• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В Україні з'явилася інтерактивна карта забруднення річок

Які підприємства забруднюють річки України і який стан водойм - відтепер можна дізнатися за допомогою інтерактивної карти.

Про це повідомила прес-служба Державного агентства водних ресурсів.

"Відтепер громадяни матимуть легкий доступ до важливої ​​інформації про стан води в річках України. Понад 400 пунктів контролю якості води в Україні, 16 параметрів забрудненості і хронологічний зріз в п'ять років лягли в основу інтерактивного інструменту, який дозволяє оцінити якість води в найбільших річкових басейнах України ", - йдеться в повідомленні.

Які підприємства забруднюють річки України і який стан водойм - відтепер можна дізнатися за допомогою інтерактивної карти

Відзначається, що інтерактивна карта створена на основі відкритих даних про якість поверхневих вод за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в рамках проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги» / TAPAS. Розробку цього інструменту підтримало Міністерство екології та природних ресурсів в рамках створення Загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрита довкілля».

Особливістю інструменту є те, що на карті позначені підприємства, які, за даними Державного агентства водних ресурсів, найбільше забруднюють річки в кожній області. Користувач може з'ясувати, який саме обсяг забрудненої води скидає в річки кожне конкретне підприємство, відстежити, як змінювалася концентрація речовини-забруднювача в минулому і якою вона є сьогодні.

Читайте також: СБУ блокувала масштабний незаконний вилов риби в акваторії Азовського моря

"Створена карта - це важливий інструмент, який буде дозволяти громадянам контролювати якість води в річках і при необхідності впливати на процеси, пов'язані з забрудненням поверхневих вод », - цитує прес-служба голови Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко.

Онлайн-карта дає можливість оцінити зміни стану води за останні п'ять років і надалі постійно оновлюватиметься.

Відзначається також, що Україна долучилася до 15 країн світу, які публікують дані про якість води у відкритому машіночітном форматі.

Новости