• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вибір канального вентилятора для витяжки у ванній кімнаті

 1. Загальна інформація та види канальних вентиляторів
 2. переваги
 3. особливості монтажу
 4. Вибір відповідного канального вентилятора
 5. вартість вентиляторів
 6. Відео

Канальний вентилятор вважається одним з найбільш поширених і затребуваних серед устаткування подібного сегмента. Різні моделі можуть успішно використовуватися як в побутових, так і у виробничих цілях, забезпечуючи якісну циркуляцію повітря. до змісту ↑

Загальна інформація та види канальних вентиляторів

якісна система витяжки може бути забезпечена тільки за умови використання правильно підібраного обладнання і грамотно сконструйованого проекту всієї витяжної системи. Основним елементом для примусової циркуляції повітря є вентилятор. Монтаж системи витяжок буде незамінний в невеликих приміщеннях з підвищеним рівнем вологості де відсутні вікна, в робочих зонах і приміщеннях. Система витяжки передбачає наявність воздуховода в який монтуються вентилятори.

Розрізняють декілька типів канальних вентиляторів:

 • Осьові канальні вентилятори. Цей тип вентиляторів утворює потік повітря, за рахунок обертання навколо своєї осі робочого колеса. При цьому напрямок повітря збігається з напрямком обертання колеса. Ефективність цього типу вентиляторів може досягати 75%; Канальний вентилятор вважається одним з найбільш поширених і затребуваних серед устаткування подібного сегмента

  Осьової канальний вентилятор

 • Відцентрові (радіальні) канальні вентилятори. Ця конструкція вентиляторів забезпечує ефективну витяжку повітря за рахунок впливу відцентрових сил. Для використання у ванній кімнаті краще всього підійде вентилятор із заломленими назад лопатками. Вони дуже ефективні (до 80%) і мають низький рівень шуму.

  Відцентровий канальний вентилятор

 • Змішані канальні вентилятори. Це тип являє собою симбіоз відцентрового вентилятора і осьового, і вважається одним з останніх досягнень в розробці подібного обладнання. Функціонують вони завдяки впливу відцентрової сили безпосередньо на вісь двигуна. Їх ефективність так само може досягати 80%.

  Канальний вентилятор змішаного типу

Також канальні вентилятори поділяються на групи в залежності від перетину основного воздуховода, а саме:

 • З круглим перетином;
 • З прямокутним перетином;
 • З квадратним перетином.
до змісту ↑

переваги

Канальні завдяки своїй конструкції та технічним особливостям є одними з найбільш популярних моделей не тільки в побутовому використанні, але також і на промислових об'єктах.

До основних переваг і переваг канальних вентиляторів варто віднести нижче перераховані:

 • Висока ефективність цього типу вентиляторів;
 • Низький рівень шуму;
 • компактність;
 • Точно збалансована вісь, а значить - тривала робота без необхідності обслуговування;
 • Відносна простота монтажу.
до змісту ↑

особливості монтажу

Перед тим як приступити до виконання робіт по встановленню обладнання та монтажу повітропроводів, необхідно розробити і затвердити відповідний проект, який містить основні умови використання системи, порядок проведення робіт і використовувані матеріали. Важливе значення має грамотно спроектована розводка вентиляційних шахт.

Важливе значення має грамотно спроектована розводка вентиляційних шахт

Монтаж канального вентилятора

Канальні можуть встановлюватися на початку, в кінці або ж в середині воздуховода. При цьому монтаж вентилятора може бути здійснений під будь-яким кутом.

Важливе значення має перетин воздуховода. Воно може бути в 3 варіантах - кругле, прямокутне, квадратне, при цьому найбільш раціональним з точки зору економії вільного місця вважається прямокутний варіант перетину. Відповідно до форми перетину вентиляційної шахти потрібно вибирати і форму вентилятора.

Відповідно до форми перетину вентиляційної шахти потрібно вибирати і форму вентилятора

Прямокутний, квадратний і круглий повітроводи

Для побутових потреб найчастіше використовуються круглі канальні вентилятори діаметром 90, 100, 120, 125, 150, 200, 250 і 300 мм

З метою збільшення продуктивності допускається установка декількох паралельних вентиляторів. Для збільшення ж робочого тиску вентилятори слід встановити послідовно.

Для побутового застосування у ванній, як правило, цілком вистачить одного канального вентилятора.

Паралельна і послідовна установка

До стін або стелі канальний вентилятор кріпиться за допомогою спеціальних кронштейнів, після чого підключається безпосередньо до повітропроводу додатковими патрубками і перехідниками. При цьому для забезпечення герметичності з'єднання дотичні поверхні попередньо обробляються ущільнювачів речовинами або використовують спеціальні виброизолирующие прокладки, які мінімізують рівень шуму і вібрації при роботі подібного обладнання.

Додатково при установці вентиляторів монтуються спеціальні системи контролю та управління, які дозволяють здійснювати регулювання роботи вентиляторів в залежності від існуючої необхідності. При цьому пульти управління виводяться зазвичай в легкодоступних місцях.

Для зміни швидкості обертання вентилятора використовуються тиристорні або автотрансформаторні регулятори

тиристорний регулятор

Набридла міська суєта? Зверніть увагу на ванні кімнати в стилі прованс , Які хоча б не на довго зможуть перенести вас в провінційну Францію.

Якщо ж хочеться чогось іншого, то вам варто звернути увагу на колекції плитки іспанських виробників - http://manyrooms.ru/vk/dizajn/ispanskaya-plitka-dlya-vannoj.html

Колекції польських виробників не поступаються за якістю іспанським, але коштують дешевше. Прочитати про польську плитці для ванної ви можете тут .

до змісту ↑

Вибір відповідного канального вентилятора

При виборі канального вентилятора для ванної, перш за все зверніть увагу на діаметр придбаного вентилятора, він повинен відповідати діаметру воздуховода.

Також вам необхідно упевнитися, що продуктивності вентилятора досить для вашої ванної або санвузла. Для ванній кратність обміну повітря дорівнює - 8, для туалету і санвузла - 10, а для душової взагалі 25.

Щоб обчислити необхідну продуктивність вентилятора потрібно обчислити обсяг кімнати і помножити вийшло значення на кратність повітрообміну для типу приміщення

L = S * H ​​* k, де

S - площа кімнати (ширина * довжину),

H - висота кімнати,

k - кратність повітрообміну: 8 для ванни і 10 для туалету або санвузла

Для ванної кімнати 2 м х 1,5 м і висотою 2,7 м це значення становить: L = 2 x 1,5 x 2,7 x 8 = 64,8 м³ / год

до змісту ↑

вартість вентиляторів

Придбати канальні вентилятори можливо в спеціалізованих дилерських мережах, інтернет-магазинах або торгових точках.

Ціни на побутові канальні вентилятори, які можуть застосовуватися у ванній, залежать від ряду параметрів:

 • продуктивності;
 • Матеріалу з якого виготовлений прилад;
 • діаметра;
 • Фірми виробника.

На даний момент рівень цін приблизно такий:

 • Dospel, 150 м³ / год - 700 руб .;
 • Ballu, 280 м³ / год - 1100 руб .;
 • Soler & Palau, 110 м³ / год - 1400 руб .;
 • Ballu, 800 м³ / год - 2800 руб.
до змісту ↑

Відео

Відео про побутові канальних вентиляторах діаметром 100, 125 і 150 мм:

Новости