• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка

 1. Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка Давним-давно, в 1988 році, жив я в далекій...
 2. Два слова про інверторних спліт-системах
 3. Функція перша: очищення і свіжість
 4. Функція друга: охолодження і утеплення
 5. Функція третя: вологість повітря
 6. непомітний сторож
 7. Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка
 8. Історія інвертора
 9. Два слова про інверторних спліт-системах
 10. Функція перша: очищення і свіжість
 11. Функція друга: охолодження і утеплення
 12. Функція третя: вологість повітря
 13. непомітний сторож
 14. Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка
 15. Історія інвертора
 16. Два слова про інверторних спліт-системах
 17. Функція перша: очищення і свіжість
 18. Функція друга: охолодження і утеплення
 19. Функція третя: вологість повітря
 20. непомітний сторож

Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка

Давним-давно, в 1988 році, жив я в далекій і дивовижній країні Ємен. Холодної зимової ночі температура в центральній частині Ємену падає приблизно до + 10 ° С, а теплим літнім днем ​​може досягати + 40 ° С або навіть + 50 ° С, якщо дмуть південні вітри - хамсин і шаравий. Не дивно, що кондиціонери на вікна нових будинків встановлюють вже під час будівництва. Спробуємо розібратися, на що здатний сучасний кондиціонер - як в жаркому кліматі, так і в суворих умовах середньої смуги.

Кондиціонер в Ємені був величезний залізний ящик, гарчить подібно розлюченого лева. Але принцип дії холодильної машини, покладеної в його основу, нітрохи не змінився за останні 20 років, хоча технологічно конструкція піддалася серйозній модернізації. Єменські кондиціонери засмоктували 40-градусний повітря і з працею охолоджували його в кращому випадку до + 25 ° С. Щоб в будинках можна було хоч якось жити, арабські архітектори будували аналоги радянських «хрущовок» зі стінами ... не доходять до стелі. Це дозволяло повітрю циркулювати по квартирі.

Історія інвертора

Перший в світі побутовий кондиціонер був розроблений в 1980 році фахівцями компанії Toshiba. Правда, в серію він пішов далеко не відразу і коштував дуже дорого. Популярність інверторні системи знайшли багато пізніше, а сьогодні майже всі кондиціонери провідних виробників працюють саме на цьому принципі. До слова сказати, практично всі глобальні відкриття в області створення спліт-систем були зроблені в Японії розробниками Toshiba: саме вони в 1961 році випустили першу в світі побутову спліт-систему, а в 1978-му зробили перший кондиціонер з керованим процесором.

З тих пір багато чого змінилося. Сучасний кондиціонер - це не просто механізм по перетворенню теплого повітря в прохолодний. Якщо коротко перерахувати його «здібності» і «обов'язки», список вийде вражаючим. Отже, сучасний кондиціонер вміє:

- охолоджувати повітря в приміщенні;

- працювати в режимі обігріву;

- підтримувати температуру на заданому рівні;

- контролювати вологість в приміщенні;

- очищати повітря від забруднень (пилу, диму, неприємних запахів, алергенів, спор цвілі, побутових кліщів).

Переважна більшість сучасних кондиціонерів є спліт-системи, тобто складаються з окремих блоків - зовнішнього і внутрішнього. Природно, у кожного виробника є власні ноу-хау, секрети фірми. Багато з них спрямовані не тільки на виконання перерахованих функцій, але і на підтримку «непомітності» кондиціонера завдяки зниженого рівня шуму і мінімального споживання електроенергії.

Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1. Вбудований плазмовий іонізатор // функція регулювання вологості // регулювання напряму повітряного потоку // датчик якості повітря. Фільтри Hitachi Premium очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються у вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Крім того, кондиціонер обладнаний іонізатором, який випускає негативно заряджені іони: вони притягуються до частинкам пилу, передають їм свій заряд, а останні, в свою чергу, до позитивно зарядженого металевого фільтру.

Два слова про інверторних спліт-системах

Всі розглянуті спліт-системи відносяться до інверторному типу. Звичайний кондиціонер включається у міру потреби, якщо температура в кімнаті відхиляється від заданого значення, і так само, при необхідності, відключається. Інвертор ж перетворює постійний струм в змінний і управляє кондиціонером шляхом плавної зміни робочої частоти оборотів компресора. Інверторна система працює не ривками, а постійно, але з різною потужністю, що сприяє помітною, до 35%, економії електроенергії в порівнянні з кондиціонерами звичайного типу. Втім, деякі виробники вказують і цифру 50%, але такі показники доступні лише в ідеальних лабораторних умовах. Крім того, ресурс роботи компресора збільшується приблизно в два рази. Мабуть, єдиний недолік инверторной системи - її висока вартість.

У інверторних систем є ще кілька переваг: вони дозволяють швидше досягти необхідної температури в приміщенні і точніше контролювати рівень температури. Для звичайних систем коливання досягає ± 1,5 ° С, для інверторних - ± 0,2 ° С.

Функція перша: очищення і свіжість

Навіть в прохолодну погоду відкрити вікно і впустити в кімнату холодне повітря - далеко не найкраще рішення. Адже разом зі свіжістю в будинок увірветься значна кількість вуличної пилу і бруду. Так що там пил - віруси, бактерії, хіба мало що витає в повітрі. Тут вступають в дію очисні властивості спліт-систем.

