• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Японська папір в мистецтві і повсякденності

Відділ изоизданий Російської державної бібліотеки представляє унікальну сторінку японської культури, пов'язану з традиційною папером ручного виробництва - Васи ( «японський папір») Відділ изоизданий Російської державної бібліотеки представляє унікальну сторінку японської культури, пов'язану з традиційною папером ручного виробництва - Васи ( «японський папір»). Це явище маловідоме російській публіці, але ж знайомство з ним допомагає краще зрозуміти дух традиційної японської культури, нерозривно пов'язаної з навколишньою природою і напрямом думок людей, її створювали. На виставці демонструються книги та інші експонати, що розповідають про створення «японського паперу» і про деякі історичні аспекти її побутування.

Васі - дивовижний витвір японських ремісників. В результаті надзвичайно трудомісткого технологічного процесу папір виходить дуже міцною, але тонкої, майже напівпрозорої. Папір васи зберігається протягом століть, свідченням того альбоми та томи старовинної японської каліграфії, картини, ширми, гравюри, що дійшли крізь століття до наших днів.
На виставці «Японська папір в мистецтві і повсякденності» представлені сучасні зразки васі і вироби з різних її видів, виготовлені російськими цінителями цього ремесла. Тут можна побачити орнаментальну папір тіёгамі і зразки орігамі, виконані викладачем дитячого центру при Японському фонді Зоєю Чащіхіной, пейзажі в техніці монохромного живопису Тетяни Блохіною, композиції ікебани групи учнів викладача Московського філії школи ікебани Соцегу Наталії Фатєєвої, авторські листівки Галини Шишкіної, в яких використані принципи японського графічного дизайну.
Значна частина зразків японського паперу та паперової продукції в експозиції виставки зібрані завдяки філії Японського фонду в Москві. Це організація, яка займається встановленням культурних контактів між Японією і зарубіжними країнами, в тому числі організовує стажування для фахівців і ознайомчі поїздки в Японію. Всі учасники виставки мали можливість за підтримки фонду побувати в Країні висхідного сонця і гідно оцінити різноманітність і виразність паперу васі.


Виставка працює з 9 по 28 грудня з 12:00 до 17:00, в тому числі у вихідні дні: 12, 13 грудня - з 13:00 до 18:00; 19, 20 грудня - з 12:00 до 18:00. Експозиція розгорнута в Виставковому залі РДБ (вул. Воздвиженка, д. 3/5, 3 під'їзд, 3 поверх). Вхід вільний.

Новости