• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Проблема порушення у собак - Погані собаки

Що таке збудження у собак

Що таке збудження у собак?

Сильне збудження у собак може стати проблематичним, якщо їм дозволяють відтворювати порушену поведінку раз по раз. Щоб краще зрозуміти проблеми сильного збудження, важливо спершу дізнатися, що це таке. Згідно Вікіпедії, збудження - це фізіологічне і психологічний стан неспання або реакції на стимули. Воно включає в себе запуск ретикулярної активує системи в стовбурі мозку, автономної нервової системи та ендокринної системи, що веде до почастішання пульсу і підвищення кров'яного тиску і до стану сенсорного напруги, мобілізації і готовності до реакції. Хоча це визначення використовується для опису збудження у людей, та ж сама динаміка спостерігається і у Шарика. Взагалі-то якщо ви подивитеся за збудженої собакою, то, ймовірно, помітите її схильність, готовність до дії.
Різні події можуть викликати збудження. Деякі собаки можуть сильно збудитися від виду родичів на прогулянці, інші - коли чують, що поруч з будинком паркується машина, ще хтось збуджується від гри з господарями. У будь-якому випадку, рівень збудження такий високий, що собака не може стримуватися, і це заважає її здатності ясно мислити, її когнітивної функції. Кінолог Тріш Кінг заявляє: «Думайте про порушення як про червоний хмарі енергії, яке заважає міркувати і викликає погану поведінку». Взагалі-то саме в стані сильного збудження ваша собака може облаивать перехожого, а через хвилину перенаправити своє збудження на бійку з другої вашої собакою; або ще приклад: собака граючи з вами тягне за одяг, а через секунду прихоплює за руку сильніше звичайного, тому що її збудження так сильно, що вона не може порівнювати тиск щелеп, як під час більш спокійній гри.
Порушення викликає надлишок енергії, яка повинна вилитися кудись. Надмірне збудження і викликає описане вище небажану поведінку. Якщо не випустити пар, то збудження може потенційно запустити фрустрацію, яка приведе до деструктивної поведінки. Таким чином ви отримаєте собаку, яка порушується при вигляді інших собак і починає жувати поводок. А у важких випадках порушення може перейти в агресію і у вас буде собака, яка від хвилювання при вигляді родичів кусає господаря. Якщо ваш вихованець саме такий - схильний до надмірного збудження, то вам потрібно заспокоїти його. Багато собаки не знають інших способів вести себе, так що наше завдання - бути поруч з ними, направляти їх і вчити краще контролювати емоції.

Як зменшити збудження собаки
Щоб змінити поведінку собаки, ми в багатьох випадках повинні змінити і свою поведінку - саме воно в першу чергу змушує собаку хвилюватися. Наступні поради може тривати певний час і зусиль, але вони того варті, бо окупляться сторицею - і ви зрозумієте, що ваша собака може бути спокійною.

• Нанесіть візит ветеринара / дієтолога
Є певні клінічні стани, які можуть запускати тривогу, стрес, що веде до підвищення збудження. Завжди краще проконсультуватися у ветеринара, щоб виключити медичні проблеми. Дієтолог також може бути корисний, тому що деякі харчові добавки та барвники пов'язані з гіперактивним поведінкою у собак, що може привести до надмірного збудження.

• Забезпечте собаці фізичну і розумову активність
Ми взяли в будинок собак, століттями розводять для роботи - такий як охорона, випасає та полювання - і чекаємо від них хорошої поведінки і самоконтролю в умовах низької фізичної і розумової стимуляції. За словами Ді Генлі, постійно збуджені собаки можуть мати підвищений рівень кортизолу в крові. Недолік вправ і розумової активності + збагачена стимулами Екологічна декларація = катастрофа для таких собак. Треноване тіло і розум допоможуть знизити рівень збудження, так що тут є місце навчання спокою.

