• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Що таке канальний вентилятор, його модифікації і варіанти використання

 1. Устаткування для вентиляції канального типу
 2. Робимо вибір, грунтуючись на основних функціях
 3. Використання в побуті реверсивних вентиляторів
 4. Особливості установки: практичні поради

Всі ми знаємо про важливість правильної роботи вентиляції в житлових, виробничих і складських приміщеннях. У цій статті хотілося б поговорити про найбільш популярною і сучасної канальної. Розглянути деякі моделі вентиляторів, які вони бувають і як правильно їх вибрати, деякі особливості їх застосування та монтажу.

Канальна вентиляція - це набір різних пристроїв, які монтуються безпосередньо в шахти повітропроводів. Існує три типи такої системи, яка різниться перетином вентиляційних каналів: з прямокутними і круглими повітроводами, а також змішаного типу. Основною її перевагою є компактність і простота монтажу, а також можливість установки каналів і обладнання між підвісною і основною стелею. Завдяки цьому вона стала так популярна серед дизайнерів приміщень, які, завдяки особливостям монтажу, можуть здійснювати найрізноманітніші авторські рішення внутрішнього оздоблення житла.

Устаткування для вентиляції канального типу

Одним з найважливіших приладів, для функціонування даної системи є канальний вентилятор. Вони застосовуються для здійснення через систему каналів. Сьогодні проводиться три основних типи:

 1. Всі ми знаємо про важливість правильної роботи вентиляції в житлових, виробничих і складських приміщеннях Для круглих шахт. Це обладнання найбільш поширене, так як повітропроводи такого перетину більш практичні і мають мінімальний опір. Як правило, це осьові вентилятори, але бувають конструкції, де застосовуються відцентрові канальні вентилятори.
 2. Квадратні. Вони встановлюються в шахти такої ж форми. Мають однакову з круглими пропускну здатність, але використовуються набагато рідше, в зв'язку з великою витратою матеріалу. Так само, як і канальні вентилятори круглого перетину, вони бувають як аксіальним, так і радіальними.
 3. Вентилятори канальні прямокутні використовуються для каналів прямокутного перерізу, там, де обмежений простір між підвісною і основною стелею. Зважаючи на свою конструкції, найчастіше такі прилади бувають відцентровими.

Але це досить спрощене уявлення про канальних вентиляторах. Мовою фахівців все агрегати такого типу діляться всього на дві, але дуже великі групи приладів - це канальні вентилятори з прямоструминними радіальними вентиляторами і канальні вентилятори зі спіральним корпусом. Якщо перша група приладів може застосовуватися для всіх типів повітропроводів, то друга - тільки для прямокутних.

Робимо вибір, грунтуючись на основних функціях

Робимо вибір, грунтуючись на основних функціях

Багато людей часто задаються питанням, який канальний вентилятор вибрати. Ми постараємося відповісти на це питання.

 1. Перш за все, такий тип приладів вибирають за розмірами і формою перетину каналів.
 2. Другим критерієм у виборі цих агрегатів є їх потужність - чим вона більша, тим краще продуктивність.
 3. Важливим фактором також є повітрообмін, т. Е. Скільки разів за певний проміжок часу відбувається процес повної зміни навколишнього повітря. Розрахувати цю характеристику дуже просто: для цього потрібно його потужність розділити на обсяг приміщення.
 4. Багато хто забуває і про ще одну важливу характеристику, це швидкість повітряного потоку. Фахівці радять купувати пристрої, що видають швидкість не менше 11м / с, але не більше 14 м. / С. При меншій - його робота буде малоефективною, якщо буде швидкість повітряного потоку більше, то може різко зрости рівень шуму.
 5. У сучасних оселях гостро стоїть питання про економію життєвого простору, тому він повинен мати невеликі розміри і без перешкод поміщатися в уже готові повітряні канали.

Важливо!
Квадратні і прямокутні вентилятори виробляються з металу, а круглі - з високоякісного пластику, тому металевий корпус більш міцний і довговічний, а пластиковий, краще поглинає шуми. Вибір завжди залишається за споживачем.

