• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як перевстановити Windows 7 на ноутбуці - правильно і повністю, на Windows 8 і Windows XP

 1. Підготовка до перевстановлення
 2. Вибір версії ОС
 3. Відео: Як встановити Windows 7
 4. Як перевстановити Windows 7 на ноутбуці повністю
 5. Налаштування BIOS для установки
 6. процес переустановки
 7. Нюанси переустановлення, якщо є інша ОС
 8. Відео: Чому не встановлюється Windows

Багато ноутбуки надаються в продаж з предуставленной версією Windows 8, яка, як показала практика, не влаштовує велику кількість користувачів. До того ж, ОС Windows будь-якої версії рано чи пізно «засмічується» і також вимагає переустановлення. Також перевстановлення часто викликана різними проблемами, з комп'ютерами, наприклад, якщо він не включається або ж якщо він заблокований. Незважаючи на досить велику кількість дій при перевстановлення Windows за допомогою даної інструкції встановити ОС зможе навіть самий недосвідчений користувач.

Підготовка до перевстановлення

Першим, що необхідно зробити - вибрати розділ диска для установки Windows. Як правило, виділяють розділ жорсткого диска обсягом не менше 50 Гб.

Якщо на вашому комп'ютері вже стоїть операційна система - слід зберегти всі необхідні документи, щоб перевстановити ОС, не втративши дані.

Багато ноутбуки надаються в продаж з предуставленной версією Windows 8, яка, як показала практика, не влаштовує велику кількість користувачів

Фото: Windows 7 Professional

Для установки ОС вам буде потрібно DVD диск або флешка об'ємом 8 Гб, на яких і буде створюватися завантажувальна інсталяція.

Вибір версії ОС

Найпоширенішою і стабільною версією ОС від Microsoft є Windows 7, в деяких випадках перевстановлюють на Windows XP. Найбільш вирішальним фактором вибору Windows є наявність необхідних драйверів. Щоб перевірити для якої версії ОС ваш ноутбук має драйвера, необхідно зайти на офіційний сайт розробника і подивитися в розділі підтримки.

Більшість сучасних ноутбуків має драйвера тільки для Windows 8 \ 8.1, деякі з них підходять і для Widnows 7, на жаль, правильну роботу всіх пристроїв гарантувати не можна. Для коректного функціонування рекомендується встановлювати саме ту систему, для якої виробник надав драйвера.

Якщо ваш ноутбук має більше 4 Гб оперативної пам'яті слід вибрати розрядність системи - 32 (x86) або 64 (x64). Для використання більше 4 ГБ RAM рекомендується вибирати Windowsx64.

Після вибору версії Windows її необхідно завантажити. Бажано завантажувати образ максимально близький до ліцензійної версії без додавання додаткового ПЗ. Така версія Windows буде більш стабільною і не викличе додаткових проблем під час установки операційної системи. Найпоширенішим варіантом є ліцензія Віндовс 7 Максимальна.

Відео: Як встановити Windows 7

Створення завантажувального диска або флешки

Завантажувати образ необхідно в форматі ISO, більшість варіантів надані саме в даному розширенні зважаючи зручності роботи при створенні завантажувального флешки або диска.

Для створення буде потрібно програма Windows 7 USB / DVD Download Tool, яку можна завантажити також і з сайту Microsoft.

Встановлюємо програму і переходимо до основних дій:

 • запустити програму;
 • натиснути «Browse» і вказати розташування образу установки Windows в форматі ISO. Натискає «Next»;
 • в наступному меню необхідно вибрати тип носія, на який буде записуватися інсталяція Windows - USB або DVD диск. Якщо не працює дисковод або він відсутній, то залишається тільки один варіант - USB накопичувач;
 • далі слід вибрати диск на якій буде вестися запис. Після вибору необхідно натиснути «Begin Copying»;
 • для флеш пристрої програма запросить підтвердження форматування, для чого потрібно натиснути «Erase;
 • про успішну записи програма відобразить відповідний напис.

Як перевстановити Windows 7 на ноутбуці повністю

Після створення диска або флеш накопичувача можна перевантажувати комп'ютер. Не забудьте, що всі дані на диску, на який ви будете встановлювати Windows будуть видалені. Так само слід подбати про налаштування підключення до Інтернету, ви можете звернутися до провайдера або записати дані самостійно.

Для початку установки необхідно перезавантажити комп'ютер і встановити завантаження з вашого пристрою з файлами установки Windows.

Налаштування BIOS для установки

При перевстановлення операційної системи з флешки необхідно встановлювати пріоритет завантаження з певного пристрою, в даному випадку в флешки або DVD приводу. Дана операція виконується для установки на комп'ютер як без операційної системи, так і з нею. На щастя, в більшості сучасних ноутбуків є функція швидкого вибору пристрою для завантаження. Для виклику даного меню при завантаженні ноутбука використовується певна клавіша.

За допомогою даної таблиці ви зможете вибрати кнопку для вашого пристрою:

Фото: Виберіть потрібну кнопки

Натиснувши кнопку комп'ютер надасть вікно вибору пристрій, з якого він буде виконувати завантаження в першу чергу. У нашому випадку вибираємо DVD привід або ж USB накопичувач.

