• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Методи очищення повітря від бутилацетата - ТОВ ДХЗ

Бутилацетата відносяться до IV класу небезпеки, мають загальнийтоксичними і подразнюють. Гранично допустима концентрація в повітрі робочої зони складає 200 мг / м3, максимальна разова 0,1 мг / м3 і середньозмінна 50 мг / м3, поріг нюху 0,6 мг / м3. Той факт, що бутилацетат має поріг нюху працівником в 6 разів вище концентрації максимальної разової дози, надає особливого значення виявленню забруднень повітряної маси і її очищення. Для досягнення максимально допустимих концентрацій доводиться вводити в дію установки, які очищають повітря робочої зони від парів органічних сполук. Дані установки можуть бути дорогими, що може утруднити процес їх запровадження в виробничому приміщенні.

Відомі такі способи очищення повітря від парів етилацетату і бутилацетата:

  • Адсорбційний.
  • Біологічний.
  • Термічний.
  • Каталітичний.
  • Фотокаталітичний.
  • Газорозрядних-каталітичний.

Адсорбція - виборче витяг домішок з газу на твердих адсорбентах з великою питомою поверхнею. Використання адсорбционного методу доцільно для очищення повітря з невеликим вмістом домішок. Процес адсорбції дозволяє вловлювати з повітря вентиляційних викидів сірчисті з'єднання, вуглеводні, в тому числі бутилацетат, хлор та інші сполуки.

Принцип дії абсорбційного способу очищення повітря від органічних розчинників складається у виборчому поглинанні компонентів з газової суміші рідкими поглиначами. До переваг цього способу очищення повітря можна віднести те, що він дозволяє вловлювати органічні сполуки в повітрі з молекулярної масою більше 40 атомних одиниць, до недоліків - обмежена ємність, необхідність у своєчасній заміні фільтра і високі експлуатаційні витрати.

Найбільший інтерес представляє абсорбційної-біохімічна установка для очищення вентиляційного повітря, призначена для чищення газів, що містять пари розчинників і фарбувальної аерозолі. Принцип дії: інтенсивне поглинання шкідливих забруднюючих речовин розчином на основі технічної води в насадок скруббере з наступною регенерацією розчину за допомогою мікроорганізмів-деструкторів. Переваги установки: невисокі капітальні витрати, висока ступінь уловлювання широкої гами шкідливих речовин, низькі експлуатаційні витрати, відсутність хімічних реагентів, кислот і лугів, пожежна безпека, мінімальне технічне обслуговування, відсутність зношуються і замінюються частин, що гарантується термін служби не менше 15 років.

Біологічний спосіб або біоочищення являє собою відносно простий і економічний процес очищення відпрацьованого повітря, що містить леткі органічні сполуки. Принцип дії заснований на здатності мікроорганізмів розкладати шкідливі і пахучі речовини до простих сполук - двоокису вуглецю і воду. Гідність біоочищення великий термін експлуатації, до недоліків відносяться великі габарити обладнання, витрати на енергію для збільшення тиску, необхідність в додатковому зрошенні, висока вибірковість штамів мікроорганізмів, що ускладнює переробку багатокомпонентних сумішей.

Новости