LG Maestro LG Maestro. Режим заощадження енергії Smart Save // ​​система контролю вмісту вологи в повітря // оптимізований двосторонній повітряний потік для охолодження і обігріву. В кондиціонери LG Maestro Inverter вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє повітря так, щоб людина не потрапляв під прямий струмінь охолодженого повітря. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

Наприклад, спліт-системи Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 або Panasonic CS-XE12JKDW (і інших серії CS) обладнані так званим плазмовим очищувачем повітря (іонізатором). Принцип пристрою настільки простий, що багато хто пам'ятає його з шкільних уроків фізики: іонізатор випускає негативно заряджені іони, які притягуються до частинкам пилу, що витає в повітрі, і передають їм свій заряд. Фільтри кондиціонера мають позитивний заряд і притягують до себе негативно заряджені пилинки.

Будь-яка спліт-система оснащена цілим комплектом різних фільтрів. Візьмемо для прикладу модель Crystal AQV09EWA компанії Samsung. Система фільтрації цього кондиціонера включає в себе антибактеріальний і антиалергенний фільтри, а також сітчастий фільтр механічного очищення повітря. Ширина отвору в сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини, що дозволяє відловлювати навіть найдрібніші пилинки.

Природно, фільтри вимагають регулярного очищення. Вона проводиться автоматично. У Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 фільтри очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються одночасно в вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Подібна ж система є і у LG, вона носить назву Smart Clean.

Panasonic CS-XE12JKDW Panasonic CS-XE12JKDW. Автоматичне включення при забрудненні повітря // плазмовий іонізатор // низький рівень шуму // знижене енергоспоживання // контроль рівня вологості. Система очищення повітря Panasonic позбавляє будинок від неприємних запахів, пилу, алергенів, спор цвілі, тютюнового диму, а також дезактивує більшість бактерій. Такий ефект досягається завдяки вбудованому плазмовому іонізатору і системі дрібнодисперсних фільтрів. Спеціальний датчик Sensor Patrol автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Крім пилу, повітря вимагає очищення від неприємних запахів, наприклад алкоголю або тютюнового диму. Спеціальні датчики якості повітря визначають наявність запаху і усувають його: забруднене повітря відсмоктується з приміщення і заміщується узятим з вулиці і які пройшли очищення і охолодження в кондиціонері.

Нарешті, кондиціонер може боротися з інфекціями і вірусами. Спліт-системи Samsung обладнані іонізатором повітря Virus Doctor. Завдяки цій технології виходить в результаті іонізації озон вбиває бактерії і грибки і сприяє руйнуванню алергенів. У кондиціонерах LG встановлено фільтр Allergy Free, що містить ферменти, які знищують до 90% алергенів і мікробів. Подібне ж пристрій коштує на кондиціонерах Mitsubishi.

Варто додати, що компанія Panasonic обладнала свої кондиціонери Super-Deluxe S-XE9HKD датчиком Sensor Patrol, який автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Функція друга: охолодження і утеплення

Як не дивно, ми майже не будемо говорити про охолодження. Це само собою зрозуміла функція будь-спліт-системи, і показники кондиціонерів різних виробників в цій галузі дуже близькі. А ось про можливість обігріву необхідно розповісти трохи докладніше.

Mitsubishi Zubadan Mitsubishi Zubadan. Висока ефективність при низьких температурах // можливість використовувати в якості опалювальної системи // помітна економія електроенергії // ефективна система повітряних фільтрів. Кондиціонер Mitsubishi Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад, електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Система опалення на базі цього пристрою може бути побудована як за принципом «повітря-повітря» (звичайний кондиціонер), так і за принципом «повітря-вода» (тепло передається системі гарячого водопостачання). В останньому випадку Zubadan може підігрівати радіатори або підлогу в квартирі. Кондиціонери Mitsubushi Zubadan активно експлуатуються в Скандинавії - як автономно, так і в комплекті з резервним джерелом тепла (котлом або електронагрівачем). Досвід показує, що їх використання дозволяє заощадити до 60% електроенергії - якщо порівнювати з опаленням від електрокотла.

Мінімальна «заоконного» температура, при якій спліт-система буде давати ефект, коливається в районі -20 ° С. Нижче цієї межі ефективність обігріву починає помітно знижуватися. До того ж при такій температурі виникають проблеми з обмерзанням дренажу і випарника. Якщо ж кондиціонер купується в першу чергу саме для обігріву, варто звернути увагу на Mitsubishi Zubadan. Виробник гарантує роботу при температурі до -25 ° С. Більш того, Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Порівняти подібний пристрій можна, наприклад, з електрокотлом, часто встановлюються з метою опалення в підвалах приватних будинків.

Напрямок повітряного потоку можна регулювати. Більшість кондиціонерів управляються за допомогою пульта дистанційного керування. Можна встановлювати постійний потік або задавати міняє напрям, «плаваючий» потік повітря.

