• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чому пральна машина не пере

 1. Чому пральна машина не пере
 2. Що робити, якщо машинка включається, але не стирає

Пральна машина, як і будь-який інший технічно складний продукт, не застрахована від поломок Пральна машина, як і будь-який інший технічно складний продукт, не застрахована від поломок. Однією з найпоширеніших серед користувачів є скарга на те, що пральна машина не пере, тобто відмовляється виконувати свої основні функції. Причин цього і, відповідно, способів вирішення проблеми виходу з ладу «домашньої помічниці» кілька. Тому, перш ніж опускати руки і починати шукати нову машинку, варто спочатку визначити суть проблеми і оцінити можливість її усунення.

Чому пральна машина не пере

Під формулюванням «пральна машина не пере» можуть ховатися поломки різного характеру: від банальної незакритих дверцят до повної відсутності реакції агрегату на що надходять з боку користувача команди.

Проблеми з пральною машиною можна розділити на дві групи:

 1. Після включення живлення індикатори пральної машини загоряються, але натискання кнопки «Старт» пральню не запускає;
 2. пральна машинка не включається .

Якщо користувач зіткнувся з проблемою першого типу, то цілком ймовірно, що поломка незначна, і ремонт, якщо він буде потрібно, буде коштувати не так дорого, як спочатку може подумати занепокоївся власник техніки.

У другому випадку спочатку необхідно переконатися, що машинка включена в мережу. Якщо проблем з електроживленням немає, то необхідно відключити пральну машину від мережі і перевірити цілісність проводу підключення, працездатність розетки, до якої підключена машина. Якщо перераховані елементи в порядку, необхідно телефонувати в сервісний центр . Проблема може критися в електронному модулі самої «домашньої помічниці», який можна перепрошити або замінити. Є ймовірність і того, що допомогти техніці вже неможливо, однак однозначно це підтвердити зможе лише професіонал.

Що робити, якщо машинка включається, але не стирає

Практично будь-яка сучасна пральна машина, як імпортні начебто LG або Ariston, так і вітчизняні типу Атлант або Evgo, має програмну систему визначення помилок, коли загоряється певна комбінація індикаторів і кнопок. Спиратися на цю систему можна в тих випадках, коли відомо значення цих комбінацій - розшифровки для конкретних марок пральних машин, включаючи імпортні начебто Samsung і AEG, можна знайти в мережі Інтернет, а також при зверненні в сервісний центр.

Однак перш ніж дзвонити фахівцям можна спробувати самостійно визначити причину відмови машинки від роботи. Для цього необхідно перевірити:

 1. Щільність закриття дверцят-люка - це стосується всіх машин-автоматів з фронтальним завантаженням незалежно від їх виробника, будь то машина вітчизняного складання або, наприклад, німецький Bosch . У випадках, якщо люк не закрите, захисний електронний механізм машинки блокує надходження води в барабан, і прання не може розпочатися;
 2. Правильність обраної програми - часом трапляється, що в процесі включення машинки були натиснуті одночасно дві взаємовиключні кнопки, або навпаки жодна програма не була обрана, і апарат просто не знає, що йому потрібно працювати. Також рекомендується вимкнути машину на півхвилини і потім знову її включити: електроніка, яка б якісна вона не була, не застрахована від періодичних збоїв, і така маніпуляція може допомогти вирішити проблему;
 3. Наявність води в барабані - якщо два попередні варіанти проблеми виключені, то варто звернути увагу на процес заправки води в барабан. Якщо на початку запуску Indesit , Hansa або будь-яка інша машинка для прання видає незвичний шум або взагалі «мовчить», цілком ймовірно, що в неї не надходить вода, і прати апарату нічим.

Також рядові користувачі найчастіше фразою «машинка не стирає» описують ситуацію, коли процес прання запускається, вода в барабан починає набиратися, але потім відразу зливається. Така неприємність може статися з будь-якою машиною, але, як правило, на початку її роботи. Виною тому може бути неправильне підключення техніки до дренажної системи. Перевірити в цьому полягає причина поломки просто: необхідно підняти зливний шланг на висоту 50-60 см, і якщо проблема вирішена, доведеться всього лише перепідключити «домашню помічницю» правильно. В іншому випадку рекомендується звернутися до фахівців, які зможуть більш професійно визначити суть несправності.

У випадках, коли подібна ситуація відбувається вже після багаторазового використання пральної машини, велика ймовірність виходу з ладу модуля техніки У випадках, коли подібна ситуація відбувається вже після багаторазового використання пральної машини, велика ймовірність виходу з ладу модуля техніки. Реле реверсу на ньому є досить крихким елементом, і поганий стан контактів може призвести до того, що апарат в результаті відмовиться виконувати свої прямі обов'язки.

На жаль, способів профілактики відмови машинки від роботи як таких не існує. Єдине, що можна порадити, це на самому початку експлуатації стежити за правильністю підключення техніки до електромережі, мережі водопостачання та каналізації, а також правильно доглядати за своєю «домашньої помічницею» в процесі її використання.

Новости