Якщо у вас в оселі планується установка канальної вентиляції, то задумайтеся про придбання безшумного. Всі ці агрегати досить слабо шумлять, але в житловому приміщенні актуально встановити пристрій з шумоізоліровать виконанням корпусу. Вони мають ряд переваг:

 • За рахунок ізольованого корпуса, на ньому випадає менша кількість конденсату.
 • Корпус виконаний з своєрідних сендвіч-панелей, які ефективно протистоять шуму і вібрації.

Використання в побуті реверсивних вентиляторів

Як вам уже відомо, що будь-яка вентиляція, працює на основі припливу повітря з одного боку і витяжки - з іншого. У більш сучасних системах використовуються реверсивний канальний вентилятор, завдяки якому реалізується відразу дві функції, що забезпечують приплив повітря в приміщення і видалення відпрацьованого, за рахунок зміни напрямку руху ротора, і відповідно крильчатки.

Важливо!
Для більш ефективної роботи вентиляції, фахівці рекомендують встановлювати реверсивні вентилятори в парі, з одночасним перемиканням. Один буде працювати на всмоктування, а інший - на приплив, а зміна напрямку руху повітря буде відбуватися синхронно, одним перемиканням рубильника.

Один буде працювати на всмоктування, а інший - на приплив, а зміна напрямку руху повітря буде відбуватися синхронно, одним перемиканням рубильника

Вони виготовляються з іскробезпечних матеріалів, таких як сталь, нержавіюча сталь, латунь і прекрасно підходять для побутових потреб, так як можуть працювати в температурному діапазоні від-40 до +40 град / с. Але є один суттєвий недолік - вони призначені тільки для перекачування чистого повітря, без великої кількості пилу, і вологи. Це говорить про те, що для басейнів і ванних кімнат, ці прилади використовувати не рекомендується.

У деяких випадках фахівці рекомендують використовувати  канальний вентилятор зі зворотним клапаном У деяких випадках фахівці рекомендують використовувати канальний вентилятор зі зворотним клапаном . Перш за все, це доцільно там, де примусова вентиляція виведена на вулицю і при її відключенні виникає зворотна тяга, з проникненням в житло холодного повітря. Так ось, щоб цього не сталося, виробники передбачили наявність зворотного клапана.

Клапани бувають трьох варіантів виконання: керовані, самозакриваються і пасивні. Керований клапан працює від електрики і забезпечується датчикам, який керує заслінкою. Самозакриваються - найбільше застосовуються для побутових потреб. Під дією руху повітря клапан відкривається, а як тільки припиняється його подача, він, за допомогою пружини закривається. Це непогане рішення для санвузлів і кухонь.

Третій вид клапанів також використовується в побуті, але для вертикальних повітропроводів, там, де гравітація «допомагає» закрити клапан в разі припинення повітряного потоку. Хоч ця конструкція зворотного клапана може захистити вас від неприємних запахів з сусідньої квартири, але сьогодні вони не користуються попитом.

Особливості установки: практичні поради

Це перше і найважливіше вимога Це перше і найважливіше вимога. Монтаж різних за конструкцією вентиляторів практично нічим не відрізняється один від одного.

 • Перш за все, ознайомтеся з документацією до вибраного агрегату.
 • Дотримуйтесь послідовність робіт, зазначену в тех. документації, а також техніку безпеки при роботі з електрикою.
 • Переконайтеся, що ваш прилад відповідає кліматичному виконанню і необхідним рівнем захисту.
 • Кріпити прямокутний вентилятор можна в будь-якому положенні.

  Важливо!
  Дотримуйтесь напрям повітряного потоку, зазначеного стрілкою на його корпусі.

 • Електропроводка підключення повинна бути закріплена і прихована за допомогою пластикового короба.

  Важливо!
  Не допускається провисання проводів, щоб виключити їх пошкодження.

 • Проводьте монтаж так, щоб не було доступу до обертових деталей вентилятора.
 • Важливо!
  Передбачте простір для проведення в подальшому профілактичних робіт.

Вентилятор - це серце всієї вентиляційної системи. Не економте на фахівцях. Вони установку виконають швидше і з гарантією якості, адже правильний монтаж - це запорука її ефективної роботи.

Новости