Samsung Crystal AQV09EWA Samsung Crystal AQV09EWA. Багатоступенева система очищення повітря // режим самоочищення // індикатор забруднення фільтра // підтримка оптимальної температури для сну Good Sleep II. Кондиціонери Samsung обладнані багатоступінчастої системою очищення повітря. Спочатку повітря потрапляє в антивірусний фільтр (ширина отвору в його сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини), потім в DNA фільтр, що бореться з канцерогенами, фільтр механічного очищення, катехиновий антигрибковий фільтр, дезодоруючий антідимний фільтр. Крім того, теплообмінник і вентилятор мають спеціальної антибактеріальне покриття.

Оригінальний хід зробила в цій області компанія LG. В кондиціонери цієї фірми - Maestro Inverter - вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє охолоджене повітря так, щоб людина не потрапляв під його прямий струмінь. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

У Hitachi є своя особливість - особлива заслінка JET FLAP, що створює додаткову повітряну струмінь. У режимі нагріву ця струмінь спрямована до підлоги для прискореного підвищення температури повітря в приміщенні, а в режимі охолодження - до стелі. Аналогічну систему напряму повітряних потоків використовує і LG Maestro Inverter.

Функція третя: вологість повітря

Як згадувалося вище, кондиціонер покликаний не тільки очищати повітря і регулювати його температуру, але і підтримувати належний рівень вологості. Не раз згадані єменські кондиціонери цієї «радості» були позбавлені, а вологість в тих широтах зашкалювала за всі можливі межі. Якщо після душа не витертися насухо, можна було цілий день ходити, так і не просохнув.

Рівень вологості вміють контролювати всі спліт-системи. Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 регулює його в діапазоні 40-70%. А Samsung Crystal AQV09EWA має спеціальну функцію Good SleepII, яка підтримує оптимальну вологість і температуру для комфортного сну. Компанія Panasonic пропонує систему Mild Dry, що підтримує підвищений рівень вологості при необхідності, - це особливо важливо для північних областей, де вологість невисока. У районі Північного полярного кола, скажімо, в Салехарді, при температурі -30 ° С можна спокійно ходити у светрі, тоді як в Мінську вже -20 ° С здаються жахливим морозом зважаючи на значний рівня вологості. Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування.

Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування

Сукупність пилу і води породжує таку неприємну річ, як цвіль. Кондиціонери ретельно захищають від утворень подібного роду. Корпуси, заслінки, кожухи вентилятора неодмінно виготовлені з нержавіючої сталі. У Hitachi теплообмінник внутрішнього блоку покритий оксидом титану, а вентилятор - складом, до якого входять частинки срібла.

непомітний сторож

Нарешті, варто проаналізувати ступінь «непомітності» кондиціонера в приміщенні. Один з найважливіших параметрів в цій області - рівень шуму. У сучасних системах він звичайно становить 19-20 дБ, не більше, і приблизно однаковий у моделей всіх виробників.

Ну і два слова про енергоспоживання. Кондиціонер - досить «ненажерливе» пристрій: його потужність досягає близько 700Вт. Природно, виробники прагнуть вбудувати в свої конструкції різні функції зниження енергоспоживання. Вони дозволяють, наприклад, знизити потужність при відсутності людини в приміщенні. В Samsung ця функція носить назву Smart Saver (дозволяє економити до 31% енергії за твердженням виробника), а в LG Maestro Inverter - Smart Save (економія складає 35%). Втім, всі ці числа наводяться на основі заводських випробувань спліт-систем: складно сказати, як дана економія відіб'ється на реальному енергоспоживанні в домашніх умовах.

Загалом, можна сказати, що прогрес зробив крок далеко вперед. За допомогою сучасної спліт-системи навіть жаркий азіатський клімат періоду хамсину (а дмуть південні вітри близько 50 днів на рік) можна перетворити на затишну прохолоду. А що буде далі - відомо тільки інженерам-розробникам.

Стаття опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №5, травень 2010 ).

Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка

Давним-давно, в 1988 році, жив я в далекій і дивовижній країні Ємен. Холодної зимової ночі температура в центральній частині Ємену падає приблизно до + 10 ° С, а теплим літнім днем ​​може досягати + 40 ° С або навіть + 50 ° С, якщо дмуть південні вітри - хамсин і шаравий. Не дивно, що кондиціонери на вікна нових будинків встановлюють вже під час будівництва. Спробуємо розібратися, на що здатний сучасний кондиціонер - як в жаркому кліматі, так і в суворих умовах середньої смуги.

Кондиціонер в Ємені був величезний залізний ящик, гарчить подібно розлюченого лева. Але принцип дії холодильної машини, покладеної в його основу, нітрохи не змінився за останні 20 років, хоча технологічно конструкція піддалася серйозній модернізації. Єменські кондиціонери засмоктували 40-градусний повітря і з працею охолоджували його в кращому випадку до + 25 ° С. Щоб в будинках можна було хоч якось жити, арабські архітектори будували аналоги радянських «хрущовок» зі стінами ... не доходять до стелі. Це дозволяло повітрю циркулювати по квартирі.

Історія інвертора

Перший в світі побутовий кондиціонер був розроблений в 1980 році фахівцями компанії Toshiba. Правда, в серію він пішов далеко не відразу і коштував дуже дорого. Популярність інверторні системи знайшли багато пізніше, а сьогодні майже всі кондиціонери провідних виробників працюють саме на цьому принципі. До слова сказати, практично всі глобальні відкриття в області створення спліт-систем були зроблені в Японії розробниками Toshiba: саме вони в 1961 році випустили першу в світі побутову спліт-систему, а в 1978-му зробили перший кондиціонер з керованим процесором.

