• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Вентилятор з таймером для ванної кімнати: вибір і підключення

 1. Принцип роботи вентилятора з таймером
 2. Переваги пристроїв з таймером
 3. Як правильно вибрати пристрій для вентиляції?
 4. Як підключити вентилятор з таймером?

Примусова вентиляція ванної кімнати в більшості будинків - річ абсолютно необхідна. Як правило, стандартні витяжки не до кінця справляються з видаленням вологи з приміщення. В результаті у ванній підвищується рівень вогкості, можуть бути причиною виникнення цвілі, грибка і шкідливих для здоров'я бактерій. Щоб примусова вентиляція працювала максимально ефективно, для її пристрою варто використовувати сучасні прилади, наприклад, вентилятор у ванну з таймером. Про особливості цього пристрою, методах його вибору і технології підключення, розповідається нижче.

Принцип роботи вентилятора з таймером

Для того щоб у ванній не накопичувалася вогкість, в ній повинен здійснюватися безперервний повітрообмін. У діючих санітарних правилах навіть вказана його швидкість - 25 куб. м. на годину. Однак підтримувати цей параметр силами однієї тільки природної вентиляції неможливо. Потрібна установка додаткових пристроїв, що збільшують швидкість повітряного потоку.

Природно, що ці пристрої не можуть працювати безперервно. Це веде до перевитрати електроенергії, та й за великим рахунком не має сенсу. Для запобігання вогкості цілком достатньо забезпечити хороший повітрообмін в суміщеному санвузлі в момент його використання, а також протягом деякого часу після. Тому стандартні вентилятори зазвичай підключають таким чином, щоб вони включалися одночасно з освітленням ванній, і вимикалися з ним же. Другий варіант монтажу - висновок кнопки включення вентилятора на окрему панель. У цьому випадку користувач сам визначає, коли необхідно включити і вимкнути прилад.

Рекомендуємо дізнатися про особливості меблів для ванни бренду каксов-А .

Читайте: якими бувають водопровідні трійники .

Вентилятор з таймером для ванної кімнати діє трохи інакше. Ні, він не включається самостійно з певними проміжками, як можна було б припустити. Дані пристрої розраховані на два режими роботи:

 • вентилятор включається одночасно з вимиканням освітлення ванною і працює ще 15-45 хвилин після того, як світло згасне;
 • вентилятор не включається, якщо світло у ванній горів менше 1,5 хвилин.

Тривалість провітрювання користувач може регулювати самостійно. Для цього на корпусі приладу є спеціальний перемикач.

Переваги пристроїв з таймером

У порівнянні зі звичайними вентиляторами, пристрої з таймером мають помітними перевагами. По-перше, вони економлять електроенергію. Вентилятор, живиться разом з освітленням, включається навіть тоді, коли людина просто заглядає в ванну на пару хвилин вимити руки або завантажити машинку. Тобто вони працюють навіть в тому випадку, якщо підвищений повітрообмін в приміщенні не потрібно. Моделі з таймером починають працювати тільки в тому випадку, якщо ванній користувалися довго. Відповідно, працюють вони рідше і тільки «по справі».

По-друге, використовуючи вентилятор з таймером, господар ванній не піддається дії протягу під час прийому водних процедур. Пристрій починає працювати вже після того, як він залишає приміщення. Таким чином знижується ризик підхопити банальну застуду, приймаючи теплий душ.

Далі: вентилятор з таймером більш ефективно осушує повітря в приміщенні. Провітрювання в процесі прийому водних процедур не завжди достатньо для того, щоб відвести з ванної всю вологу. Додаткова вентиляція після процесу дозволяє гарантовано усунути весь накопичився на стінах і в повітрі конденсат.

І останнє: наявність таймера позбавляє від клопоту з включенням і вимиканням вентилятора. Потрібно просто один раз виставити необхідний час його роботи, все інше прилад робить сам. Цей момент точно оцінять люди, які звикли користуватися вентилятором з окремим вимикачем.

