• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чому не включається мікрохвильовка?

 1. Можливі причини
 2. Корисні поради

Мікрохвильова піч значно полегшує щоденні побутові турботи. Вона дозволяє за кілька хвилин розігріти їжу або розморозити продукти. Однак пристрій, до якого ми так звикли, так само, як і будь-які інші предмети побутової техніки, може раптово вийти з ладу. Найочевиднішим свідченням несправності є те, що мікрохвильова піч не включається.

Можливі причини

Основними причинами, за якими перестало включатися пристрій механічного типу, є:

 • відключення живлення мережі і інші несправності , Пов'язані з подачею електрики;
 • несправність запобіжників;
 • поломка трансформатора;
 • несправність індикатора.

відключення живлення мережі і  інші несправності  , Пов'язані з подачею електрики;  несправність запобіжників;  поломка трансформатора;  несправність індикатора

Збої в системі електропостачання можуть стати однією з причин, по якій не включається мікрохвильовка, тому перш ніж панікувати, варто перевірити, чи є в будинку світло. Крім цього, не зайвим буде переконатися в тому, чи надійно кріпиться шнур до розетки. Часто це трапляється з моделями деяких виробників (наприклад, мікрохвильових печей Samsung), що мають об'ємні вилки з вбудованим всередині запобіжником. При недостатньо хорошому кріпленні розетки, така вилка елементарно може відійти від стіни, створюючи проблеми з електропостачанням.

При недостатньо хорошому кріпленні розетки, така вилка елементарно може відійти від стіни, створюючи проблеми з електропостачанням

Перегорання запобіжників - ще одна поширена причина проблем, пов'язаних з включенням мікрохвильової печі. Єдиний спосіб відновити роботу запобіжника - це поміняти його , Купивши в сервісному центрі або магазині. Деякі марки, такі як Самсунг, LG, Siemens та інші, мають розвинену мережу сервісних центрів по всій країні, куди можна вільно звернутися за допомогою при будь-якій проблемі, пов'язаної з роботою СВЧ.

Деякі марки, такі як Самсунг, LG, Siemens та інші, мають розвинену мережу сервісних центрів по всій країні, куди можна вільно звернутися за допомогою при будь-якій проблемі, пов'язаної з роботою СВЧ

Збої в роботі трансформатора - набагато серйозніша причина, усунути яку самостійно, як правило, не під силу. Найбільш правильним рішенням стане звернення в сервісні центри виробників за кваліфікованою допомогою, тим більше, якщо пристрій на гарантії. Гарантію практично напевно можна втратити, якщо фахівці виявлять, що в мікрохвильову піч Samsung, Supra, Bosch або будь-яку іншу, «влізли» самостійно.

Читайте також: як перевірити магнетрон в мікрохвильовці .

Поломка індикатора - найбільш простий випадок з усіх перерахованих, однак такий варіант несправності приходить в голову часто далеко не відразу. Тільки перебравши всі інші варіанти, користувач приладу здогадується про те, що справжня причина поломки була на поверхні.

При виході з ладу індикатора просто змінюється діод, піч же прекрасно функціонує і без нього.

При виході з ладу індикатора просто змінюється діод, піч же прекрасно функціонує і без нього

Навіть такі якісні моделі мікрохвильовок, як Samsung, не застраховані від подібних неприємностей.

Корисні поради

Виявити причину несправності можна і самостійно:

 1. В першу чергу варто оглянути пристрій зовні і зсередини, для більш детального вивчення можна використовувати невеликий ліхтарик.
 2. В обов'язковому порядку повинні насторожити: здуття конденсатора, поява патьоків і сторонніх мікротріщин і отворів.
 3. Неприємний запах масла або горілих ізоляційних матеріалів буде явним показником несправностей.

Для того щоб надалі не шукати відповіді на запитання, чому не працює той чи інший побутовий пристрій, чому не включається мікрохвильова піч, варто спочатку ретельно обмірковувати свій вибір в процесі придбання техніки. Пам'ятайте, що, як правило, вся техніка купується на тривалий період експлуатації, тому необхідно добре ознайомитися з рекомендаціями і відгуками реальних користувачів тієї чи іншої марки, і тільки лише після цього, зваживши всі аргументи «за» і «проти», поспішати в магазин . Важливо також вивчити правила експлуатації приладу.

Новости