З тих пір багато чого змінилося. Сучасний кондиціонер - це не просто механізм по перетворенню теплого повітря в прохолодний. Якщо коротко перерахувати його «здібності» і «обов'язки», список вийде вражаючим. Отже, сучасний кондиціонер вміє:

- охолоджувати повітря в приміщенні;

- працювати в режимі обігріву;

- підтримувати температуру на заданому рівні;

- контролювати вологість в приміщенні;

- очищати повітря від забруднень (пилу, диму, неприємних запахів, алергенів, спор цвілі, побутових кліщів).

Переважна більшість сучасних кондиціонерів є спліт-системи, тобто складаються з окремих блоків - зовнішнього і внутрішнього. Природно, у кожного виробника є власні ноу-хау, секрети фірми. Багато з них спрямовані не тільки на виконання перерахованих функцій, але і на підтримку «непомітності» кондиціонера завдяки зниженого рівня шуму і мінімального споживання електроенергії.

Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1. Вбудований плазмовий іонізатор // функція регулювання вологості // регулювання напряму повітряного потоку // датчик якості повітря. Фільтри Hitachi Premium очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються у вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Крім того, кондиціонер обладнаний іонізатором, який випускає негативно заряджені іони: вони притягуються до частинкам пилу, передають їм свій заряд, а останні, в свою чергу, до позитивно зарядженого металевого фільтру.

Два слова про інверторних спліт-системах

Всі розглянуті спліт-системи відносяться до інверторному типу. Звичайний кондиціонер включається у міру потреби, якщо температура в кімнаті відхиляється від заданого значення, і так само, при необхідності, відключається. Інвертор ж перетворює постійний струм в змінний і управляє кондиціонером шляхом плавної зміни робочої частоти оборотів компресора. Інверторна система працює не ривками, а постійно, але з різною потужністю, що сприяє помітною, до 35%, економії електроенергії в порівнянні з кондиціонерами звичайного типу. Втім, деякі виробники вказують і цифру 50%, але такі показники доступні лише в ідеальних лабораторних умовах. Крім того, ресурс роботи компресора збільшується приблизно в два рази. Мабуть, єдиний недолік инверторной системи - її висока вартість.

У інверторних систем є ще кілька переваг: вони дозволяють швидше досягти необхідної температури в приміщенні і точніше контролювати рівень температури. Для звичайних систем коливання досягає ± 1,5 ° С, для інверторних - ± 0,2 ° С.

Функція перша: очищення і свіжість

Навіть в прохолодну погоду відкрити вікно і впустити в кімнату холодне повітря - далеко не найкраще рішення. Адже разом зі свіжістю в будинок увірветься значна кількість вуличної пилу і бруду. Так що там пил - віруси, бактерії, хіба мало що витає в повітрі. Тут вступають в дію очисні властивості спліт-систем.

LG Maestro LG Maestro. Режим заощадження енергії Smart Save // ​​система контролю вмісту вологи в повітря // оптимізований двосторонній повітряний потік для охолодження і обігріву. В кондиціонери LG Maestro Inverter вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє повітря так, щоб людина не потрапляв під прямий струмінь охолодженого повітря. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

Наприклад, спліт-системи Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 або Panasonic CS-XE12JKDW (і інших серії CS) обладнані так званим плазмовим очищувачем повітря (іонізатором). Принцип пристрою настільки простий, що багато хто пам'ятає його з шкільних уроків фізики: іонізатор випускає негативно заряджені іони, які притягуються до частинкам пилу, що витає в повітрі, і передають їм свій заряд. Фільтри кондиціонера мають позитивний заряд і притягують до себе негативно заряджені пилинки.

Будь-яка спліт-система оснащена цілим комплектом різних фільтрів. Візьмемо для прикладу модель Crystal AQV09EWA компанії Samsung. Система фільтрації цього кондиціонера включає в себе антибактеріальний і антиалергенний фільтри, а також сітчастий фільтр механічного очищення повітря. Ширина отвору в сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини, що дозволяє відловлювати навіть найдрібніші пилинки.

Природно, фільтри вимагають регулярного очищення. Вона проводиться автоматично. У Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 фільтри очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються одночасно в вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Подібна ж система є і у LG, вона носить назву Smart Clean.

Panasonic CS-XE12JKDW Panasonic CS-XE12JKDW. Автоматичне включення при забрудненні повітря // плазмовий іонізатор // низький рівень шуму // знижене енергоспоживання // контроль рівня вологості. Система очищення повітря Panasonic позбавляє будинок від неприємних запахів, пилу, алергенів, спор цвілі, тютюнового диму, а також дезактивує більшість бактерій. Такий ефект досягається завдяки вбудованому плазмовому іонізатору і системі дрібнодисперсних фільтрів. Спеціальний датчик Sensor Patrol автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Крім пилу, повітря вимагає очищення від неприємних запахів, наприклад алкоголю або тютюнового диму. Спеціальні датчики якості повітря визначають наявність запаху і усувають його: забруднене повітря відсмоктується з приміщення і заміщується узятим з вулиці і які пройшли очищення і охолодження в кондиціонері.

