• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Порушення сольового обміну: подагра і сечокам'яна хвороба

  1. ПОДАГРА
  2. МОЧЕКАМ'ЯНА ХВОРОБА
  3. ЛІКУВАННЯ
  4. ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СОЛЬОВОГО ОБМІНУ
Обидва захворювання відносяться до порушень водно-сольового обміну в організмі, що супроводжуються підвищеним виведенням з сечею різних солей - оксалатів, уратів, фосфатів і ін .. При порушенні обміну сечової кислоти кристали урати натрію відкладаються в тканини нирок - це призводить до розвитку запальних процесів в суглобах і порушення функцій мочевиведенія.

ПОДАГРА

Подагра - від грец. podagra, що буквально означає «капкан для ніг»: podas - нога; agra - капкан. Назва відображає особливості хвороби: переважне ураження суглобів ніг з відкладенням сечокислого натрію в них сковує ноги при русі так, як ніби вони потрапили в капкан. Скупчення солей сечової кислоти в суглобах утворюють ущільнення - ці вузлики прийнято називати «тофуси». Через них порушується рухливість суглобів, і напади болю виникають навіть при незначних рухах. Якщо не проводиться адекватне лікування, подагричні вузлики збільшуються, змінюється форма суглоба і розвивається його деформація, що сильно знижує якість життя. Подагра нерідко супроводжує та інших порушень обміну речовин: ожиріння, діабет, жовчнокам'яна і сечокам'яна хвороби. Раніше подагра вважалася винятково чоловічою хворобою, але зараз вона часто зустрічається і у жінок. Приблизно у 25% пацієнтів подагра ускладнюється сечокам'яною хворобою. Звичайно, це захворювання різні, але обидва вони пов'язані з порушеннями водно-мінерального обміну - тому і підхід до лікування повинен бути єдиним.

МОЧЕКАМ'ЯНА ХВОРОБА

Сечокам'яна хвороба - це порушення мінерального обміну, при якому в нирках утворюються різні за складом солі: урати, фосфати, оксалати; часто склад відкладень змішаний. Кристали солей поступово збільшуються в розмірах, формуючи пісок і камені. Для захворювання характерні приступи болю, пов'язані з активним рухом або різкими змінами положення тіла. Коли пісок або камінь потрапляють з нирки в сечовід, то при їх русі біль переходить з попереку в пахову область, супроводжуючись частими позивами до сечовипускання. Якщо камінь перекриває сечовід, то виникає напад ниркової коліки (переймоподібні болі, які тривають годинами). Можлива навіть втрата свідомості від больового шоку. Напади можуть повторюватися до тих пір, поки камінь не змінить своє положення або не вийде з сечоводу.

ЛІКУВАННЯ

Звичайно, в першу чергу слід звернутися до нефролога або уролога, щоб точно поставити діагноз. Основний принцип лікування сечокам'яної хвороби і подагри - забезпечення нормального рівня сечової кислоти, для чого необхідні корекція харчування і водного балансу і нормалізація сольового обміну.

Дієта. Обмеження продуктів з підвищеним вмістом рослинних білків (соєві боби, сочевиця, горох, квасоля) і пуринів: м'ясні субпродукти, копченості та соління, м'ясні і рибні консерви, гострі сири, солоне сало, концентрований бульйон. Треба відмовитися від газованої води і пива, шипучих і спиртних напоїв. Раціон повинен містити злаки, яйця, нежирні молочні продукти і сири, овочі, фрукти. Рекомендується пити настій шипшини, брусничний і журавлинний морси. Виведенню зайвих солей допомагають мінеральні лужні води: Боржомі, Славяновская, Смирновська, Новотерская, причому краще купити воду не в магазині, а в аптеці. Для ефективного лікування показані фітопрепарати - шабельник болотний, соснові і березові бруньки, кропива, хвощ польовий, березовий і брусничний лист і ін.