• Уникайте надмірного хвилювання
Як і все в житті, занадто багато хорошого може виявитися шкідливим. Це відноситься до собаковладельцев, які постійно в занадто хвилюючих ситуаціях доводять собак до точки, за якою підвищене збудження стає нормою. Занадто багато днів поспіль гри у фрісбі, занадто часті візити в собачий парк або «дитсадок» - все це призведе до того, що собака буде постійно збуджена. «Найкраще урізати кількість таких подій і замінити їх іншими формами фізичних вправ», - пропонує Сара Роше в статті «Занадто багато хорошого: перезбудження від вправ». Є багато альтернативних занять, в яких ваша собака буде краще контролювати себе.

• Визначте тригери
Ви не зможете працювати над перепорушенням, поки не зрозумієте точно, які стимули і ситуації в першу чергу провокують порушення. Визначте, коли собака схильна найсильніше збуджуватися. Коли ви приходите з роботи додому? Коли берете поводок? Коли вона бачить людину або собаку за парканом? Коли ви готуєте їжу для собаки? Коли граєте з нею? Поспостерігайте - і дізнаєтеся, які обставини потрібно подолати. Якщо собака збуджується від кількох речей, то вам доведеться займатися виробленням самоконтролю довше.

• десенсибилизирующего тригери
Десенсибілізація - це потужний інструмент модифікації поведінки, який допомагає собаці зрозуміти, що краще стримати запал. При десенсибілізації ви пред'являєте тригери, що викликають збудження, але не такі інтенсивні. Вам потрібно подумати, як послабити стимули і ситуації. Наприклад, якщо собака збуджується від виду перехожих, тримайте її на такій відстані від забору, коли вона вже розпізнає людей, але ще не впаде в шаленство. Якщо собака сильно порушується під час гри, спочатку пограйте з нею в більш спокійну гру, яка потребує дуже багато емоцій. Якщо собака хвилюється при вигляді повідця, кілька разів візьміть його в руки і сядьте. Щоб знизити збудження, вам потрібно розірвати зв'язок між повідцем і прогулянкою. Якщо собака хвилюється, коли ви повертаєтеся додому, ведіть себе якомога спокійніше.

• Навчайте собаку спокійній поведінці
Коли ви привчите собаку до певних стимулів і ситуацій, то відкриєте можливість для собаки думати. Це ідеальний час щоб навчити її того, що спокійна поведінка призводить до заохочення, а збуджений означає його відсутність. Наприклад, якщо собака стрибає на вас і поводиться безцеремонно, коли ви готуєте їжу, припиніть рухатися, поки собака нахабничає, і продовжуйте, коли вона заспокоїться. Попросіть собаку сісти, перед тим як поставите миску на підлогу. Якщо собака стрибає, підійміть миску і не опускайте, поки тварина не заспокоїться. Якщо собака збуджується надміру, коли ви приходите додому, ведіть себе спокійно і покажіть, що її спокійна поведінка дає вам увійти в будинок, а хуліганський змушує вийти за двері. Попросіть собаку сісти, перш ніж приголубить її, але якщо погладжування збуджують, то почекайте перші кілька хвилин після повернення. Як варіант, можна використовувати метод Леслі МакДевітт під назвою «переорієнтування».
Якщо собака збуджується при вигляді перехожих, тримайте її на відстані від забору. Годуєте її, коли вона бачить людину, так щоб змінити її емоції - це називається контробусловліванія. Потім ви зможете попросити собаку сідати, коли вона бачить людей, і давати заохочення за спокійну поведінку.

• Підвищуйте критерії
Як і в дресируванню, при корекції поведінки в певний момент ви можете підвищити критерії. Однак попереджаю: не поспішайте, поспіх може згодом відгукнутися відкотом. Якщо це трапиться, вам доведеться відступити на кілька кроків. Наприклад, при навчанні команді «Сидіти», ми зазвичай починаємо заняття в тихому місці з мінімумом відволікань. Потім ми просимо собаку сісти в більш гучною кімнаті, потім у дворі, потім на прогулянці. При корекції поведінки потрібно пройти ті ж самі етапи, але в цьому випадку ми підвищуємо інтенсивність ситуації або тригера. Так що якщо собака добре справляється з собою в далеке від забору і не гавкає на перехожих, тепер вам потрібно підійти трохи ближче. Якщо собака дуже збуджувалася від вашого повернення додому, а зараз спокійно сидить, коли ви тихенько заходите, то можна додати до своєї поведінки трохи емоцій або прийти не одному, а з гостями. Якщо собака занадто збуджується під час гри, але зараз добре грає в більш спокійні ігри, можете зробити їх більш емоційними. Ді Генлі описала цікавий метод - гру в розслаблення.