Нарешті, кондиціонер може боротися з інфекціями і вірусами. Спліт-системи Samsung обладнані іонізатором повітря Virus Doctor. Завдяки цій технології виходить в результаті іонізації озон вбиває бактерії і грибки і сприяє руйнуванню алергенів. У кондиціонерах LG встановлено фільтр Allergy Free, що містить ферменти, які знищують до 90% алергенів і мікробів. Подібне ж пристрій коштує на кондиціонерах Mitsubishi.

Варто додати, що компанія Panasonic обладнала свої кондиціонери Super-Deluxe S-XE9HKD датчиком Sensor Patrol, який автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Функція друга: охолодження і утеплення

Як не дивно, ми майже не будемо говорити про охолодження. Це само собою зрозуміла функція будь-спліт-системи, і показники кондиціонерів різних виробників в цій галузі дуже близькі. А ось про можливість обігріву необхідно розповісти трохи докладніше.

Mitsubishi Zubadan Mitsubishi Zubadan. Висока ефективність при низьких температурах // можливість використовувати в якості опалювальної системи // помітна економія електроенергії // ефективна система повітряних фільтрів. Кондиціонер Mitsubishi Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад, електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Система опалення на базі цього пристрою може бути побудована як за принципом «повітря-повітря» (звичайний кондиціонер), так і за принципом «повітря-вода» (тепло передається системі гарячого водопостачання). В останньому випадку Zubadan може підігрівати радіатори або підлогу в квартирі. Кондиціонери Mitsubushi Zubadan активно експлуатуються в Скандинавії - як автономно, так і в комплекті з резервним джерелом тепла (котлом або електронагрівачем). Досвід показує, що їх використання дозволяє заощадити до 60% електроенергії - якщо порівнювати з опаленням від електрокотла.

Мінімальна «заоконного» температура, при якій спліт-система буде давати ефект, коливається в районі -20 ° С. Нижче цієї межі ефективність обігріву починає помітно знижуватися. До того ж при такій температурі виникають проблеми з обмерзанням дренажу і випарника. Якщо ж кондиціонер купується в першу чергу саме для обігріву, варто звернути увагу на Mitsubishi Zubadan. Виробник гарантує роботу при температурі до -25 ° С. Більш того, Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Порівняти подібний пристрій можна, наприклад, з електрокотлом, часто встановлюються з метою опалення в підвалах приватних будинків.

Напрямок повітряного потоку можна регулювати. Більшість кондиціонерів управляються за допомогою пульта дистанційного керування. Можна встановлювати постійний потік або задавати міняє напрям, «плаваючий» потік повітря.

Samsung Crystal AQV09EWA Samsung Crystal AQV09EWA. Багатоступенева система очищення повітря // режим самоочищення // індикатор забруднення фільтра // підтримка оптимальної температури для сну Good Sleep II. Кондиціонери Samsung обладнані багатоступінчастої системою очищення повітря. Спочатку повітря потрапляє в антивірусний фільтр (ширина отвору в його сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини), потім в DNA фільтр, що бореться з канцерогенами, фільтр механічного очищення, катехиновий антигрибковий фільтр, дезодоруючий антідимний фільтр. Крім того, теплообмінник і вентилятор мають спеціальної антибактеріальне покриття.

Оригінальний хід зробила в цій області компанія LG. В кондиціонери цієї фірми - Maestro Inverter - вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє охолоджене повітря так, щоб людина не потрапляв під його прямий струмінь. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

У Hitachi є своя особливість - особлива заслінка JET FLAP, що створює додаткову повітряну струмінь. У режимі нагріву ця струмінь спрямована до підлоги для прискореного підвищення температури повітря в приміщенні, а в режимі охолодження - до стелі. Аналогічну систему напряму повітряних потоків використовує і LG Maestro Inverter.

Функція третя: вологість повітря

Як згадувалося вище, кондиціонер покликаний не тільки очищати повітря і регулювати його температуру, але і підтримувати належний рівень вологості. Не раз згадані єменські кондиціонери цієї «радості» були позбавлені, а вологість в тих широтах зашкалювала за всі можливі межі. Якщо після душа не витертися насухо, можна було цілий день ходити, так і не просохнув.

Рівень вологості вміють контролювати всі спліт-системи. Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 регулює його в діапазоні 40-70%. А Samsung Crystal AQV09EWA має спеціальну функцію Good SleepII, яка підтримує оптимальну вологість і температуру для комфортного сну. Компанія Panasonic пропонує систему Mild Dry, що підтримує підвищений рівень вологості при необхідності, - це особливо важливо для північних областей, де вологість невисока. У районі Північного полярного кола, скажімо, в Салехарді, при температурі -30 ° С можна спокійно ходити у светрі, тоді як в Мінську вже -20 ° С здаються жахливим морозом зважаючи на значний рівня вологості. Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування.

Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування

Сукупність пилу і води породжує таку неприємну річ, як цвіль. Кондиціонери ретельно захищають від утворень подібного роду. Корпуси, заслінки, кожухи вентилятора неодмінно виготовлені з нержавіючої сталі. У Hitachi теплообмінник внутрішнього блоку покритий оксидом титану, а вентилятор - складом, до якого входять частинки срібла.

