефективна затримка часток) являє собою пиловий повітряний фільтр високої ефективності.

Фільтри HEPA в багатьох воздухоочистителях є основним елементом, що фільтрує.

Чим більше квадратних сантиметрів займає фільтруючий матеріал HEPA фільтра в вашому воздухоочистителе, тим більше частинок він зможе затримати, перед тим як переповниться. Також, чим більше розмір фільтра, тим більше кількість затриманих частинок при кожному проходженні через фільтр.

Поверхня фільтрів представляє дуже зручний «плацдарм» для мікроорганізмів, тому виробники додатково просочують їх спеціальним хімічним складом, гнітючим життєдіяльність бактерій (обов'язково поцікавтеся,

чи передбачена така просочення в обраному вами фільтрі).

Принцип роботи HEPA фільтрів досить простий: повітря вентилятором проганяється через фільтр і тим самим звільняється від частинок пилу. HEPA-фільтр затримує більше 99% всіх частинок розмірами від 0,3 мкм і більше. Більшість алергенів (пилок, спори грибів, шерсть і лупа тварин, алергени кліщів домашнього пилу, ін.) Мають розміри більше 1 мкм, тому HEPA-фільтри використовуються в пилососах або очисники повітря, які рекомендується використовувати алергічних хворим при доведеною ролі респіраторної алергії протягом захворювання.

Фільтри HEPA необхідно замінювати в середньому один два рази на рік, далі ефективність їх роботи у міру їх забруднення знижується. Чим производительней фільтр НЕРА тим більше він за розміром і тим потужніше вентилятор в ньому встановлюється. На жаль потужні вентилятори виробляють багато шуму. Приклад - пилосос. Якщо виробник заявляє, що його очищувач з фільтром НЕРА працює безшумно, то або продуктивність апарату дуже маленька, або велика частина повітря йде повз фільтра, або він лукавить і очищувач шумить.

електростатичні фільтри

Електростатичні фільтри можуть називатися статичними фільтрами або плазмовими або просто ионизаторами. Частинки пилу в повітрі, проходячи через фільтр, спочатку заряджаються позитивним зарядом, а потім притягуються негативно зарядженої площиною на якій і осідають. Їх не потрібно міняти а тільки регулярно чистити або мити. Приблизно 1 раз в 2-4 тижні. Електростатичні фільтри добре очищають повітря від пилу і кіптяви, диму і суперечка, але не звільняють від таких токсичних забруднювачів, як оксиди азоту, формальдегід, та інших летких органічних сполук, присутніх в повітрі побутових і виробничих приміщень; тому його експлуатація бажана в комбінації з іншими фільтрами. Плюсом електростатичного фільтра є невелика вартість і відсутність додаткових експлуатаційних витрат.

фотокаталітичні фільтри

Фільтри даного типу - новинка в області очищення повітря.

Суть методу очищення повітря полягає в розкладанні і окисленні токсичних домішок на поверхні каталізатора під дією ультрафіолетового випромінювання. Реакції протікають при кімнатній температурі, при цьому органічні домішки не накопичуються, а руйнуються до нешкідливих компонентів (вода і вуглекислий газ), причому фотокаталітичне окислення однаково ефективно по відношенню до токсинів, вірусів або бактерій - результат один і той же. Більшість запахів викликаються органічними сполуками, які також повністю розкладаються очищувачем і тому зникають. Деякі шкідливі хімічні сполуки в побутових умовах можна нейтралізувати тільки методом фотокаталізу (наприклад діоксид азоту).

Сучасні технології фільтрації дозволяють очищати повітря від багатьох забруднювачів навіть від більшості бактерій вірусів і токсичних газів.

Порівняння методів очистки повітря

Перейти до Каталогу

Напишіть нам листа, і ми порадимо, який прилад вибрати для очищення повітря у вашому приміщенні (написати ...)

Новости