Як правильно вибрати пристрій для вентиляції?

При покупці вентилятора для ванної кімнати необхідно звернути увагу на такі його характеристики, як:

 • показник продуктивності;
 • рівень шуму;
 • ступінь електробезпеки.

Дані параметри важливі як для пристроїв з таймером, так і для звичайних вентиляційних приладів.

Радимо прочитати, як вибрати шафа для вбудованої пральної машинки .

Читайте: які види водопровідних труб сьогодні є в продажу.

Дізнайтеся, що таке розрив струменя каналізації .

Продуктивність приладу вибирається виходячи з обсягу ванної кімнати і кількості людей, які нею користуються. Обсяг обчислюємо за шкільною формулою, перемножая довжину, ширину і висоту приміщення. Потім отриманий результат множимо на кратність провітрювання. Згідно з вимогами будівельних норм кратність для сім'ї до трьох осіб дорівнює 6. Якщо у вашій квартирі проживає більша кількість людей, показник кратності слід прийняти за 8. Число, отримане в результаті перемноження всіх цих величин, і буде мінімальною необхідною продуктивністю вентилятора для вашої ванної.

Порада: краще вибрати прилад, продуктивність якого трохи перевищує розрахунковий показник.

До рівня шуму пред'являється одна вимога - чим менше, тим краще. Для комфортної обстановки в квартирі рекомендується підключення вентилятора з таймером в ванній, галасливість якого при роботі не перевищує 30 дБ. Це особливо важливо, якщо планується використовувати примусову вентиляцію в нічний час.

Ступінь електробезпеки будь-якого електроприладу, що працює у ванній, повинна варіювати від IPX3 до IPX5. Такі моделі досить добре захищені від попадання бризок, вологи з повітря і навіть прямого струменя води. Вентилятори з більш високим класом захисту для ванної купувати не варто, це недоцільно.

Порада: з існуючих моделей пристроїв для вентиляції з таймерами найбільш надійними вважаються Vortice M 100/4 AT і Elicent E STYLE 100 PRO T.

Як підключити вентилятор з таймером?

Кращий момент для установки нового вентилятора - капітальний ремонт ванної кімнати. В цьому випадку можна прокласти приховану електропроводку і позбавити себе від необхідності робити отвори в уже укладеному кахлі. Однак, якщо обробка приміщення давно закінчена, а встановити прилад треба, допускається влаштування зовнішньої проводки. У цьому випадку її необхідно буде помістити в спеціальні пластикові короби, які кріпляться на стіну за допомогою саморізів або клею.

Схема підключення вентилятора з таймером в ванній трохи відрізняється від схеми монтажу звичайного приладу. У распредкоробкі заводять кабель живлення. Від коробки до вимикача освітлення прокладають двожильний провід. До освітлювальних приладів від вимикача кидають потрійний кабель, а до вентилятора підводять чотирьохжильний шнур.

Підключають дроти наступним чином:

 • нуль харчування, світильника і вентилятора зачищають і з'єднують скручуванням;
 • фазу вентилятора, харчування і вимикача скручують разом, попередньо зачистивши;
 • землю харчування, світильника і вентилятора скручують між собою, зачистивши;
 • фазу світильника, провід живлення таймера і нуль від вимикача зачищають і скручують разом;
 • перевіряють працездатність системи;
 • всі скручування пропаивают, обпресовують, встановлюють на кожну додаткову ізоляцію.

Після цього всі дроти укладають в распредкоробкі. Існують і інші схеми з'єднання, але ця, на думку професійних електриків, є найбільш надійною.

При відсутності досвіду проведення подібного роду робіт краще запросити для їх виконання професіонала.

Як підключити вентилятор з таймером?
Як правильно вибрати пристрій для вентиляції?
Як підключити вентилятор з таймером?
Новости