непомітний сторож

Нарешті, варто проаналізувати ступінь «непомітності» кондиціонера в приміщенні. Один з найважливіших параметрів в цій області - рівень шуму. У сучасних системах він звичайно становить 19-20 дБ, не більше, і приблизно однаковий у моделей всіх виробників.

Ну і два слова про енергоспоживання. Кондиціонер - досить «ненажерливе» пристрій: його потужність досягає близько 700Вт. Природно, виробники прагнуть вбудувати в свої конструкції різні функції зниження енергоспоживання. Вони дозволяють, наприклад, знизити потужність при відсутності людини в приміщенні. В Samsung ця функція носить назву Smart Saver (дозволяє економити до 31% енергії за твердженням виробника), а в LG Maestro Inverter - Smart Save (економія складає 35%). Втім, всі ці числа наводяться на основі заводських випробувань спліт-систем: складно сказати, як дана економія відіб'ється на реальному енергоспоживанні в домашніх умовах.

Загалом, можна сказати, що прогрес зробив крок далеко вперед. За допомогою сучасної спліт-системи навіть жаркий азіатський клімат періоду хамсину (а дмуть південні вітри близько 50 днів на рік) можна перетворити на затишну прохолоду. А що буде далі - відомо тільки інженерам-розробникам.

Стаття опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №5, травень 2010 ).

Лід і полум'я: кондиціонери | Журнал Популярна Механіка

Давним-давно, в 1988 році, жив я в далекій і дивовижній країні Ємен. Холодної зимової ночі температура в центральній частині Ємену падає приблизно до + 10 ° С, а теплим літнім днем ​​може досягати + 40 ° С або навіть + 50 ° С, якщо дмуть південні вітри - хамсин і шаравий. Не дивно, що кондиціонери на вікна нових будинків встановлюють вже під час будівництва. Спробуємо розібратися, на що здатний сучасний кондиціонер - як в жаркому кліматі, так і в суворих умовах середньої смуги.

Кондиціонер в Ємені був величезний залізний ящик, гарчить подібно розлюченого лева. Але принцип дії холодильної машини, покладеної в його основу, нітрохи не змінився за останні 20 років, хоча технологічно конструкція піддалася серйозній модернізації. Єменські кондиціонери засмоктували 40-градусний повітря і з працею охолоджували його в кращому випадку до + 25 ° С. Щоб в будинках можна було хоч якось жити, арабські архітектори будували аналоги радянських «хрущовок» зі стінами ... не доходять до стелі. Це дозволяло повітрю циркулювати по квартирі.

Історія інвертора

Перший в світі побутовий кондиціонер був розроблений в 1980 році фахівцями компанії Toshiba. Правда, в серію він пішов далеко не відразу і коштував дуже дорого. Популярність інверторні системи знайшли багато пізніше, а сьогодні майже всі кондиціонери провідних виробників працюють саме на цьому принципі. До слова сказати, практично всі глобальні відкриття в області створення спліт-систем були зроблені в Японії розробниками Toshiba: саме вони в 1961 році випустили першу в світі побутову спліт-систему, а в 1978-му зробили перший кондиціонер з керованим процесором.

З тих пір багато чого змінилося. Сучасний кондиціонер - це не просто механізм по перетворенню теплого повітря в прохолодний. Якщо коротко перерахувати його «здібності» і «обов'язки», список вийде вражаючим. Отже, сучасний кондиціонер вміє:

- охолоджувати повітря в приміщенні;

- працювати в режимі обігріву;

- підтримувати температуру на заданому рівні;

- контролювати вологість в приміщенні;

- очищати повітря від забруднень (пилу, диму, неприємних запахів, алергенів, спор цвілі, побутових кліщів).

Переважна більшість сучасних кондиціонерів є спліт-системи, тобто складаються з окремих блоків - зовнішнього і внутрішнього. Природно, у кожного виробника є власні ноу-хау, секрети фірми. Багато з них спрямовані не тільки на виконання перерахованих функцій, але і на підтримку «непомітності» кондиціонера завдяки зниженого рівня шуму і мінімального споживання електроенергії.

Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1. Вбудований плазмовий іонізатор // функція регулювання вологості // регулювання напряму повітряного потоку // датчик якості повітря. Фільтри Hitachi Premium очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються у вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Крім того, кондиціонер обладнаний іонізатором, який випускає негативно заряджені іони: вони притягуються до частинкам пилу, передають їм свій заряд, а останні, в свою чергу, до позитивно зарядженого металевого фільтру.

Два слова про інверторних спліт-системах

Всі розглянуті спліт-системи відносяться до інверторному типу. Звичайний кондиціонер включається у міру потреби, якщо температура в кімнаті відхиляється від заданого значення, і так само, при необхідності, відключається. Інвертор ж перетворює постійний струм в змінний і управляє кондиціонером шляхом плавної зміни робочої частоти оборотів компресора. Інверторна система працює не ривками, а постійно, але з різною потужністю, що сприяє помітною, до 35%, економії електроенергії в порівнянні з кондиціонерами звичайного типу. Втім, деякі виробники вказують і цифру 50%, але такі показники доступні лише в ідеальних лабораторних умовах. Крім того, ресурс роботи компресора збільшується приблизно в два рази. Мабуть, єдиний недолік инверторной системи - її висока вартість.

