• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Відцентровий вентилятор равлик власноруч (фото, відео)

 1. Пристрій і конструкція вентилятора
 2. самостійне виготовлення
 3. Огляд і порівняння виробничих готових моделей

Створення повітряного потоку з високою щільністю можливо декількома способами. Одним з ефективних є вентилятор радіального типу або «равлик». Він відрізняється від інших не тільки формою, а й принципом роботи.

Пристрій і конструкція вентилятора

Створення повітряного потоку з високою щільністю можливо декількома способами

Схема роботи радіального вентилятора

Для руху повітря іноді недостатньо крильчатки і силового агрегату. В умовах обмеженого простору слід застосовувати особливий вид конструкції витяжного устаткування. Він приставляє собою спіралевидні корпус, що виконує функцію повітряного каналу. Її можна зробити власноруч або придбати вже готову модель.

Для формування потоку в конструкції передбачено радіальне робоче колесо. Воно з'єднується з силовим агрегатом. Лопатки колеса мають загнутий форму і при русі створюють виряджену область. У неї надходить повітря (або газ) з вхідного патрубка. При просуванні по спіралеподібні корпусу зростає швидкість на вихідному отворі.

Залежно від області застосування відцентровий вентилятор равлик може бути загального призначення, термостійкий або захищений від корозії. Також необхідно враховувати величину створюваного повітряного потоку:

 • низького тиску. Область застосування - виробничі цехи, побутові прилади. Температура повітря не повинна перевищувати + 80 ° С. Обов'язкове відсутність агресивних середовищ;
 • середнє значення тиску. Є частиною витяжного обладнання для видалення або транспортування матеріалів невеликої фракції, тирси зерна,
 • високого тиску. Формує приплив повітря в зону згоряння палива. Встановлюється в котлах багатьох типів.

Напрямок руху лопатей визначається конструкцією, а, зокрема, розташування вихідного патрубка. Якщо він розташовується в лівій частині - ротор повинен крутитися за годинниковою стрілкою. Також враховується кількість лопатей і їх кривизна.

Для потужних моделей необхідно зробити своїми руками надійне підгрунтя з фіксацією корпусу. Промислова установка буде сильно вібрувати, що може привести до її поступового руйнування.

самостійне виготовлення

радіальний вентилятор для котла

Перш за все слід визначитися з функціональним призначенням відцентрового вентилятора. Якщо він необхідний для вентиляції певної частини приміщення або обладнання - корпус можна зробити з підручних матеріалів. Для комплектації котла потрібно застосувати жароміцних сталь або зробити його з листів нержавіючої сталі своїми руками.

Спочатку розраховується потужність і визначається набір комплектуючих. Оптимальним варіантом буде демонтаж равлики зі старого обладнання - витяжки або пилососа. Перевагою цього способу виготовлення є точне відповідність потужності силового агрегату і параметрів корпусу. Вентилятор равлик легко виготовляється своїми руками лише для якихось прикладних цілей невеликої домашньої майстерні. В інших випадках рекомендується придбати вже готову модель промислового типу або ж взяти стару з автомобіля.

Порядок дій, щоб зробити відцентровий вентилятор своїми руками.

 1. Розрахунок габаритних розмірів. Якщо пристрій буде монтуватися в обмеженому просторі - передбачають спеціальні демпферні прокладки для компенсації вібрації.
 2. Виготовлення корпусу. При відсутності вже готової конструкції можна використовувати листи пластику, сталь або фанеру. В останньому випадку особлива увага приділяється герметизації стиків.
 3. Схема установки силового агрегату. Він обертає лопаті, тому слід вибрати тип приводу. Для невеликих конструкцій використовується вал, що з'єднує редуктор двигуна з ротором. У потужних установках застосовується привід ремінного типу.
 4. Елементи кріплення. Якщо вентилятор буде встановлений на зовнішньому корпусі, наприклад, котла - роблять монтажні П-подібні пластини. При значних потужностях буде потрібно виготовити надійне і масивне підставу.

Це загальна схема, по якій можна зробити витяжної функціональний відцентровий агрегат своїми руками. Вона може змінитися в залежності від наявності комплектуючих. Важливо дотримуватися вимог герметизації корпусу, а також забезпечити надійний захист силового агрегату від можливого засмічення пилом і сміттям.

Під час роботи вентилятор буде сильно шуміти. Зменшити це буде проблематично, так як вібрацію корпусу при русі повітряних потоків практично неможливо компенсувати своїми руками. Особливо це актуально для моделей з металу і пластика. Дерево може частково зменшити звуковий фон, але при цьому воно володіє невеликим терміном експлуатації.

У відеоматеріалі можна ознайомитися з процесом виготовлення корпусу з ПВХ листів:

Огляд і порівняння виробничих готових моделей

Розглядаючи радіальний вентилятор равлик, треба врахувати матеріал виготовлення: литий корпус з алюмінію, листова або нержавіюча сталь. Підбирається модель виходячи з конкретних потреб, розглянемо приклад серійних моделей в литому корпусі.

Серія Потужність, кВт Продуктивність, м3 / хв Тиск, Па ND (низький тиск) від 0,03 до 7,5 від 3,2 до 95 від 330 до 1900 RD (середній тиск) від 0,04 до 22 від 2, 7 до 125 від 650 до 9600 HRD (високий тиск) від 0,55 до 22 від 7,8 до 96 від 2600 до 16400 HRD-FU / FUK (частотний перетворювач) від 0,75 до 20 від 7,7 до 97 від 4900 до 20000 FD RDF (конвеєрні) від 0,25 до 11 від 10,5 до 64 от 1100 до 6800 SVD (спеціальні) від 0,6 до 4 від 23 до 71 від 1200 до 2600

Новости