• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Шумове забруднення океанів

  1. Вплив шумового забруднення на тварин
  2. Як відбувається шумове забруднення?
  3. Як боротися з шумовим забрудненням?

Океан - величне і хвилююче розум слово, що викликає в уяві неймовірні картини різних стихійних явищ - розбиваються об скелі величезних хвиль, сіро-чорного шторму, з головою накриває розгойдуються від вітру судна, і безмежна водна гладь, яка не має початку і кінця. ... З давніх пір в людині було закладено страх, страх незвіданих і неконтрольованих сил природи.

Океан лякав і, одночасно, притягував до себе мореплавців, будь-хто, хто коли-небудь чув про нього, мріяв дізнатися, що таять в собі ці темні товщі вод, які не раз несли стільки життів, а й давали будь-якій людині. З часом людина розумний і людина могутній підпорядкував собі більшу частину Світового океану, дізнався про безліч секретів, захованих в його глибинах, навчився рятуватися від небезпечних хижаків і полювати на них самому.

Але смак «перемоги» над стихією затьмарив розум і не дозволив людині відкрити очі на гадану очевидною істину: природа - будинок наш і кожна істота в ній, і кожна не владний нам негода, і будь-яка інша її прояв, все знаходиться на своєму місці, і немає нічого в світі більш раціонально і гармоничней.

Вплив шумового забруднення на тварин

Океан - величне і хвилююче розум слово, що викликає в уяві неймовірні картини різних стихійних явищ - розбиваються об скелі величезних хвиль, сіро-чорного шторму, з головою накриває розгойдуються від вітру судна, і безмежна водна гладь, яка не має початку і кінця

порятунок дельфіна

До сьогоднішнього дня ми спостерігаємо сумну картину - по всьому світу викидається на пляжі і гине величезна кількість китів, косаток, дельфінів та інших великих мешкають у воді тварин. Відбувається це через так званого «шумового забруднення» - перенасичення вод Світового океану звуковими хвилями в діапазоні від 20 до 300 герц. Саме такий діапазон використовується китовими для отримання і передачі інформації. Еволюційно склалося так, що саме слух став основним інструментом, що допомагає тваринам вижити - почувши загрозливі звуки, тварини відчувають стрес і негайно рятуються втечею, щоб опинитися якнайдалі від джерела загрози.

звуком багато тварини заявляють про себе, це невід'ємна частина шлюбних ігор більшості тварин. Не виключенням є і кити, а також більшість інших великих жителів вод. Загубився малюк кита може знайти свою маму, обмінюючись з нею сигналами, а про насування шторму всі можуть бути сповіщені ще задовго до того, як він добереться до місця перебування тварини. Все це стало можливим завдяки властивості води, як відмінного провідника звукових хвиль. Це явище можна порівняти з тим, як повітря пропускає світло, який ми можемо побачити навіть від зірок, що знаходяться в міріадах кілометрів від нас. А це означає, що китові можуть чути звук, перебуваючи в іншому кінці земної кулі, як ми можемо говорити по телефону.

Але з появою різних благ цивілізації виникла небезпека шумового забруднення Світового океану в такій мірі, яка стала критичною навіть для деяких популяцій істот. Тварини, в спробі врятуватися від нестерпного шуму, випливають на мілководді, де, що виносяться на берег хвилями, гинуть від зневоднення. Крім того, дослідниками було виявлено, що у більшості загиблих китів стався крововилив у мозок - слуховий апарат не витримав перевантаження. Через декомпресії у деяких китів проявляється емболія, відзначені також осередки запалень у всіх органах.

Як відбувається шумове забруднення?

Яким же чином відбувається безпосереднє шумове забруднення? Відомо, наприклад, компанії з видобутку корисних копалин досліджують світовий океан за допомогою ехолотів і підводних гармат - це винахід дозволяє досліджувати рельєф дна світового океану завдяки пострілу, який потім відбивається від морських глибин. Зазвичай таких гармат на кораблі від 10 до 40, все стріляють одночасно, раз в 10-12 секунд. Такі дослідження можуть тривати місяці і ініціюватися не однієї країною. Важко уявити собі, що відчувають в цей час тварини, адже навіть для людського слуху ці звуки настільки неприємні, що від прослуховування довше 10 хвилин викликають напади нудоти і запаморочення.

Інше джерело - транспортні та вантажні судна, шум їх моторів також глушить кутових, не дозволяє самці вибрати самця, не дає вчасно дізнатися про шторм і як слід прогодуватися. Відомо також, що багато сучасних бойові кораблі мають на борту сонари зі звуком середньої чистоти, які використовуються для виявлення цілей, наприклад підводних човнів.

Гинуть і глухнуть гладкі кити, дельфіни, касатки. Страждають не тільки тварини в океані, а й люди, які залежать від нього і харчуються його ресурсами. Стали відомі випадки, коли через пошукових компаній з сейсмічної розвідкою улов скоротився на 60%. І риба після таких досліджень не повертається.

Як боротися з шумовим забрудненням?

Вихід є. Вченими пропонуються такі способи, як скорочення шуму - за допомогою виготовлення та застосування ефективних двигунів можна не тільки знизити шумовий рівень, але і скоротити економічні витрати на паливо. Знижений рівень шуму вигідний також для військового флоту - чим менше шум, тим менше ймовірність бути поміченим супротивником. Тобто, чим ефективніше судноплавство, тим більше користі для всіх.

Інший запропонований варіант - рухатися на меншій швидкості (це теж скоротить витрати на паливо), разом з тим поліпшивши ефективність розвантажувальних інстанцій на узбережжях.

Для військово-морських та інших структур необхідно повсюдно ввести екологічний моніторинг, на підставі даних яких доцільно будувати маршрут. Це дозволило б обходити місця, де найбільш високий шкоди для популяцій.

Для всіх приладів, принцип дії яких заснований на звуколокаціі, можна і потрібно знайти альтернативу, наприклад, замість підводного гармати ввести в експлуатацію вібросейс, який працює на низьких частотах і дозволяє отримати набагато якіснішу картинку підводного дна.

Останнім і найбільш значущим способом є пошук альтернативних джерел енергії - запаси нафти і газу можуть вичерпаються, а це означає, що знайти їм заміну доведеться в будь-якому випадку. Це дозволить виключити з світового океану будь вишукувальні види робіт і значно знизити шумове навантаження.

Можна зробити висновок, що людина є першопричиною всіх спіткати його бід, і тільки маючи сильні руки і добре серце, ми зможемо виправити все ті помилки, які вчинили людство за багато років свого існування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 5.0 / 5. З 4 голосів.

Please wait ...

Як боротися з шумовим забрудненням?
Як відбувається шумове забруднення?
Яким же чином відбувається безпосереднє шумове забруднення?
Як боротися з шумовим забрудненням?
Новости