У інверторних систем є ще кілька переваг: вони дозволяють швидше досягти необхідної температури в приміщенні і точніше контролювати рівень температури. Для звичайних систем коливання досягає ± 1,5 ° С, для інверторних - ± 0,2 ° С.

Функція перша: очищення і свіжість

Навіть в прохолодну погоду відкрити вікно і впустити в кімнату холодне повітря - далеко не найкраще рішення. Адже разом зі свіжістю в будинок увірветься значна кількість вуличної пилу і бруду. Так що там пил - віруси, бактерії, хіба мало що витає в повітрі. Тут вступають в дію очисні властивості спліт-систем.

LG Maestro LG Maestro. Режим заощадження енергії Smart Save // ​​система контролю вмісту вологи в повітря // оптимізований двосторонній повітряний потік для охолодження і обігріву. В кондиціонери LG Maestro Inverter вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє повітря так, щоб людина не потрапляв під прямий струмінь охолодженого повітря. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

Наприклад, спліт-системи Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 або Panasonic CS-XE12JKDW (і інших серії CS) обладнані так званим плазмовим очищувачем повітря (іонізатором). Принцип пристрою настільки простий, що багато хто пам'ятає його з шкільних уроків фізики: іонізатор випускає негативно заряджені іони, які притягуються до частинкам пилу, що витає в повітрі, і передають їм свій заряд. Фільтри кондиціонера мають позитивний заряд і притягують до себе негативно заряджені пилинки.

Будь-яка спліт-система оснащена цілим комплектом різних фільтрів. Візьмемо для прикладу модель Crystal AQV09EWA компанії Samsung. Система фільтрації цього кондиціонера включає в себе антибактеріальний і антиалергенний фільтри, а також сітчастий фільтр механічного очищення повітря. Ширина отвору в сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини, що дозволяє відловлювати навіть найдрібніші пилинки.

Природно, фільтри вимагають регулярного очищення. Вона проводиться автоматично. У Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 фільтри очищаються за допомогою двох щіток, що рухаються одночасно в вертикальному і горизонтальному напрямках. Пил скидається в знімний контейнер. Подібна ж система є і у LG, вона носить назву Smart Clean.

Panasonic CS-XE12JKDW Panasonic CS-XE12JKDW. Автоматичне включення при забрудненні повітря // плазмовий іонізатор // низький рівень шуму // знижене енергоспоживання // контроль рівня вологості. Система очищення повітря Panasonic позбавляє будинок від неприємних запахів, пилу, алергенів, спор цвілі, тютюнового диму, а також дезактивує більшість бактерій. Такий ефект досягається завдяки вбудованому плазмовому іонізатору і системі дрібнодисперсних фільтрів. Спеціальний датчик Sensor Patrol автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Крім пилу, повітря вимагає очищення від неприємних запахів, наприклад алкоголю або тютюнового диму. Спеціальні датчики якості повітря визначають наявність запаху і усувають його: забруднене повітря відсмоктується з приміщення і заміщується узятим з вулиці і які пройшли очищення і охолодження в кондиціонері.

Нарешті, кондиціонер може боротися з інфекціями і вірусами. Спліт-системи Samsung обладнані іонізатором повітря Virus Doctor. Завдяки цій технології виходить в результаті іонізації озон вбиває бактерії і грибки і сприяє руйнуванню алергенів. У кондиціонерах LG встановлено фільтр Allergy Free, що містить ферменти, які знищують до 90% алергенів і мікробів. Подібне ж пристрій коштує на кондиціонерах Mitsubishi.

Варто додати, що компанія Panasonic обладнала свої кондиціонери Super-Deluxe S-XE9HKD датчиком Sensor Patrol, який автоматично включає спліт-систему при виявленні підвищеного рівня забруднення повітря.

Функція друга: охолодження і утеплення

Як не дивно, ми майже не будемо говорити про охолодження. Це само собою зрозуміла функція будь-спліт-системи, і показники кондиціонерів різних виробників в цій галузі дуже близькі. А ось про можливість обігріву необхідно розповісти трохи докладніше.

Mitsubishi Zubadan Mitsubishi Zubadan. Висока ефективність при низьких температурах // можливість використовувати в якості опалювальної системи // помітна економія електроенергії // ефективна система повітряних фільтрів. Кондиціонер Mitsubishi Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад, електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Система опалення на базі цього пристрою може бути побудована як за принципом «повітря-повітря» (звичайний кондиціонер), так і за принципом «повітря-вода» (тепло передається системі гарячого водопостачання). В останньому випадку Zubadan може підігрівати радіатори або підлогу в квартирі. Кондиціонери Mitsubushi Zubadan активно експлуатуються в Скандинавії - як автономно, так і в комплекті з резервним джерелом тепла (котлом або електронагрівачем). Досвід показує, що їх використання дозволяє заощадити до 60% електроенергії - якщо порівнювати з опаленням від електрокотла.

