• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Західний вектор «Східного експреса»

«Східний експрес банк» спільно з DataSpace переводить свій основний ЦОД з Хабаровська до Москви

22.10.2013 Олексій Чернобровцев Рубрика: Підприємства

(Див. " На третьому рівні », Computerworld Росія, № 25, 2011).

«Східний експрес», банк роздрібного напрямку з головним офісом в Хабаровську, входить до першої тридцятки російських банків за розміром активів, які в серпні 2013 року перевищили 253 млрд руб. Останні чотири з половиною роки, включаючи пік кризи 2008 року, банк зберігав прибутковість.

Сергій Власов, голова правління «Східного експреса», пояснив, що новий сучасний центр обробки даних повинен здійснювати ІТ-підтримку стабільної роботи і зростаючого бізнесу банку, пояснивши цим свій розрахунок на довголітнє співробітництво з DataSpace.

За словами Романа Сухова, ІТ-директора банку, конкурс відбувся на початку року, вибору ЦОД передував ретельний аналіз ринку. «Ми не включали в число обов'язкових умов сертифікацію Uptime Institute, але, безумовно, враховували наявність таких сертифікатів, оскільки плануємо в найближчі два роки провести первинне розміщення акцій», - додав він.

У банку підкреслили, що одним із спонукальних мотивів використовувати комерційний ЦОД стала «інженерна чехарда», яка супроводжувала зростання бізнесу, а також дефіцит кваліфікованого персоналу, здатного обслуговувати інженерне обладнання. Крім того, зазначив Сухов, власні площі не безмежні, а в разі аутсорсингу є куди розширюватися, нарощуючи у міру необхідності і площі, і обчислювальні ресурси.

Під новий центр обробки даних банк отримує в DataSpace в своє розпорядження машинний зал. За перші два тижні 2014 року планується завершити активний етап міграції додатків і масивів даних. На цей час банк призупинить свою роботу, залишивши лише підтримку процесингових систем. У Хабаровську після «переїзду» в Москву, як і раніше, додатки продовжать працювати у виробничому режимі.

У московському ЦОД встановлюється абсолютно нове обладнання, включаючи лезові сервери IBM і системи зберігання даних HDS. До травня в ньому має бути розміщено 85 стійок, на додаток до 50 стійок, що знаходяться в Хабаровську. Монтажні і пуско-налагоджувальні роботи виконуються системними інтеграторами - це «Ай-Теко», «Крок», «Відкриті технології» та ряд інших підприємств. Вартість створення нового ЦОД оцінюється в 20 млн дол. У банку вважають, що з його відкриттям можна буде не думати про ІТ-проблеми протягом трьох-п'яти років.

По завершенні першого етапу планується перемістити продуктивну частину ІТ-системи в Москву, в Хабаровську ж залишиться резервний ЦОД. Для реплікації даних через всю країну в банку використовують 100-мегабітні канали зв'язку, пояснюючи, що цього цілком достатньо і питання лише в затримках. Повний перемикання з одного ЦОД на інший займе, за оцінками фахівців банку, близько доби.

Девід Хемнер, президент DataSpace, вважає, що міграція відповідальних за реалізацію банківських продуктів ІТ-систем в нові ЦОД типова для фінансових інститутів, які впроваджують катастрофостійкі рішення.

В даний час клієнтами DataSpace вже є три російські банки. Обчислювальний комплекс банку «Тінькофф Кредитні Системи», який активно розвиває інтернет-банкінг, введений в тестову експлуатацію на початку поточного року, а влітку заробив в повнофункціональному режимі. Є ще два банки-клієнта, але вони вважають за краще зберігати конфіденційність.

Хемнер підкреслює, що угоди про рівні обслуговування, в тому числі і з «Східним експрес банком», передбачають фінансову відповідальність DataSpace при порушенні обумовлених умов. Для пом'якшення наслідків непередбачених ситуацій і зниження фінансових ризиків організовано взаємодію з провідною європейською страховою компанією Zurich Insurance.

Плани «Східного експрес банку» створити резервний ЦОД випередили низку природних катаклізмів, що обрушилися в нинішньому році на наш Далекий Схід. Повінь не відбилося на роботі банку, але ЦОД виявився в зоні можливого затоплення, і доводилося вживати заходів, щоб зберегти працездатність інженерних та ІТ-систем. Протягом чотирьох-п'яти років в банку сподіваються вивести ЦОД з Хабаровська і перемістити його в більш західні регіони.

Новости