• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Комп'ютер не включається, що робити?

 1. Чи не пищить і не включається

На жаль, обладнання не вічне і не має властивості регенерації, тому, якщо ваш комп'ютер не включається, доведеться шукати причину поломки і усувати її самостійно.


У сервісних центрах доведеться платити гроші, але робити це не обов'язково, адже можна самому в усьому розібратися.

Комп'ютер не включається, що робити? Поломка комп'ютера - це часта проблема великої кількості людей. Щоб розібратися і визначити, що саме потрібно робити, доведеться виявити причину, а зробити це можна кількома способами.

Ми розглянемо всі ці дії і розповімо, що робити, коли не вдається запустити комп'ютер.


Насамперед прислухайтеся, які звуки видає ваша система, коли ви намагаєтеся її включити. Якщо проблема в поломці якогось окремого пристрою, система починає пищати, а за сигналами можна визначити, що саме потрібно замінити.

Залежно від того, який у вас встановлений BIOS, значення можуть бути різні.

 • 1 довгий і 3 коротких сигналу, найчастіше сигналізують відмову роботи відеокарти (в деяких Біосил, видається 3 або 4 коротких сигналу);
 • численні короткі сигнали вказують на появу проблем з ОЗУ (іноді видається 2 коротких і один довгий сигнал);
 • 5 коротких сигналів вказують на проблеми з процесором (буває досить рідко).

Не поспішайте вирушати в магазин для покупки нових складових комп'ютера, можливо, відійшли якісь дроти або плати, потрібно їх поворухнути. Також проблема може бути в надмірному забрудненні контактів пилом, тому дістаньте все «нутрощі» комп'ютера і почистіть їх звичайної пензликом (пилососом на видув).

Чи не пищить і не включається


Якщо система взагалі не включається, спробуйте застосувати наступні дії:

 1. Перевірте, чи подається електроживлення на системний блок. Цілком можливо, що відійшов кабель живлення або хтось випадково натиснув перемикач на задній частині блоку. Будьте уважні, іноді причина буває смішна.
 2. Досить часто комп'ютер перестає включатися через несправність блоку живлення. Якщо у вас є прилад для вимірювання електрики, перевірте, чи надходить воно з блоку живлення. На жаль, ламається ця деталь часто, наприклад, через перепади напруги.
 3. Іноді, щоб «примусити» комп'ютер включитися, досить замінити батарейку на материнській платі. Ця причина зустрічається вкрай рідко, але виключати її ймовірність не можна. Якщо останнім часом ви помічали, що збивається час або настройки, обов'язково замініть батарейку.
 4. Вище ми вже говорили, що проблеми можуть з'явитися через скупчення пилу в системному блоці. Якщо ви давно не чистили блок від пилу, спробуйте цим зайнятися. В майбутньому, проводите таку процедуру регулярно, щоб уникнути поломок обладнання.

Зламатися в комп'ютері може що завгодно, а якщо у вас вдома є ще один системний блок, то визначити причину поломки буде легко.

Для початку спробуйте відключити все непотрібне обладнання (мережеві карти, TV тюнер) і навіть відеокарту (якщо є вбудована), щоб переконатися, що проблема не в них. Якщо комп'ютер не включається, доведеться по черзі підключати кожну складову і перевіряти працездатність системи.

Раджу відвідати наступні сторінки:
- Налаштування автоматичного вимкнення комп'ютера
- Який комп'ютер вибрати?
- Коли з'являться суперкомп'ютери?

Комп'ютер не включається, що робити?
Коли з'являться суперкомп'ютери?
Новости