Мінімальна «заоконного» температура, при якій спліт-система буде давати ефект, коливається в районі -20 ° С. Нижче цієї межі ефективність обігріву починає помітно знижуватися. До того ж при такій температурі виникають проблеми з обмерзанням дренажу і випарника. Якщо ж кондиціонер купується в першу чергу саме для обігріву, варто звернути увагу на Mitsubishi Zubadan. Виробник гарантує роботу при температурі до -25 ° С. Більш того, Zubadan позиціонується в першу чергу як система обігріву, а не охолодження (хоча всі функції повноцінного кондиціонера, звичайно, підтримує нарівні з конкурентами). Тепловий насос Mitsubishi може як подавати тепле повітря, так і нагрівати воду для циркуляції під підлогою або в системі опалення котеджу. При підключенні до резервного джерела тепла, наприклад електрообігрівачі, Zubadan не втрачає своєї ефективності при падінні температури повітря до -30 ° С і нижче. Порівняти подібний пристрій можна, наприклад, з електрокотлом, часто встановлюються з метою опалення в підвалах приватних будинків.

Напрямок повітряного потоку можна регулювати. Більшість кондиціонерів управляються за допомогою пульта дистанційного керування. Можна встановлювати постійний потік або задавати міняє напрям, «плаваючий» потік повітря.

Samsung Crystal AQV09EWA Samsung Crystal AQV09EWA. Багатоступенева система очищення повітря // режим самоочищення // індикатор забруднення фільтра // підтримка оптимальної температури для сну Good Sleep II. Кондиціонери Samsung обладнані багатоступінчастої системою очищення повітря. Спочатку повітря потрапляє в антивірусний фільтр (ширина отвору в його сітці не перевищує 1/3 товщини людської волосини), потім в DNA фільтр, що бореться з канцерогенами, фільтр механічного очищення, катехиновий антигрибковий фільтр, дезодоруючий антідимний фільтр. Крім того, теплообмінник і вентилятор мають спеціальної антибактеріальне покриття.

Оригінальний хід зробила в цій області компанія LG. В кондиціонери цієї фірми - Maestro Inverter - вбудований модуль LG Eco Eye. Він відстежує рухи по кімнаті і автоматично направляє охолоджене повітря так, щоб людина не потрапляв під його прямий струмінь. У той же час можна задати і зворотну функцію: теплий потік буде «стежити» за людиною, зігріваючи його непогожими вечорами.

У Hitachi є своя особливість - особлива заслінка JET FLAP, що створює додаткову повітряну струмінь. У режимі нагріву ця струмінь спрямована до підлоги для прискореного підвищення температури повітря в приміщенні, а в режимі охолодження - до стелі. Аналогічну систему напряму повітряних потоків використовує і LG Maestro Inverter.

Функція третя: вологість повітря

Як згадувалося вище, кондиціонер покликаний не тільки очищати повітря і регулювати його температуру, але і підтримувати належний рівень вологості. Не раз згадані єменські кондиціонери цієї «радості» були позбавлені, а вологість в тих широтах зашкалювала за всі можливі межі. Якщо після душа не витертися насухо, можна було цілий день ходити, так і не просохнув.

Рівень вологості вміють контролювати всі спліт-системи. Hitachi Premium RAS / RAC-10 (14) XH1 регулює його в діапазоні 40-70%. А Samsung Crystal AQV09EWA має спеціальну функцію Good SleepII, яка підтримує оптимальну вологість і температуру для комфортного сну. Компанія Panasonic пропонує систему Mild Dry, що підтримує підвищений рівень вологості при необхідності, - це особливо важливо для північних областей, де вологість невисока. У районі Північного полярного кола, скажімо, в Салехарді, при температурі -30 ° С можна спокійно ходити у светрі, тоді як в Мінську вже -20 ° С здаються жахливим морозом зважаючи на значний рівня вологості. Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування.

Так що підтримка температури і вологості повітря в належній пропорціі- це досить важливий аспект комфортного існування

Сукупність пилу і води породжує таку неприємну річ, як цвіль. Кондиціонери ретельно захищають від утворень подібного роду. Корпуси, заслінки, кожухи вентилятора неодмінно виготовлені з нержавіючої сталі. У Hitachi теплообмінник внутрішнього блоку покритий оксидом титану, а вентилятор - складом, до якого входять частинки срібла.

непомітний сторож

Нарешті, варто проаналізувати ступінь «непомітності» кондиціонера в приміщенні. Один з найважливіших параметрів в цій області - рівень шуму. У сучасних системах він звичайно становить 19-20 дБ, не більше, і приблизно однаковий у моделей всіх виробників.

Ну і два слова про енергоспоживання. Кондиціонер - досить «ненажерливе» пристрій: його потужність досягає близько 700Вт. Природно, виробники прагнуть вбудувати в свої конструкції різні функції зниження енергоспоживання. Вони дозволяють, наприклад, знизити потужність при відсутності людини в приміщенні. В Samsung ця функція носить назву Smart Saver (дозволяє економити до 31% енергії за твердженням виробника), а в LG Maestro Inverter - Smart Save (економія складає 35%). Втім, всі ці числа наводяться на основі заводських випробувань спліт-систем: складно сказати, як дана економія відіб'ється на реальному енергоспоживанні в домашніх умовах.

Загалом, можна сказати, що прогрес зробив крок далеко вперед. За допомогою сучасної спліт-системи навіть жаркий азіатський клімат періоду хамсину (а дмуть південні вітри близько 50 днів на рік) можна перетворити на затишну прохолоду. А що буде далі - відомо тільки інженерам-розробникам.

Стаття опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №5, травень 2010 ).

Новости