• Не давайте поведінки повторюватися
Собаки добре засвоюють те, що повторюють. Це стосується і до доброї поведінки, і до поганого. Якщо ви вчите собаку сидіти, то чим більше просите її про це і заохочуєте, тим сильніше вона хоче сідати. Якщо собака гавкає на людей, то чим більше вона це робить і досягає заохочення (люди йдуть, відстань до них збільшується), тим сильніше вона хоче облаивать перехожих. Ви можете ДЕСЕНСИБІЛІЗОВАНИЙ подразники і вчити собаку спокою скільки влізе, але якщо дозволите собаці повторювати поведінку, коли вас немає поруч, то ніколи не досягнете хороших результатів.
Це означає, що, хоча собака навчилася сидіти і отримувати ласощі, побачивши людей на деякій відстані від забору, прогрес буде втрачено, якщо ви йдучи з дому випускаєте собаку в сад і вона гавкає на людей цілий день. Якщо собака хвилювалася при вигляді повідця, але тепер спокійно сидить, поки ви пристібатися його, а ваші домочадці пристібають поводок, коли собака збуджена, то результату не буде. Якщо собака навчилася залишатися спокійною, поки ви готуєте їжу, але одного разу ви в поспіху погодуєте свого вихованця, коли він стрибає, то все повернеться на круги своя. Навчання нової поведінки вимагає часу, але всі зусилля йдуть нанівець буквально за секунди, якщо ми не стежимо за ним. Послідовність, послідовність і ще раз послідовність - ось єдиний рецепт.

• Купіть заспокійливі пристосування
У випадках, коли висока збудження викликано прихованої тривогою і стресом, різні пристосування можуть допомогти зняти емоційну напругу. Можуть виявитися корисними жилети Thundershirt і Anxiety Wrap, маска на морду Calming Cup. Деякі з заспокійливих пристосувань діють як точковий масаж. Є й інші, наприклад, розпилювач заспокійливих феромонів для собак, розслаблюючі CD типу Through a Dog's Ear або заспокійливі, наприклад, Composure. У складних випадках може знадобитися, щоб ветеринар виписав ліки, яке заспокоїть тварина, і після цього можна буде почати модифікацію поведінки. Якщо собаці постійно пред'являють стимули, то гормони стресу циркулюють в крові деякий час, і вашому собаці може знадобитися т.зв.. відпочинок від кортизолу.

• Зверніться по допомогу кінологом або фахівцем з поведінки собак
Знизити збудження не так-то просто. Це вимагає послідовності, вам потрібна здатність помічати навіть найменші ознаки того, що собака починає порушуватися, щоб втрутитися, поки не стало надто пізно. Для найкращих результатів варто скористатися допомогою кінолога або фахівця з поведінки, який обрав ненасильницькі методи. Метою роботи повинно бути підвищення порога реакції собаки, зміна базових емоцій і навчання альтернативного поведінки. Це дуже важливо. Кінологи, що використовують насильницькі методи, будуть просто топити собаку в раздражителях і пригнічувати збудження покаранням. Це призводить до стресу і не задовольняє базових потреб собаки і не змінює емоції. Відсутність заміщає поведінки створить вакуум, який собака заповнить іншим небажаним поведінкою, викликаним хвилюванням і стресом.

джерело: http://alexadry.hubpages.com/hub/Understanding-Dog-Arousal-Problems

Переклад: «Погані собаки».

схоже

Що таке збудження у собак?
Коли ви приходите з роботи додому?
Коли берете поводок?
Коли вона бачить людину або собаку за парканом?
Коли ви готуєте їжу для собаки?
Коли граєте з нею?
Новости