• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

П'ять причин економічної кризи в Росії - Time

Вперше з 2009 року - це був пік спаду в світовій економіці - Росія занурилася в стан рецесії

Вперше з 2009 року - це був пік спаду в світовій економіці - Росія занурилася в стан рецесії. В цьому році обсяг її економіки скоротиться на 3%, хоча 360 мільярдів валютних резервів Москви пом'якшать безпосередній удар. Проте, оскільки президент Росії Володимир Путін не залишає спроб зміцнити вплив Росії на міжнародній арені, стає ясно, що в даний момент він керує «згортається ринком». Якщо нічого не зміниться, Росію очікує повільний і стійкий економічний спад. Нижче перераховані п'ять фактів, що пояснюють, чому так відбувається.

  1. відсутність диверсифікації

Значення має не тільки обсяг економіки, але і її різноманітність і стійкість. Протягом багатьох років Кремль підтримував і захищав великі державні компанії в збиток малому і середньому бізнесу. Однак саме ці підприємства малого і середнього бізнесу є основою будь-якої сильної і добре диверсифікованою економіки. Саме вони дають поштовх до інновацій і ефективно реагують на мінливі часи, технології і смаки споживачів. В Євросоюзі внесок малого і середнього бізнесу в економіку своїх країн становить в середньому приблизно 40% їх ВВП, а в Росії ця цифра становить лише 15%. Це досить просто вражають цифри для тих, хто збирається починати бізнес в Росії.

І ситуація не поліпшується: з 2008 по 2012 рік кількість робочих місць в російському приватному секторі скоротилося на 300 тисяч, тоді як число державних службовців збільшилася на 1,1 мільйона чоловік. Замість диверсифікації Москва подвоює ставку на свій державно-центричний підхід до економічного розвитку.

  1. Залежність від нафтових ринків

Сьогодні ціна на нафту впала нижче позначки в 45 доларів за барель - ласкаво просимо в нову реальність. Країни ОПЕК продовжують качати нафту величезними обсягами в спробі витіснити конкурентів, і, як очікується, Іран незабаром, після зняття санкцій, буде поставляти на світові ринки понад мільйон барелів на день. Це дуже тривожні зміни для Москви, доходи якої залежать від продажу нафти і газу. У 1999 році на частку нафти і газу доводилося менше половини експортної виручки Росії, а сьогодні ця цифра становить 68%. Москва стала настільки залежна від продажу енергоресурсів, що при зниженні ціни на нафту на один долар Росія втрачає приблизно 2 мільярди. Щоб Росія змогла збалансувати свій бюджет, ціна на нафту повинна повернутися на позначку в 100 доларів за барель. А на це потрібен деякий час (можливо, що такої ціни більше не буде ніколи - Пророк)

  1. вплив санкцій

Надмірна залежність Москви від продажів нафти - доходи від її продажу складають до 40% державного бюджету Росії - зробила країну особливо вразливою перед обличчям міжнародних санкцій. З огляду на вік багатьох існуючих родовищ, в питанні видобутку нафти з важкодоступних сланцевих і глибоководних родовищ Росія все більше буде залежати від новітніх технологій, що поставляються західними компаніями. На частку цих родовищ, можливо, припадає понад 15% нерозвіданих запасів нафти і 30% запасів газу. На думку деяких експертів, Росія може звернутися за допомогою до Китаю, але, хоча Китай все більше потребує російських нафти і газі, у нього поки немає тих технологій, які дозволили б отримати ці ресурси з землі. На думку аналітиків ВМФ, міжнародні санкції можуть обійтися Росії в 9% її ВВП.

  1. Інші проблеми Росії

Продуктивність праці росіян надзвичайно низька. За кожну відпрацьовану годину середньостатистичний російський робочий приносить в ВВП Росії 25,90 долара. Для порівняння середньостатистичний грецький робочий приносить своїй економіці 36,20 долара за годину. А Грецію не можна назвати країною, на яку варто рівнятися в плані продуктивності. Який середній показник американських робітників? 67,40 долара.

Крім того, повсюдна корупція обходиться російській економіці в 300-500 мільярдів доларів на рік - приблизно стільки Греція отримала від міжнародних організацій в якості фінансової допомоги. В цьому році організація Freedom House оцінила рівень корупції в Росії в 6,75, при тому що оцінка «7» відповідає рівню «надзвичайно корумпований».

Тому нікого не повинно дивувати, що добре освічені росіяни масово покидають країну. З 2012 по 2013 рік у пошуках більш сприятливих економічних перспектив з Росії виїхали понад 300 тисяч осіб, і, на думку експертів, ця цифра значно зросла після анексії Криму в минулому році.

  1. Відсутність прагнення до змін

Можливо, головна проблема Росії - це заперечення. Зазвичай серйозні проблеми в економіці призводять до зміни політичного керівництва. У деяких країнах, таких як Греція, ситуація доходить до крайнощів: за п'ять років в Афінах змінилося п'ять урядів. Але росіяни пішли іншим шляхом: на тлі економічного спаду популярності Путіна почала зростати, і сьогодні його рейтинг популярності складає 86%. Дивує те, що, хоча 73% росіян незадоволені станом економіки їх країни, семеро з десяти схвалюють те, як Путін їй управляє.

Як таке можливо? Близько 90% росіян дізнаються новини з російських телеканалів, які безпосередньо контролюються Кремлем. Помістивши міжнародні санкції і вторгнення в Україну в контекст протистояння Росії і Заходу, Путін зумів розпалити націоналістичні настрої у себе на батьківщині. Сьогодні 63% росіян дуже схвально ставляться до своєї країни - для порівняння в 2013 році їх було 29%, а в 2014 - 51%. В таких обставинах набагато легше звинуватити у всіх економічних бідах зовнішні сили. Путін добре знає, що його народ хоче чути. Тільки поки незрозуміло, чи знає він, як врятувати слабку економіку Росії.

Ієн Бреммер, Time (США)

Нагадаю, на початку цього тижня Росстат опублікував оцінку ВВП Росії у другому кварталі 2015 року: економічний спад прискорився більш ніж удвічі - до 4,6% після спаду на 2,2% в першому кварталі.

загрузка ...

При цьому якщо ціни на нафту продовжать розпочатий з липня падіння і опустяться до кінця року до рівня близько 30 дол за барель, як прогнозують деякі авторитетні західні експерти, то обвал російської економіки лише поглибиться в третьому кварталі поточного року, а потім і в четвертому.

Що стосується п'яти названих в наведеній вище статті причин нинішньої економічної кризи в Росії, то очевидно, що в чотирьох з них явно винна російська влада - то є, Путін.

А обвал цін на нафту, який є ще однією з п'яти названих причин, на переконання Кремля, став наслідком тиску США на Саудівську Аравію (або змови). Можливо, так і є. Але в такому випадку обвал цін на нафту є завуальованим видом санкцій проти Росії. Санкції ж Захід ввів за анексію Криму і збройну агресію на Донбасі, що робилося, зрозуміло, за наказом Путіна.

Таким чином, всі п'ять наведених виданням Time причин обвалу економіки Росії можна об'єднати в одну. Ім'я якої - Путін!

Який середній показник американських робітників?
Як таке можливо?
Новости