Фото: вибір DVD приводу

Є більш складний варіант установки через БІОС на порожній ноутбук або ж зі встановленою ОС. Для цього при запуску пристроїв заходимо в БІОС (кнопка вказана в наданій таблиці). BIOS від різних виробників має деякі відмінності, тому розташування налаштувань може відрізнятися від наведених.

У Біосе заходимо в розділ «Boot» або «Advanced BIOS Features» і встановлюємо для параметра First Boot Device ваш пристрій -USB накопичувач або ж DVD привід. Для збереження налаштувань натискає F10 і вибираємо «Save and Exit». Таким чином, виконується установка з Dos через флешку або через BIOS з диска.

Таким чином, виконується установка з Dos через флешку або через BIOS з диска

Фото: утиліта BIOS установки

процес переустановки

Після виконання всіх налаштувань в BIOS можна переходити до установки ОС. При правильному виконанні всіх дій після завантаження система відобразить напис «Press any key to boot from ...». Для продовження натискаємо будь-яку клавішу і чекаємо завантаження.

В даному випадку ми розглянемо установку Windows 7, інші версії мають незначні відмінності, але принцип дій залишається той же:

Фото: початок установки Windows 7

 • в першому меню установки Windows необхідно вибрати мову, після чого натиснути «Далі»;
 • в наступному розділі натискаємо кнопку «Встановити»;
 • якщо завантажений образ включає декілька комплектацій ОС, наприклад, «домашня базова» або «максимальна», то установник запропонує вибрати один з варіантів;
 • в наступному меню необхідно підтвердити угоду з усіма пунктами.

Вибір типу установки

 • програма має можливість поновлення Windows, при якому всі файли будуть збережені окремій папці. Незважаючи на дане зручність, рекомендується вибирати режим «Повна установка». Даний варіант надає установку найбільш стабільною і «чистої» операційної системи;

Фото: вибір типу установки

форматування розділу

 • після вибору установки програма запропонує вибрати розділ диска, в який буде проводиться інсталяція Windows. В даному меню ви можете відформатувати або ж розподілити місце між вашими розділами жорсткого диска, відкривши набір додаткових опцій «Налаштування диска».

На жаль, при даних операціях вся інформація з диска буде видалена. Ця функція дозволяє створювати диски необхідного розміру, наприклад, якщо ваш ноутбук купувався без осі його жорсткий диск не "розбитий». Не забудьте відформатувати всі порожні диски після виконання операцій з розділами жорсткого диска. Після виконання всіх дій вибираємо диск і натискаємо «Далі».

Після виконання всіх дій вибираємо диск і натискаємо «Далі»

Фото: вибір диска

 • після виконання копіювання система запропонує ввести ім'я користувача, комп'ютера, а також пароль;
 • в якості налаштувань системи безпеки для забезпечення захисту комп'ютера слід вибрати «Рекомендовані параметри»;
 • після вибору налаштовуємо час, дату і вибираємо «домашню мережу» в меню підключення до Інтернету.

Увага! При перезавантаженні комп'ютера слід витягти диск або флеш накопичувач для уникнення повторної установки Windows.

При перезавантаженні комп'ютера слід витягти диск або флеш накопичувач для уникнення повторної установки Windows

Якщо Ви купили роутер DIR 320, то читайте, як робиться настройка wifi роутера D'LINK DIR 320 .

Як зайти в налаштування роутера через браузер? відповідь тут .

Самостійна настройка роутера MIKROTIK RB951UI 2HND? Читайте тут .

На даному етапі установку Windows можна вважати завершеною. Тепер ви можете встановити драйвера, а також різне програмне забезпечення та утиліти. Якщо ви міняли налаштування запуску комп'ютера в BIOS рекомендуємо, встановити запуск в першу чергу з жорсткого диска.

Нюанси переустановлення, якщо є інша ОС

Як встановити Windows 7 на ноутбук після Windows 8? Перевстановлення ОС з Windows 8 не має будь-яких відмінностей, якщо на жорсткому диску присутній інша ОС від Microsoft. Єдиною рекомендацією є установка нової операційної системи в той же розділ, в якому знаходиться нинішня ОС.

Відео: Чому не встановлюється Windows

Як перевстановити Windows 7 з проблемами? Якщо ваш Windows не запускається, для створення диска або флеш пристрої, вам буде потрібно скористатися іншим комп'ютером. Так як установка виконується без запуску Windows, то проблеми з попередньої ОС не завадять інсталяції.

У цій статті докладно описаний процес, як перевстановити Віндовс 7 на ноутбуці без диска з форматуванням вашого розділу жорсткого диска. Завдяки детальному опису, навіть користувачі з незначним досвідом розберуться з принципами установки Windows 7 замість 8. Повторне нової операційної системи дозволяє не тільки отримати бажану версію ОС, але і позбутися від великої кількості перевстановлювати софта виробником ноутбуків.

Як зайти в налаштування роутера через браузер?
Самостійна настройка роутера MIKROTIK RB951UI 2HND?
Новости