Медикаментозне лікування. Для зняття запального процесу урологи і нефрологи призначають Диклофенак, Бутадион, Індометацин, Напроксен; для швидкого зниження рівня сечової кислоти - Аллопуринол, Оротовая кислота і т.п. Лікувальний ефект цих препаратів досить сильний, але короткостроковий, і припиняється з їх скасуванням. Більш ефективною є інтеграційна терапія, яка поєднує алопатію з гомеопатичними засобами.

Гомеопатичне лікування. Перед початком основного лікування рекомендується провести детоксикацію (очищення) організму за допомогою комплексу КАРСАТ ЕДАС-136 краплі ( ЕДАС-936 гранули). Для зменшення утворення сечової кислоти, її якнайшвидшого і правильного виведення з організму, для зняття запального компонента в якості основного лікування застосовуються комплексні гомеопатичні препарати: НЕФРОНАЛ ЕДАС-128 краплі ( ЕДАС-928 гранули),
Оксалурією ЕДАС-115 краплі.
Обидва препарати мають широкий спектр лікувальної дії, не мають побічних явищ і сумісні з іншими фармацевтичними препаратами.

Чи знаєте ви, що…
... основоположник медицини Гіппократ (460 м до нашого літочислення) в шести афоризмах давав відомості, що стосуються природи, клініки і лікування нападу подагри, а також робив спробу диференціювати дане захворювання від інших артритів. А подагричний вузол, відомий під назвою «тофус», був вперше описаний відомим римським лікарем Галеном (131 рік н. Е.).

НЕФРОНАЛ ЕДАС-128 краплі ( ЕДАС-928 гранули)

Препарат лікує запальні процеси в нирках, допомагає при набряках і направлено впливає на регуляцію сольового обміну. Знижує вміст сечової кислоти в крові і в сечі, сприяє виведенню піску при сечокам'яній хворобі. Знімає болю, пов'язані з рухом каменів і піску, полегшує напади ниркової коліки і нормалізує функції нирок. Рекомендується при одночасному ураженні нирок і суглобів.

Історія свідчить про те, що ...
... сечокам'яна хвороба відома з глибокої давнини - сечові камені знаходили в пірамідах у єгипетських мумій. За часів античності і середньовіччя лікарі намагалися використовувати багато засобів від цієї напасті, включаючи кров папуг і різні «магічні порошки».

Оксалурією ЕДАС-115 краплі

Ліки нормалізує мінеральний обмін, виводить надлишок оксалатів і уратів, сприяє зняттю больового синдрому та зменшення подагричних «шишок». Допомагає відновити нормальний діурез, знімає запалення органів сечової системи і зменшує болючість і печіння при сечовипусканні.

ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ СОЛЬОВОГО ОБМІНУ

Головним у профілактиці порушень сольового обміну є збалансоване харчування, тому що дієта з обмеженням м'ясних і ін. багатих пуринами продуктів сприяє нормалізації обмінних процесів. Подагра і сечокам'яна хвороба часто виникають у людей з підвищеною масою тіла і високим артеріальним тиском, тому в цих випадках в курс лікування слід включити АЛІПІД ЕДАС-907 гранули, ГРАЦІОЛА ЕДАС-107 , а також КАРДІАЛГІН ЕДАС-106 краплі ( ЕДАС-906 гранули) і КАРДІОМІЛ ЕДАС-135 краплі ( ЕДАС-935 гранули). Алкоголь і куріння гальмують виведення сечової кислоти з організму, тому слід повністю виключити спиртні напої (особливо пиво), а також кинути палити. Не рекомендується вживання міцного чаю, кави і какао. Окрім дотримання дієти, варто робити хоча б раз на тиждень розвантажувальний день. Для заповнення потреби організму в життєво необхідних вітамінах А, Е, С і Р (рутин) рекомендуються вітамінні комплекси КАСКАТОЛ і КАСКОРУТОЛ.

З історії медицини відомо, що ...
... подагру ефективно лікували гомеопатією в XIX в. - англійська гомеопат Джеймс К. Бернетт в книзі «Гомеопатичне лікування подагри» (1895р.) Описав такі випадки, особливо відзначаючи важливість впливу на причини хвороби: «... для справжнього зцілення від подагри слід лікувати не тільки її напади, а й саму схильність організму до утворення уратів ».

Новости